reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

x lander, co myslicie o tym wozku-prosze o opinie !

Zaciekawił mnie X-Move, ale chyba tylko ze względu na te ledy bo mieszkamy w kiepsko doświetlonym miejscu, a chciałabym żebyśmy byli widoczni na drodze...
 
reklama
Mam X-landera XA kupionego prawie 3 lata temu. Uważam, że to był bardzo dobry wybór na to co nam potrzeba. Córka urodziła się w grudniu, więc spokojnie przezimowalą w gondoli. Jeździła w niej do czerwca, około 6 mieś. Pod koniec wystawiała nogi za gondolę. :) Ale rzeczywiście dziecko urodzone np. w sierpniu czy wrześniu może mieć problem z doczekaniem końca zimy.
Mamy jeszcze Roan Maritę. Obecnie u babci. W tej w gondoli była do wieku 8 mieś. Potem jeszcze by się zmieściła ale zaczęła siadać i rozglądać po świecie, więc bezpieczniejsza dla niej stala się spacerówka.
Co do X-landera jesteśmy zadowoleni z tego, że jeździ bez problemu po wertepach, po śniegu i plaży.
Mamy też spacerówkę Maclaren XLR - jak na spacerówkę OK. Lżejsza niż spacerówki X-landera i oczywiście Marity. Marita u nas funkcjonuje tak, że nigdy jej nie przewozimy samochodem, bo byśmy się zamordowali. :)
Miałam jeszcze jeden wózek ale nawet ciężko powiedzieć co to było - fotelik samochodowy na stelażu z tworzywa. Tak naprawdę, to było najlepsze możliwe rozwiązanie do 7-dmego miesiąca dla mamy, która głównie wychodziła z dzieckiem do samochodu. Nie trzeba było przekładać dzidzi do fotelika samochodowego i lekkie to było. Na spacer do parku raczej mało przydatne.
Wydaje mi się, że X-lander nie jest przereklamowany ale jego stosunek jakości i użyteczności do ceny przynajmniej 3 lata temu był korzystny.
 
[h=1]dziewczyny a co sadzicie o tych modelach x-landera:
http://dino.sklep.pl/nowy/wozki-3w1-...s-p-13476.html
Baby Fant Wózek X-lander X-Move 3w1 z fotelikiem BeSafe Izi Go i śpiworkiem 2014
Baby Fant Wózek 3w1 X-lander X-Cite z fotelikiem Maxi Cosi Citi i śpiworkiem 2014
któraś posiada któryś model i mogłaby ocenić czy warto czy nie?
szukam wózeczka bardzo lekkiego z racji tego że raczej należę do tych drobnych i mieszkam na 5 piętrze:/ w grę wchodzą tylko gondola+spacerówka+foteli k -najlepiej z bazą chociaż to już nie jest jakiś wyznacznik ważne żeby był fotelik...czy możecie mi coś polecić w cenie właśnie tak do 2,5tys??
będę wdzięczna za pomoc
smile.gif

[/h]
 
Mam x-landera xa od paru miesięcy i moje doświadczenia są takie. Wózek dobrze się prowadzi, na duże koła, pompowane i takie spłaszczone (nie zapadają się np w piasek). Za lekki nie jest - to fakt. Wcześniej mięliśmy 3 kołowego qiunny buzz, ale się w końcu popsuł - koła tylne się rozjechały (po 2 dzieci). Jeszcze wcześniej był jakiś wózek no name kupiony od kogoś na allegro bodajże, ale szczerze już nie pamiętam za wiele na jego temat poza tym, że był bardzo ciężki.

Wracając do XA to dla mnie jedyną jego wadą jest waga. Plusy ma takie:
- powiększa się budka (rozpina się odpowiedni suwak i budka nad spacerówką robi się taka, że zakrywa praktycznie wszystko). To jest przydatne na wietrze, albo kiedy słońce mogłoby za bardzo świecić na dziecko.
- ma sporo kieszeni i zakamarków i duży kosz
- ma barierkę z taką pianką obłożoną materiałem, której dziecko nie pogryzie :)

Jeśli potrzebujesz wózka na różne okoliczności przyrody (centrum handlowe ale i spacer po parku/lesie) to mogę polecić ten wózek.
Ale jeśli będziesz jeździć tylko po chodnikach i mallach, to wystarczy jakiś lżejszy - np ten x-t, chociaż ja nie polecam 3 kołowych...

Co do producenta, to moje doświadczenie jest takie, że mój quinny buzz psuł się parę razy i w końcu się "rozjechał" dosłownie. Mam znajomych, którzy wychowali na tym modelu 3 dzieci, a potem jak im się bliźniaki urodziły, to kupili wózek podwójny też xlandera. Drudzy znajomi wychowali też 4 dzieci i chociaż już im jedno koło przednie odpada jak się wózek podniesie, to sobie ogólnie chwalą. Jednym słowem wózki są bardzo wytrzymałe.
 
Moim zdaniem chociażby na same wymiary jak i wagę wózka X-landery będą solidne i bezpieczne,można na nich polegać i ja osobiście jak do tej pory się nie zawiodłam,zresztą potwierdza to wiele opinii na forum.
 
A jaki model dokładnie? Bo też w wielu przypadkach to nic innego jak tylko przyzwyczajenie do jednego rodzaju wózka i stąd potem trudno się pzresiąsć na inny,akurat większość opinii co do X-landerów jest pozytywnych.
 
reklama
Mam x-lndera x-Move i uważam że wózek jest ładny, wcale nie jest za twardy, a na pewno jest solidny i praktyczny, ma to na czym mi najbardziej zależy, ale fakt że gdybym miała kupować kolejny wózek też bym wybrała ten, nie wiem czy to przyzwyczajenie ale lubię sprawdzone i dobre rzeczy :)
 
Do góry