reklama

wzmożone napięcie mięśniowe

Temat na forum 'Porady rehabilitantki' rozpoczęty przez xxasienkaxx2, 23 Marzec 2012.

1. xxasienkaxx2

xxasienkaxx2 MamusiaMichasia:*

Witam mój synek Michaś (3m) urodził się z pomocą vacum poród był trudny i długi stwierdzono średnią zamartwicę okołoporodową... dopiero po miesiącu od położnej dowiedziałam się że dziecko po tak ciężkim porodzie powinno być pod opieką neonatologa (w szpitalu nawet o tym nie wspomnieli!!!!!) po wizycie u specjalisty skierowano nas na rehabilitacje- mały ma zalecenie masażu vojty... wiem że w rehabilitacji liczy się regularność dlatego dodatkowo chciałabym ćwiczyć z synkiem w domu (rehab. mamy 2 razy w tyg.) chciałam zapytać jakie proste ćwiczenia mogę wykonywać sama? (na razie robie przede wszystkim masaż po kąpieli i kilka prostych ćwiczeń które podpatrzyłam na zajęciach) dodam że Michaś ma głównie problem z mięśniami grzbietu.

2. reklama
  3. Anna Maria Sikorska

Anna Maria Sikorska Ekspert BB. Rehabilitacja

Witam, przyznam, że nie słyszałam o masażu vojty, a skończyłam kurs uprawniający do rehabilitowania tą metodą. W ćwiczenia metodą Vojty zaangażowani są rodzice, ćwiczenia trzeba wykonywać 4 razy dziennie w równych odstępach czasowych według instruktarzu rehabilitanta. Proszę poprosić osobę prowadzącą o dokładną instrukcję, jak można dodatkowo ćwiczyć z maluszkiem. Bez obejrzenia dziecka ciężko jest podpowiedzieć sensowne ćwiczenia. Pozdrawiam.

Poleć forum