reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wzdęcia w 3trymestrze

Dołączył(a)
7 Listopad 2014
Postów
4
Miasto
Lask, Iran
Witam wszystkie Mamusie te przyszłe i obecne :)
w sobotę kończę 34tc.. ogólnie ciąża od 23tyg jest zagrożona przedwczesnym porodem.. zalecenia leżenie magnez 3x dziennie i Luteina podjezykowo 2x2tabl...
Wiem że i hormony w ciąży i to ze leżę powoduje wolNiejsza prace jelit, ale cały czas mam problemy z wyróżnieniem wyproznieniem sie i z wzdeciami. Jem kiwi na czczo, śliwki suszone, pije dość duża ilość wody może nie 2l ale 1,5 spokojnie a jak na mnie to i tak rewelacja ;) jogurty z lnem mielonym.. Pomagało na początku teraz od 2 dni mam taki problem ze Czuje chęć wyproznienia się a nie mogę.. :(
Boję Się jakoś mocno napinac w wc bo mam rozwarcie i skrócona szyjke...
A najgorsze jest to ze przy tych wzdeciach jak Mały rusza główka to gdzieś dostaje strzała w kręgosłup ... i przechodzi mnie taki dziwny paralizujacy i bolacy "prąd" .. ma może tak któraś z Was ? Bo ja już nie wiem co robić.. momentami tak zaboli że łzy polecą :(
 
reklama
Ja w pierwszej ciąży w takich sytuacjach awaryjnych brałam Czopka gLiCERYnowEgo. A też ciąże mam leżące z tego samego powodu co Ty.
 
Też jestem w 3 trymestrze i też mam wzdęcia z zaparciami. Nie wiem czy jest to wina hormonów w ciąży czy złej diety a może za mało płynów piję.
 
Kamkaa a dużo pijesz? Ja też miałam wzdęcia i zaparcia w ciąży. Sytuacja poprawiła się jak zaczęłam rano na czczo wypijać szklankę ciepłej wody oraz zwiększyłam ilość wody wypijanej w ciągu dnia. Czasami bywało i tak, że nic nie pomagało i wtedy rozpuszczałam sobie w wodzie laximama i wypijałam. Ten preparat jest przeznaczony dla kobiet w ciąży, ma w składzie błonniki z babki jajowatej oraz jabłka. Przeczytaj sobie o nim http://zdrovit.pl/produkty/laximama
Możesz też jeść produkty bogate w błonnik. Poobserwuj też co jesz i od czego masz wzdęcia i zaparcia i odstaw produkty po których pojawia się problem.
 
Do góry