reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wyższe crp w ciąży? powód do niepokoju?

Dołączył(a)
5 Listopad 2015
Postów
11
Witam,wczoraj wyszłam ze szpitala, po tyg pobycie, w szpitalu uspokajano mnie ze z ciążą jest wszystko w porządku, dzidziuś ładnie się rozwija i rośnie,
Jestem już w 24 tc i 4 dc, niestety mam sporo kłopotów ze zdrowiem, zwłaszcza gadtryczne ch, które wiem,ze w ciąży się nasilają.
Na wypisie ze szpitala, kilka rzeczy mnie zaniepokojony, a do wizyty u ginekologa, jeszcze sporo czasu, poproszę o odpowiedź, cxy jest się czym martwić. ..
Otóż crp 8,19,norma do 5.Nigdy tak wysokiego jie miałam, bardzo się wystraszyłam! Wiem,ze ob w viaxy rośnie ale czy z crp tez tak może być?
Czy nie zagraża to dziecku?
2 sprawa hgb i hct poniżej normy,czym naturalnym uzupełniać dietę by poprawić tc wskaźnik krwi?
Dziękuję
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja pod koniec ciąży większość parametrów miałam powyżej lub poniżej normy, podobno to normalne, tak mi wtedy w szpitalu powiedzieli,jeśli się bardzo martwisz to do zwykłego rodzinnego idź napewno ci pomoże w rozczytaniu wyników.
 
hgb i hct - hemoglobina i hematokryt - brakuje Ci żelaza. Jedz sałatę, buraki, ewentualnie zapytaj swojego ginekologa o suplementację (tzn. leki) A bierzesz jakieś witaminy dla ciężarnych?

Crp 8,9 wcale nie jest takie wysokie, na sali poporodowej jak urodziłam były noworodki, które miały powyżej 200. I z tego co kojarzę norma dla kobiet w ciąży wynosi 10.
 
Moja lekarka powiedziała, że w ciąży mogę się spodziewać, że morfologia będzie raz - poniżej normy, raz znów powyżej i że jest to stan fizjologiczny i jeżeli jest się pod stałą opieką lekarską, czyli ma co miesiąc badania - to nie ma powodów do zmartwień, bo jest się pod kontrolą.

Ja jestem w 23 tc i ak w 18 tc wylądowałam w szpitalu i tez wyszło mi podwyższone crp i w szpitalu oczywiście nikt mi tego nie wytłumaczył... to moja lekarka powiedziała na wizycie, żeby na to nie patrzeć. W ciąży robi się OB/CRP nie później niż w 3 miesiącu, ale po 3 miesiącu ponoć organizm kobiety daje fałszywe wyniki na CRP i OB - wykazuje, że w organiźmie toczy się stan zapalny i kobiety panikują, a prawda jest taka, że to po prostu jest zmieniająca się w proporcjach składnikowość krwi - jednych rzeczy jest mniej (np. czerwonych krwinek), a innych więcej (leukocyty).
 
Do góry