reklama

wyższe crp w ciąży? powód do niepokoju?

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez Agus16, 14 Styczeń 2016.

1. Agus16

Agus16 Zaciekawiona BB

Witam,wczoraj wyszłam ze szpitala, po tyg pobycie, w szpitalu uspokajano mnie ze z ciążą jest wszystko w porządku, dzidziuś ładnie się rozwija i rośnie,
    Jestem już w 24 tc i 4 dc, niestety mam sporo kłopotów ze zdrowiem, zwłaszcza gadtryczne ch, które wiem,ze w ciąży się nasilają.
    Na wypisie ze szpitala, kilka rzeczy mnie zaniepokojony, a do wizyty u ginekologa, jeszcze sporo czasu, poproszę o odpowiedź, cxy jest się czym martwić. ..
    Otóż crp 8,19,norma do 5.Nigdy tak wysokiego jie miałam, bardzo się wystraszyłam! Wiem,ze ob w viaxy rośnie ale czy z crp tez tak może być?
    Czy nie zagraża to dziecku?
    2 sprawa hgb i hct poniżej normy,czym naturalnym uzupełniać dietę by poprawić tc wskaźnik krwi?
    Dziękuję

Ostatnia edycja: 14 Styczeń 2016
  2. MotylkowaOna

MotylkowaOna Fanka BB :)

Ja pod koniec ciąży większość parametrów miałam powyżej lub poniżej normy, podobno to normalne, tak mi wtedy w szpitalu powiedzieli,jeśli się bardzo martwisz to do zwykłego rodzinnego idź napewno ci pomoże w rozczytaniu wyników.

3. reklama
  4. witch84

witch84 Fanka BB :)

hgb i hct - hemoglobina i hematokryt - brakuje Ci żelaza. Jedz sałatę, buraki, ewentualnie zapytaj swojego ginekologa o suplementację (tzn. leki) A bierzesz jakieś witaminy dla ciężarnych?

Crp 8,9 wcale nie jest takie wysokie, na sali poporodowej jak urodziłam były noworodki, które miały powyżej 200. I z tego co kojarzę norma dla kobiet w ciąży wynosi 10.

5. Jasmina88

Jasmina88 Fanka BB :)

Moja lekarka powiedziała, że w ciąży mogę się spodziewać, że morfologia będzie raz - poniżej normy, raz znów powyżej i że jest to stan fizjologiczny i jeżeli jest się pod stałą opieką lekarską, czyli ma co miesiąc badania - to nie ma powodów do zmartwień, bo jest się pod kontrolą.

Ja jestem w 23 tc i ak w 18 tc wylądowałam w szpitalu i tez wyszło mi podwyższone crp i w szpitalu oczywiście nikt mi tego nie wytłumaczył... to moja lekarka powiedziała na wizycie, żeby na to nie patrzeć. W ciąży robi się OB/CRP nie później niż w 3 miesiącu, ale po 3 miesiącu ponoć organizm kobiety daje fałszywe wyniki na CRP i OB - wykazuje, że w organiźmie toczy się stan zapalny i kobiety panikują, a prawda jest taka, że to po prostu jest zmieniająca się w proporcjach składnikowość krwi - jednych rzeczy jest mniej (np. czerwonych krwinek), a innych więcej (leukocyty).

Poleć forum