reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wzrost Hormonu HCG

EdytaLLL

Aktywna w BB
Dołączył(a)
12 Październik 2016
Postów
77
Cześć dziewczyny,
Piszę z taką sprawą. Od jakiegoś czasu staramy się z mężem o dzidziusia. Ostatnią miesiączkę miałam 5 września i w październiku jej nie dostałam. 6 października zrobilam testy i wyszły pozytywnie. 7 października poszłam do gina i jeszcze nie widział ciąży. W sobotę zrobiłam test z krwi i wynik wyszedł 606. Zadzwonilam do gina i pow.zebym przyszla dzis w srode to powinno byc dzidzie widac. A jak nie to.dopiero zebym przyszla za tydzien. I tu rodzi sie moje pytanie. Czy jak dzis pojde to dzidzia bedzie widoczna? Nie chcialabym i dzis robic kolejnego usg i w kolejnym tygodniu bo to wyjda az 3 na 2 tygodnie niecale. Gin mowil ze dzidzie widac jak jest 2000 hcg i ze od badania co 48 godz.rosnie o 100%. Tylko tak tlumaczyl ze jak bede miala 500 to w pon.1000 a w srode 1500 a w piatek 2000. A to przeciez nie jest podwajanie.
 
reklama
Pęcherzyk ciążowy widać chyba od bety 1500 dopiero ja bym się nie spieszyla wizyta bo ja tez poszlam za wcześnie i czarno było zamartwialam się ..ze cos nie tak ..tyle ze mialam cykle dłuższe ja bym poczekala jeszcze z tydzień wtedy juz na pewno serduszko zobaczysz.
A na betę nie patrz bo później ona rośnie masakrycznie smieje sie zawsze jak ktos z kalkulatorem liczy przyrost xd
Moja beta wyglądała tak
358
4 dni po
1008
I po tym drugim wyniku 4 dni później albo 5 mialam juz az prawie 12 tysięcy
Myślałam ze to za dużo a lekarz mówił ze pięknie rośnie
Takze widzisz jak rosnie i wtedy juz dzidziuś byl i serduszko bilo pięknie:)
Beta rośnie do 13 tyg później spada ale się utrzymuje
Na początku się chyba liczy ze musi wzrosnac co 48 później juz zapierdziela także luzik
 
Ostatnia edycja:
beta sie podwaja tak do wartości 1200, potem wzrost nie jest aż tak spektakularny :-) Przy wartości w okolicach 1000 już powinno być widać pęcherzyk.
 
Znaczy się 600 to mialam w sobote. Teraz wedlug obliczen powinnam miec cos okolo 2400 i gin mowi ze powinno byc widac. W piatek jeszcze nie bylo nawet pecherzyka. Tu nie chodzi o pieniazki, ze wizyta za wizyta. Chcialabym jak najszybciej otrzymac zaswiadczenie o ciazy aby w pracy zostac odciazonym z niebezpiecznych obowiazkow juz teraz. Jak poczekam do kolejnego tygodnia to napewno juz wszystko bedzie pieknie widac ale nadal nie bede miala zaswiadczenia i przepisanych witamin. Znajoma pielegniarka mowi ze badanie usg dopochwowe nie szkodzi dziecku. Mysle ze pojde dzis z wielka nadzieja ze uslysze serduszko, chce wiedziec ze jest jajeczko z zarodkiem. Od piatku tylko o tym mysle... :/
 
Serduszko widać w okolicach 6tc. Nie jest to sztywno ograniczone przyrostem bhcg bo te wartości dla każdej z nas mogą i są różne. Tak samo jest z przyrostem. Książkowo przyrost powinien być bodajże 60% co 48 godzin. Ale dziewczyny, każda ciąża jest inna. Ten przyrost ma yć w początkowej fazie wysoki, ale jak zabraknie 2% nie oznacza od razu, że jest po ciąży:)
I co do usg też się nie zamartwiaj. Jakiego lekarza nie zapytasz to nie szkodzi dziecku. A dopochwowe bedziesz miała jeszcze czas jakiś. Dodatkowo to bardzo dobry wskaźnik (poza badaniami) czy ciąża rozwija się prawidłowo. Mi się zdarzyło już dwa razy mieć usg dzień po dniu z racji różnych badań i mamy się świetnie:) A w standardzie obecnie mamy co 3 tyg.
Mam nadzieję, że zobaczyłaś dziś upragnione pikadełko:) Pozdrawiam
 
Ja do tej pory co miesiąc teraz po 30 tygodniu kiedy blizej porodu lekarze zalecają wizyty co dwa tygodnie żeby sprawdzac przepływy łożysko itp nastaw się na to :)
A usg dopochwowo będziesz miala przez 1 trymestr na pewno później z reszta tez bo tak często ułożenie dzidzi sprawdzają i kontrolują szyjkę macicy dopochwowo.
I vadera ma trochę racji ze kazda inna i to ze przyrost byl 2 procent nizszy o niczym nie świadczy
Bez sensu z kalkulatorem liczyć bez przesady
Jeśli masz regularne cykle to wychodzi gdzieś 5 ,tydzień poczekaj jeszcze tydzień;) trzymam kciuki
 
A jak masz fajnego lekarza to Ci zaświadczenie da nawet jak pęcherzyk będzie.
Co do witamin to po co przepisywać? ?? Mozesz sama sobie je kupić bo tak jest najlepiej popatrzysz cenowo i skladem bo niektore sa drogie i oszukane mi lekarz kazal samej wybrać narazie bierz sam kwas foliowy dzidzia jest za mała na witaminy a co za duzo to nie zdrowo
Ja bralam dopiero chyba od 16 tygodnia witaminy bo lekarz tak kazal mówił ze na początku ciąży żebym się zdrowo odżywiala i jak najwięcej brala z pożywienia.
W drugim i trzecim trymestrze zwróć uwagę na kwasy dha i kup sobie witaminy polecam doppelcherz mama premium ;)
A wszystkie badania z krwi do 10 tyg masz czas więc spokojnie.
 
reklama
Teraz to co najwyżej receptę na kwas foliowy bo bez recepty jest dostępna tylko 4 najmocniejsza. A jest barzo ważny właśnie teraz kiedy rozwija się cewa nerwowa.
 
Do góry