reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wzrost i waga naszych dzieci

Hej Dowikla :-)

Wagowo to masz kruszyneczki nawet moj niejadek przy nich jak Pudzian wyglada;-).

U nas na 1,5 roczku wzrost ok 82 cm a wagowo nie wiem muszę się do przychodni wybrać:sorry:.
 
reklama
Witam MAMA QUINTENA:-)
Dokladna wage i wzrost poznam w pitek lub we wtorek bo ide z nimi do szczepienia a wiec napisze jak sie dowiem:-)

hej dowikla,
jestescie pod opieka poradni endokrynologicznej?
moj brat tez byl malenki - 68-69 cm na roczek i pamietam, ze mial badania na hormon wzrostu
cale dziecistwo, dorastanie byl maly - skoczyl dopiero po 18 roku zycia
Witam.My nie jestesmy pod opieka poradni endokrynologicznej.Jestesmy pod opieka poradni gastroenterologicznej i nasza Pani doktor zlecila dziewczynkom badania hormonu tarczycy(TSH) i wyszly ok,zreszta jak kazde inne badania.U nas to chyba rodzinne.Starszy syn jest maly (5 lat i jakies 104 cm wzrostu)Ja 161 i 50kg no i tata dzieci tez do grubych nie nalezy.
Dziewczynki maja systematycznie robione badania krwi i moczu i sa pod stala opieka Poradni Oceny Rozwoju:-)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
a dziewczynki normalnie jedzą i nie przybywają na wadze (sugeruję się poradnią), czy nie chcą jeść?

znajoma wykladajaca pediatrie na akademii medycznej podala mi sposob na pobudzenie apetytu u dzieci - trzeba im podawac do picia wode z czyms kwasnym (i to pobudza produkcje sokow trawiennych i w efekcie rodzi uczucie glodu), np sokiem z cytryny czy pomaranczy; tyle, ze nie wiem, czy takie maluchy moga soki z cytrusow, jesli nie - to moze mozna to zastapic sokiem z jablek albo aronii? na tej samej zasadzie (zakwaszenia) dzialaja tak reklamowane srodki na pobudzenie apetytu u dzieci
 
Moje dziewczynki jedza ladnie i duzo.Potrafia wypic 4 butelki kaszki po 180ml kazda,do tego obiadek,jakis owoc,podjejsc troche chlebka i jakies chrupki do tego.Do gastroenterologa chodzimy dlatego ze moj starszy syn jest tez pod opieka tej poradni od 4 lat i u niego stwierdzono zespol zaburzen wchlaniania.One najprawdopodobniej tez to maja stad takie wolne przybieranie na wadze.Zreszta one od urodzenia zamiast przybierac na wadze to wazyły coraz mniej(ich waga urodzeniowa to 1810 i 1950 po 17 dobach wychodziłysmy do domu to wazyly po 1850).Oprocz malej wagi dziewczynki rozwijaja sie bardzo dobrze:-)
 
OJ dziewczyny.Jestesmy juz po szczepieniu i jestem w szoku:szok:A wiec tak;
Wiktoria wazy 6430 i ma 72cm wzrostu
Klaudia wazy 6580 i ma 68cm wzrostu
Szczerze mowiac myslalam ze beda wazyly juz prawie 7 kilo a tu nic:szok:
Obydwie przybraly na wadze -Klaudia tyle ile powinna w tym wieku a Wiktoria o polowe mniej(co prawda Wiktoria jest po ostrym zapaleniu krtani,wiec nie chciala jejsc przez dwa dni)
Na szczescie to bylo ostatnie platne szczepienie-za obydwie placilam 240zł
A i tak mam przychodzic z nimi co 6tyg do wazenia i mierzenia i oprocz tego wizyty w Poradni Oceny Rozwoju
 
jej, jak półtoraroczne dziecko moze mierzyc 68 cm?? :szok: To w ogóle możliwe?? No i jak taka kruszynka nauczyła sie chodzić?

dowikła, na którym poziomie macie łózeczko?
 
jej, jak półtoraroczne dziecko moze mierzyc 68 cm?? :szok: To w ogóle możliwe?? No i jak taka kruszynka nauczyła sie chodzić?

dowikła, na którym poziomie macie łózeczko?
Jejku-super komentarz do mojej wypowiedzi:tak:
A wiec łozeczka mam na samym dole ,poniewaz moje "mini" dzieci mi wychodzily z łozeczek jak mialam na srodkowym.:-D
Niestety to jest mozliwe zeby poltoraroczne dziecko tyle mierzylo.
Teraz Cie pewnie jeszcze bardziej zszokuje:szok:-moje dziewczynki zaczynały chodzic jak mialy 11 miesiecy i wazyły wtedy UWAGA
Klaudia 5685:-D
Wiktoria5670:-D
Pozdrawiam serdecznie
 
Szczęka mi opadła i wali o podłogę :szok: No to ja mam giganta jakiegoś, bo już chyba 14kg dawno przekroczył.
 
reklama
Tak tak Gosiu - my juz jakis czas temu oddalismy Wam zolta koszulke lidera :-p Bynajmniej nie zaluje choc i tak 13,3 to tez niemalo :szok:
 
Do góry