reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wzrost bhcg po laparoskopii lewego jajowodu z ciążą.

Tak się czasem zdarza 😔 ważne żeby się nie zniechęcać 🤗
To zrób jak Ci kazali lekarze. Oznacz betę i jeżeli będzie większa to jedź do szpitala.
I teraz pewnie przedstawią Tobie kilka opcji: kolejna laparoskopia (ja bym w to chyba poszła- wydaje mi się najmniej szkodliwa dla macicy😉 i nie jest taka straszna), łyżeczkowanie (niestety zostawia zrosty w macicy, które mogą utrudniać zagnieżdżenie) no i ostatnia opcja to lek, ale w to ja bym nie wchodzila. Ten lek to chemioterapia tylko w mniejszej dawce, robi spustoszenie w ciele, wypłukuje kwas foliowy. Po tym leku można się starac zajsc w ciążę po ok 6 miesiącach, ale wcześniej trzeba uzupełnić kwas foliowy. Mi lekarze te opcje odradzali.
Daj znać jak będzie wyglądała sytuacja u Ciebie 😘

Edit: Może masz ciąże w drugim jajowodzie? 🤔 Wiem, że na USG rzadko są widoczne (tak mi lekarz mówił).
 
reklama
Beta do powtórzenia w śr, jeśli nie spadnie znacznie (jest szansa bo to plamienie się trochę rozkręca) to szpital w czw i metotrexat. Dobrze że do niej trafiłam, zdziwiła się że otwierali mnie przy becie 908, u niej w szpitalu czekają do 2000 chyba że pacjentka krwawi z jajowodu, żeby była absolutna pewność co do tego gdzie ta ciąża jest, bo równie dobrze mogli mi usunąć przekrwiony, pogrubiony jajowód... w tym momencie podejrzewa poronienie trąbkowe...zobaczymy co pokaże beta w śr.
 
Czekaj... Poronienie trąbkowe? Czyli co? Usunęli Tobie nie ten jajowod, czy co? Ale to pokręcone...
Trzymaj się kochana 🤗
 
Czekaj... Poronienie trąbkowe? Czyli co? Usunęli Tobie nie ten jajowod, czy co? Ale to pokręcone...
Trzymaj się kochana 🤗
Wiesz co już jestem zmęczona myśleniem o tym, wiem że ona się mną zajmie więc już nie rozmyślam tylko mam nadzieję że beta zacznie sama jednak spadać... a jak już się to skończy to u niej zrobię całą diagnostykę przed ewentualnym kolejnym podejściem do ivf i u niej w klinice będę prowadziła ciążę.
 
Do góry