reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wzrost tsh po euthyroxie

pouchines

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
27 Marzec 2023
Postów
53
Hej, o niedoczynności tarczycy dowiedziałam się już w ciąży. Po badaniu 50 mg euthyroxu było troszkę ponad 3,7 TSH
Od 3 tygodni biorę 75 mg a od tygodnia 100 mg a poziom TSH był już 4,5. Mimo codziennego brania euthyroxu. Stosuje się do zaleceń brania. Byłam na czczo, byłam wyspana oraz nie byłam przeziębiona. Mogę do lekarza iść najwcześniej w poniedziałek. Miał ktoś taką sytuację?
 
reklama
Najbardziej boje się, że konsekwencją takiego poziomu TSH będzie obumarcie dziecka. W poniedziałek zacznie się 21 tydzień...
 
Hej, o niedoczynności tarczycy dowiedziałam się już w ciąży. Po badaniu 50 mg euthyroxu było troszkę ponad 3,7 TSH
Od 3 tygodni biorę 75 mg a od tygodnia 100 mg a poziom TSH był już 4,5. Mimo codziennego brania euthyroxu. Stosuje się do zaleceń brania. Byłam na czczo, byłam wyspana oraz nie byłam przeziębiona. Mogę do lekarza iść najwcześniej w poniedziałek. Miał ktoś taką sytuację?
A stosujesz godzinny odstęp od leku do jedzenia i picia typu kawa?
 
Miałam takie same TSH a nawet 5... I jestem tak samo jak Ty świetnym przykładem że polscy endokrynolodzy leczą samo TSH.

Jakie masz poziomy ft3 i ft4 ? Bo wysokie TSH z nikąd się nie bierze i wiem to dopieroo teraz jak jestem w 2 ciąży. Moja endo umie tylko dawkę zwiększać i jest wredna babą. Żałuję badań i jest bezczelna nie wnika w objawy i samopoczucie. Będę ją zmieniac bo w nosie mam takiego lekarza który ma mnie gdzieś i leczy mnie euthyroxem nie wnikając w resztę.
 
reklama
Miałam takie same TSH a nawet 5... I jestem tak samo jak Ty świetnym przykładem że polscy endokrynolodzy leczą samo TSH.

Jakie masz poziomy ft3 i ft4 ? Bo wysokie TSH z nikąd się nie bierze i wiem to dopieroo teraz jak jestem w 2 ciąży. Moja endo umie tylko dawkę zwiększać i jest wredna babą. Żałuję badań i jest bezczelna nie wnika w objawy i samopoczucie. Będę ją zmieniac bo w nosie mam takiego lekarza który ma mnie gdzieś i leczy mnie euthyroxem nie wnikając w resz

Miałam takie same TSH a nawet 5... I jestem tak samo jak Ty świetnym przykładem że polscy endokrynolodzy leczą samo TSH.

Jakie masz poziomy ft3 i ft4 ? Bo wysokie TSH z nikąd się nie bierze i wiem to dopieroo teraz jak jestem w 2 ciąży. Moja endo umie tylko dawkę zwiększać i jest wredna babą. Żałuję badań i jest bezczelna nie wnika w objawy i samopoczucie. Będę ją zmieniac bo w nosie mam takiego lekarza który ma mnie gdzieś i leczy mnie euthyroxem nie wnikając w resztę.
Ja mam ft3 i ft4 w normie. Mój ginekolog jest również endokrynologiem, więc załatwiam wszystko za jednym zamachem. Pyta o objawy, ale ja żadnych nie mam. Więc poprostu zapisuje euthyrox żeby tsh spadło poniżej 2,5, a po ciąży zobaczymy jak to będzie.
 
Do góry