reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wywoływanie porodu, co o tym sądzicie???

Ja miałam wywoływany i powiem szczerze że skurcze wcale nie były jakies straszne ja moge je porównac do bóli z pierwszego dnia okresu a poza tym ja to chyba łapałam jakąś faze przez cały poród i zamiast płakać to ja sie śmiałam. chociaż jak już dostałam znieczulenie to przespałam do rozwarcia na 9 cm :p

Ja miałam tak samo!:)))
Skurcze po oxy były znosne dopiero na końcówce oxy mnie wzieło i pękł mi pęcherz i zaczęła sie jazda...ale musze powiedzieć, ze myslalam, ze bedzie gorzej. wszystko trwało 4h.
Nikodem był wywoływany bo termin mialam według OM 21.03 według USG 14.04 taka rozbierznosc..a urodzilam 21.04 sama poprosiłam lekarę o ksierowanie na wywołanie bo się stresowałam a nic nie zanosiło się na poród. Mały po porodzie widać było, ze miał skorke baaaardzo pomarszczona i miał jakby strupki na nogach...
 
reklama
też miałam wywoływany poród - lekarze w sumie chcieli czekać, ale ja byłam już 1 tyg. po terminie i bałam się o synka.
Więc miałam podawaną oksytocynę co 2 dni przez ok. tydzień i skurcze były jak kroplówka była, kroplówkę odłączali skurcze mijały. Miałam masaż szyjki - nie polecam - rzeczywiście to było najboleśniejsze przeżycie w moim życiu! Byłam cala mokra z bólu. Serio poród to przyjemne przeżycie w porównaniu z masażem...
W koncu nadszedł czas i szyjka zaczęła się powoli rozwierać, ale jak już była ok 9 cm to skurcze zaczęły słablnąć, więc podlączyli mi oksytocynę. Skurcze wróciły, ale słabe, wiec poród nie postępował, za długo to trwało i moja ginka za moją zgodą położyla sie na moim brzuchu i wypchnęła synka. Był bardzo zmęczony tymi ciągłymi wywolywanymi skurczami, trochę przenoszony, bo skórka zmarszczona i lekko sine rączki i nóżki miał.

Żałuje, że za wcześnie nalegałam na oksytocynę, teraz na pewno sama się o nią nie upomnę.
 
dziewczyny a co to jest ten masaż szyjki ile trwa i tak strasznie boli? bo tak to opisujecie że aż strach:szok:
a słyszałam jeszcze o jakimś baloniku na rozszerzenie - czy przeżyłyście te metody?

Opiszcie proszę:-)
 
więc lepiej współżyć z facetem jak sie zbliża termin niż czekać na ten masaż szyjki.....mozna połączyć przyjemne z pożytecznym :)
 
Najgorsze jest to, że oni często nie pytaja Cię o zgode czy chcesz masaż szyjki albo kładą się na brzuch podczas partych.

Ja tez miałam wywoływany poród bo odeszły mi wody, a pomimo 8h od zdarzenia nie miałam własnych skurczy. Więc od samego początku było oxy i KTG. Skurcze narastały bardzo powoli, rozwarcie postępowało. Wszystko trwało 6h. Dostałam znieczulenie, ale źle wkute i zadziałało tylko na jedna stronę, po 10min i ta jedna strona ustąpiła. Ogólnie skurcze nie były wcale bolesne, najgorsze było to, że jak się ma wywoływany poród to trzeba non stop leżec bo się jest ciągle podpiętym pod KTG. Skurcze parte były dużooo gorsze.
 
mi robiła położna masaz szyjki i bardzo bolało-mówiłam żeby nie robiła bo to boli a ona że to pomoże!!!! co to bóli partych to faktycznie są lepsze ... ja też miałam podłączone ktg ale leżeć nie musiałam - mogłam siedzieć na specjalnym siedzisku(takim bujanym)
 
reklama
A ja mam pytanie troche inne ale nigdy nie potrafiłam znaleźć odpowiedniego tematu zeby to napisac:) ile dziecko moze byc bez wod płodowych?? czy jest w ogole taka mozliwosc? moja siostra wczoraj zaczeła rodzic w nocy w dokladnie w poniedziałek o 2 w nocy odeszły jej wody ( dodam ze z krwią)i zabrali ja do szpitala i od wczoraj nic sie nie dzieje a dzis w nocy miała bóle co 3min, i lekarka podawała jej srodki przeciwbólowe.. a mało tego dzis zaczeła leciec jej biała wydzielina.. czy tak to ma byc? dodam ze jest za granica w Irlandii i to tam w szpitalu sie tak dzieje.. pomozcie mi bo bardzo sie o nia martwie.
 
Do góry