reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wzrost HCG

Dołączył(a)
25 Marzec 2017
Postów
11
Hey dziewczyny, ostatnio robiłam badanie beta HCG i wyszło 12,38 mIU/ml.
Po 72 godzinach miałam już 91.95 mIU/ml.
Byłam u ginekologa i powiedział że to wczesna ciąża ale na USG jeszcze nic widać. Czy powinnam robić dalej badanie bety aby zobaczyć czy prawidłowo rośnie ? Czy w ogóle ten przyrost jest dobry ?
 
reklama
w których dniach po owulacji robiłaś badania? spróbuj kalkulator hcg, powinno Ci mniej więcej wskazać
 
Przyrost masz świetny, normą jest 114% w ciągu 72 godzin, u Ciebie jest znacznie więcej, czyli super. Ale to faktycznie bardzo młoda ciąża. Możesz powtórzyć jeszcze betę raz czy dwa dla świętego spokoju, lub (jeśli masz mocne nerwy) poczekaj na kolejne usg za tydzień lub dwa :-)
 
Witaj,

gratuluję ciąży :)

Można sobie orientacyjnie sprawdzić wyniki korzystając z ogólnodostępnych kalkulatorów pokazujących przyrosty beta hcg np.:
http://******************/kalkulator-hcg.html
Link do: HCG Doubling Time Calculator
Link do: hCG Calculator and hCG Levels Chart Tool | BabyMed.com

Na usg najwcześniej coś widać przy wartościach bety około 1200 - 1500 mIU/ml, także jeszcze trochę czasu musi upłynąć. Przyrost jest dobry, także trzeba poczekać.

Badać dalej możesz jeśli masz ochotę i pieniądze :) Warto pamiętać, że to tylko liczby, a najważniejsze jest to co będzie widoczne później na usg.

Powodzenia :)
 
Wizytę następna u ginekologa mam na 11 kwietnia, mam nadzieję że już będzie coś widać na USG. Wcześniej miałam okres przez prawie 2 tygodnie (coś mi się ostatnio rozlegulowal) i dlatego ciężko mi nawet określić który to tydzień.
 
Ale zadzwoniłam do lekarza, według niego przyrost jest prawidłowy, zawsze mnie trochę uspokoił :) Ciekawe czy każde mamuśki przy pierwszym dziecku tak się denerwują ):)
Czasami myślę, że życie bez " doktora googla" byłoby mniej stresujące.
 
reklama
Do góry