reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wzrost i waga naszych dzieci

reklama
Witam, mam pytanie do innych, doświadczonych mam (mam pulchnych dzieci???). Moja córka 2 tygodnie temu skończyła 2 latka. Ma 87 cm wzrostu i waży 13 kg. Dzisiaj byliśmy u lekarza (zupełnie z innej dziedziny niż taki, który mógłby się wypowiadać na temat jej wagi) i powiedział, że co prawda córka mieści się w ogólnie przyjętych normach, ale jednak waży za dużo i mamy ją trochę odchudzić. Dodam, że jest w 90 centylu. Mąż jest normalnej budowy ciała, ja jestem szczupła a moje dziecko nigdy nie wydawało mi się za grube (a może jako matka nie jestem obiektywna). Dodam, że żaden pediatra nigdy nie zwrócił nam uwagi. Co inne mamy na to?
 
Ostatnia edycja:
Znam dziewczynkę która ma 13 miesięcy ma 86 cm i 13 kg - jest poprostu ogromna jak na ponad roczne dziecko ale nikt nie kazał jej odchudzać

moja mała mając dwa lata ważyła więcej niż teraz gdy ma 7 m-cy więcej - teraz jest w ciągłym ruchu i wszystko co zje to spala.

Uważam że nie powinnaś odchudzać dziecka, Przecież mieci się w siatce centylowej. Co mała je najczęściej? Nie ma problemów ruchowych?
 
Aguś to chyba jakiś absurd!!!skoro mała skończyła 2 lata to waży idealnie!!!!!!!mój na 2 lata miał 88 cm i ważył 12,700kg i moim zdaniem był i jest szczupły!!!!!!!!nie wiem co to za lekarz ale chyba coś mu się pomyliło gdyby ważyła z 16kg to wtedy mogłabyś ją odchudzać a przy 13kg to jest w sam raz!!!!!!
acha i twoja mała nie może być w 90 centylu:no:no chyba że się pomyliłaś w poście i twoja mała waży więcej
 
Ostatnia edycja:
Agus wg mnie wazy normalnie. Moj maly ma 14 mies i wazy prawie 11. Dziewczyna ktora ze mna rodzila ur chlopca troche mniejszego niz moj(chyba 3200) a majac 10 mies wazyl rowno 15 kg, gdy sie spotkalysmy moj jak pchelka przy nim wygladal:tak:tamten tylko siedzial, nie wstawal nie raczkowal a moj przy czyms chodzil. I co najdzwniejsze lekarka nic nie mowila o odchudzaniu malego
 
mój synek na bilansie 2 latka miał 88cm i 17kg a teraz ma 95cm i waży uwaga 19,15kg. Nie wiem skąd mu się to wzięło skoro nie chce nic jeść po za zupami, sosem z ziemniaczkami, mlekiem, monte, milkywei, budyniem, chlebkiem z masełkiem lub bułka, drożdżówki.
 
reklama
Aguś to chyba jakiś absurd!!!skoro mała skończyła 2 lata to waży idealnie!!!!!!!mój na 2 lata miał 88 cm i ważył 12,700kg i moim zdaniem był i jest szczupły!!!!!!!!nie wiem co to za lekarz ale chyba coś mu się pomyliło gdyby ważyła z 16kg to wtedy mogłabyś ją odchudzać a przy 13kg to jest w sam raz!!!!!!
acha i twoja mała nie może być w 90 centylu:no:no chyba że się pomyliłaś w poście i twoja mała waży więcej

Aguska, rzeczywiście pomyliłam się, Natalka jest w 75 centylu. A ta lekarka, która kazała mi odchudzić dziecko powiedziała, że od dzisiaj ma nie jeść słodyczy i kurczaków (moje dziecko nie chce w ogóle jeść mięsa a ona mi z takimi słowami). Ta lekarka, która mi tak powiedziała, to ginekolog dziecięcy. Na koniec jak jej powiedziałam, że Natalka nie jest gruba, to powiedziała, że ona woli szczupłe i na jej oko jest za gruba.
Problem mamy właśnie z jedzeniem mięsa, bo nie chce. Je dużo owoców, ale nie chce jeść warzyw. Z warzyw chętnie je pomidora i kiszone ogórki i to wszystko. Marchewkę w rosole to jej tak rozdrabniam, żeby nie mogła wyciągnąć, przemycam też fasolkę szparagową. Kalafiora nie wcisnę, nawet nie ma mowy, mimo, że mała lubi zupy, to też wygrzebie i zje same ziemniaki. Ogólnie lubi zupy, owoce, ziemniaki, makarony, słodycze (ale po słowach lekarki nie dostaje ich wcale), ograniczyłam też słodzone soki (kubusie) i dostaje herbatki i soki wyciskane.
 
Ostatnia edycja:
Do góry