reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wywołanie porodu

U mnie po dwóch balonikach (jeden wieczorem, drugi rano), ok południa wyjęto mi balonik i po raz kolejny była taka możliwość, ale lekarka zaproponowała, że zrobi masaż i uniknę balonika. Powiedziała,że to może być nieprzyjemne..
Jedna rękę mi podała, żebym zaciskała, jak będzie boleć, a druga robiła masaż. Trwało to chwilę, było nieprzyjemne, bolesne, ale szyjka się poddała i faktycznie nie miałam trzeciego balonika.
No oki, robila to dłonią? Ja miałam taka sytuację : przyjechalam z 7 czy 8 cm rozwarciem, zanim ktg.. Lekarz mnie zbadał, i to był taki bol, jakiego nigdy tam nie czulam, ja nie krzyczalam, ja się darłam! Do tej pory się zastanawiam, czy wykonał masaż bez ostrzeżenia, czy badanie przy takim rozwarcie jest tak cholernie bolesne
 
reklama
No oki, robila to dłonią? Ja miałam taka sytuację : przyjechalam z 7 czy 8 cm rozwarciem, zanim ktg.. Lekarz mnie zbadał, i to był taki bol, jakiego nigdy tam nie czulam, ja nie krzyczalam, ja się darłam! Do tej pory się zastanawiam, czy wykonał masaż bez ostrzeżenia, czy badanie przy takim rozwarcie jest tak cholernie bolesne
Wielu lekarzy niestety wykonuje masaz szyjki bez ostrzezenia kobiety. Przy tak duzym rozwarciu samo odklejenie dolnego biegunu worka płodowego nie powinno byc tak bolesne, to raczej delikatna metoda na przyspieszenie porodu i oczywiscie rowniez powinien poinformowac co bedzie robic i dlaczego. Samo badanie rozwarcia, sprawdzenie czy glowka jest centralnie w kanale ustawiona itd jest nieprzyjemne, a czy bolesne to pewnie zalezy od kazdej rodzącej, mi przy obu porodach nie sprawilo to wiekszego bólu, polozna miedzy czasie zatrzymywala sie jak akurat pojawial sie skurcz.
 
Wielu lekarzy niestety wykonuje masaz szyjki bez ostrzezenia kobiety. Przy tak duzym rozwarciu samo odklejenie dolnego biegunu worka płodowego nie powinno byc tak bolesne, to raczej delikatna metoda na przyspieszenie porodu i oczywiscie rowniez powinien poinformowac co bedzie robic i dlaczego. Samo badanie rozwarcia, sprawdzenie czy glowka jest centralnie w kanale ustawiona itd jest nieprzyjemne, a czy bolesne to pewnie zalezy od kazdej rodzącej, mi przy obu porodach nie sprawilo to wiekszego bólu, polozna miedzy czasie zatrzymywala sie jak akurat pojawial sie skurcz.
Myślisz że w moim przypadku mógł to być masaż szyjki?
 
No oki, robila to dłonią? Ja miałam taka sytuację : przyjechalam z 7 czy 8 cm rozwarciem, zanim ktg.. Lekarz mnie zbadał, i to był taki bol, jakiego nigdy tam nie czulam, ja nie krzyczalam, ja się darłam! Do tej pory się zastanawiam, czy wykonał masaż bez ostrzeżenia, czy badanie przy takim rozwarcie jest tak cholernie bolesne
Tak, konkretniej dwoma palcami.. Masaż boli, badanie mnie nie bolało nawet przy 9cm.. Ale po co robić masaż przy takim rozwarciu ?
 
W lipcu miałam wywoływany poród. Na salę porodów trafiłam z delikatnymi skurczami i rozwarciem 1cm, wody płodowe odpłynęły mi 6 tygodni wcześniej. Dostałam oxy o 9 rano a o 12.20 Synek był na świecie. Skurcze bolesne, dla mnie trudne do wytrzymania ale te pierwsze już mnie składały na pół. Za ból obwiniam szybki postępu porodu (I faza 1h 10min, II faza 10 min) - nic się nie działo i nagle sala była pełna ludzi, i kazali mi przeć.
 
Myślisz że w moim przypadku mógł to być masaż szyjki?
Na to pytanie nikt Ci nie odpowie niestety. W teori masaz szyjki to mechaniczne rozluznienie jej i wlasnie odklejenie bieguna dolnego zeby przyspieszyc akcje porodową albo ją wywolac. Moze lekarz zdecydowal ze trzeba u Ciebie "podkrecic" tempo, moze tylko tak niedelikatnie Cie zbadał, no nie dowiesz sie, co nie zmienia faktu ze przy kazdej czynnosci powinnas byc poinformowana przed i pytana o zgode.
 
Na to pytanie nikt Ci nie odpowie niestety. W teori masaz szyjki to mechaniczne rozluznienie jej i wlasnie odklejenie bieguna dolnego zeby przyspieszyc akcje porodową albo ją wywolac. Moze lekarz zdecydowal ze trzeba u Ciebie "podkrecic" tempo, moze tylko tak niedelikatnie Cie zbadał, no nie dowiesz sie, co nie zmienia faktu ze przy kazdej czynnosci powinnas byc poinformowana przed i pytana o zgode.
Dla mnie to nie było zwykle badanie. Nigdy mnie nie bolało.
 
reklama
Do góry