reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wzbogacamy diete naszego malenstwa/wszystko o karmieniu

Ja też na diecie, położna mówi, że najważniejszy jest pierwszy miesiąc, potem można wprowadzać powolutku urozmaicenia. Więc póki co wszystko gotowane, wczoraj np. gotowane pulpeciki na rosołku i młode ziemniaczki. Z owoców to jabłka i banany, a pijemy wodę niegazowaną oraz kubuś marchew jablko banan. Dobra dieta uchroni nasze maleństwa przed kolkami, ale ponoć karmione piersią maluszki rzadko mają kolki:tak::-)
 
reklama
Polka fajnie,ze napisalas o kubusiu do picia.Ja przez wysypke Ani jem i pije tak malo rzeczy ,ze az omijam sklepy spozywcze bo mnie skreca jak widze te wszystkie rzeczy, ktorych nie moge jesc. Alergolog zalecila mi odstawienie wszystkiego poza woda mineralna,koperkiem i kompotem i sokiem jablkowym. Najchetniej bym sie fanty napila.
Skora Ani juz wyglada lepiej wiec za kilka dni robie test z wypiciem kefiru.Byloby wspaniale gdyby sie nic po tym nie dzialo bo bez nabialu ciezko mi wytrzymac.
 
A ja w sumie już zaczynam jeść normalnie...wczoraj usmażyłam pierś z kurczaka pokrojoną na dorbne kawałki, zrobione w mleku, jajku, bułce tartej i płatkach kukurydzianych, z ryżem- pychota, zdecydowałam się również na zjedzenie loda śmietankowego...i jak narazie- odpukać- nic się nie dzieje :tak:

mm81 życzę Ci, a raczej Wam, żeby Ani nic nie było po kefirku i żebys mogła czerpać przyjemność z jedzenia
 
Hej Dotkass ja codziennie po 2 big milki wciągam i małej nic nie jest ale gdy tylko zjadłam 1 ptasie mleczko -od razu kolka!!!!!!!!Także nic z czekolada nigdy już nie rusze ...:no::no::no:
Oj,mała się budzi i mleko od razu mi cieknie:tak::-D
 
Polka fajnie,ze napisalas o kubusiu do picia.Ja przez wysypke Ani jem i pije tak malo rzeczy ,ze az omijam sklepy spozywcze bo mnie skreca jak widze te wszystkie rzeczy, ktorych nie moge jesc. Alergolog zalecila mi odstawienie wszystkiego poza woda mineralna,koperkiem i kompotem i sokiem jablkowym. Najchetniej bym sie fanty napila.
Skora Ani juz wyglada lepiej wiec za kilka dni robie test z wypiciem kefiru.Byloby wspaniale gdyby sie nic po tym nie dzialo bo bez nabialu ciezko mi wytrzymac.

mi sie wydawalo, ze maly po mleku dostawal kolki wiec odstawilam i tez cierpie. ale bez mleka tez miewa, wiec moze by znow sprobowac? tylko czy takie proby nie spowoduja w koncu u niego uczulenia na mleko?

powiedzcie tez czy karmicie z jednej czy z dwoch piersi? ja ostatnio musze mu dawac z dwoch, czy to dobrze? moze za malo produkuje skoro z jednej sie nie najada? czy to zupelnie normalne i z dwoch tez jest dobrze? jesli tak, to po ilu minutach mam mu zmienic piers? kiedy mam wiedziec na 100% ze juz w jednej wszystko wyssal?
 
magali musisz sama wyczuc czy z 1 czy z dwóch ;-) prawidłowe najadanie sie z 1 piersi to 15-20min :)
 
magali ja czasami tylko z jednej, a w nocy z obu i nie dlatego ze sie w nocy z jednej nie naje, ale w nocy mam tyle pokarmu, że chce zeby mi mala troche sciagnela z obu, zeby nie doszlo do zapalenia, ale mialam takie dni, ze w dzien mala ciagle byla glodna i mialam tez wrazenie ze juz nie mam pokarmu i wtedy non stop z obu no i bez stanika lazilam zeby mi sie nazbieralo wiecej, bo dopasowany stanik hamuje produkcje pokarmu
 
to nie wiedzialam o tym staniku. ale moja kuzynka z kolei mowila, ze jak chodzila bez stanika to dopiero wtedy dostala rozstepow na piersiach (pod wplywem ciezaru), wiec uwazaj.
 
ja tylko czasem w dzien sciagam na jakis czas jak juz czuje ze mam malo pokarmu, bo inaczej by mi sie chyba wyciagnely do kolan:-) w szpitalu mi polozne mowily, ze jak pokarmu jest dosc lub nadmiar to oczywiscie dopasowany stanik, jak brak lub malo to stanik sciagac.
co do rozstepow to i tak gorzej nie moze niestety juz byc-moglabym sluzyc jako antyreklama ciazy
 
reklama
Do góry