reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

X-lander XA bardzo proszę o opinie !!!

oj ja jestem maniaczką spacerów po nierównych terenach,nie trzęsie napewnomocno,mam porównania innych sztywnych wózków:)

teraz mieszkam w domku,ale wczesniej wnosiłam na 2 pietro i ciężar tez nie był az taką przeszkoda,w trakcie jazdy to zaleta.POLECAM(XA)
 
reklama
XA jak najbardziej amortyzatory posiada, tylko że są dość twarde i ich obecności za bardzo sie nie odczuwa.....Jeśli mowa o dobrym amortyzowaniu to praktycznie tylko wózki na czterech dużych nie skrętnych kółkach, bardziej podchodzace pod klasyczne.

Zainteresowało mnie o tych amortyzatorach, sprawdziłam na stronie producenta, ale tam w opisie wózka nigdzie nie piszą, że ma amortyzatory. Możesz mi opisać w którym miejscu sie znajdują?
Bo model XA z 2010 ich nie ma.
 
Zainteresowało mnie o tych amortyzatorach, sprawdziłam na stronie producenta, ale tam w opisie wózka nigdzie nie piszą, że ma amortyzatory. Możesz mi opisać w którym miejscu sie znajdują?
Bo model XA z 2010 ich nie ma.

Na tylnej osi jak wózek się dociska widać, że są tam umieszczone sprężyny( lub coś w tym stylu).
 
no właśnie słyszałam co nieco na temat tej gondoli a konkretniej że model z 2009 jest ciut większy niż z 2010 więc jak coś to kupie pewnie model z 2009:) ja rodzę w czerwcu więc będzie pewnie cieplutko :-) a powiedz mi KASIK masz może jakieś zdjęcia tego wózka???

dziękuje za odpowiedź :-) ja nie musze chodzić po schodach bo mam winde w bloku a mieszkam na 13 piętrze:eek: a jak to jest z amortyzatorami przy XA??? kuzynka mówiła że kiepsko...troche mnie to zmartwiło bo zależy mi żeby nie bujało dzieckie tym bardzoej że rodzice mieszkają na takiej wiosce gdzie nie ma chodników tylko zwyczajne błotko i same dziury:crazy:


andrew w wolnej chwili poszukam fotki i wkleje. Ale takich szczegołowych fotek to raczej nie mam, tylko ze spacerku chyba.
Co do amortyzatorow to sa, ale raczej odczuwa sie ze ich nie ma, dziecko by z 15 kg musiało wazyc, zeby były odczuwalne, tak nam sprzedawca tlumaczył. Jako uzytkownik moge to potwierdzic, jak wyszlismy na pierwszy spacer to byłam przerazona, małemu tak latała głowka, ze sie troche podkurzyłam. Chyba ze chodnik jest super to nic sie nie dzieje (ale u mnie tak nie jest, niestety)
jesli masz jeszcze jekies pytania to pisz na priva bo zadko tu zagladam
 
Mam x-landera xa od dwóch lat i jestem bardzo zadowolona, napewno nie kupiłabym innego wózka :)
Minusy tego wózka to już wcześniej wspomniana mała gondola, brak możliwości obrócenia spacerówki przodem do mamy i hmmm więcej mankamentów nie kojarzę. Generalnie jestem bardzo zadowolona, mieszkam na wiosce i jeździmy raczej po dziurach niż chodnikach, czasami wycieczki do lasu i wszędzie sprawdził się rewelacyjnie.
 
no to ciesze się ,że pozytywne opinie są o nim ... a powiedzcie mi jakw ygląda z wkładnaiem do samochodu???łatwo się go składa???czy można ściągać wrazie czego koła??
 
hej, ja mam x-landera xa - kupiłam używany na Allegro i ogólnie polecam, choć gdybym kupowała po raz drugi i miała trochę więcej grosza kupiłabym bez wątpienia teutonię cosmo - uważam że to chyba najlepszy wózek jaki jest, ale nawet używany kosztuje nie mało niestety... :-(

co mnie wkurza w x-landerze? przede wszystkim brak odwracanego siedziska, siedziska nie da się rozłożyć ani całkiem na płasko ani na całkiem siedząco, buda tylko z tyłu podczepiona do siedziska, po bokach nie - chyba doczepię napy lub rzepy, żeby nie podwiewało dziecka, i szeroki rozstaw tylnich kół - muszę je za każdym razem zdejmować do włożenia go do bagażnika golfa III; zalety? rewelacyjna jakość materiałów - ja mam rocznik 2008 a wygląda jak nowy, wysoki komfort w prowadzeniu nawet po super nierównym terenie, zwrotny, świetna amortyzacja, wygodne szerokie siedzisko.. więcej w mojej opinii na ceneo ;p

pros.gif
Zalety produktu


- wózek wykonany z najwyższej jakości materiałów, wózek na lata, mój wciąż wygląda jak nowy
- skórzana a nie piankowa rączka
- dobrze zabezpieczone pasy
- wygodny dla dziecka
- bardzo dobra amortyzacja
- pompowane koła
- nie straszne mu kocie łby - wózek prawdziwie terenowy
- płynna regulacja zarówno oparcia jak i budki
- kieszeń na drobiazgi na budce
- do koszyka na zakupy nie mam zastrzeżeń
- lekko się prowadzi, wózek jest bardzo zwrotny
- ładny design
- niewygórowana cena
cons.gif
Wady produktu


- duży po złożeniu
- ciężki
- szeroki rozstaw tylnich kół
- brak przekładanego siedziska czy rączki - przy tak dużej wadze powinien posiadać tę opcję
- brak możliwości rozłożenia oparcia całkiem na płasko
- rączka regulowana nieteleskopowo, bardzo daleko wysunięta
- może to wina tylko mojego modelu, ale czasem ciężko jest go złożyć-blokuje się któraś ze stron
- po złożeniu nie stoi samoczynnie
 
reklama
Andrewa my chowliśmy zazwyczaj do Toyoty Rav-4 i nie musieliśmy nawet składać, tylko złożyć rączkę, a wcześniej złożyć budkę w gondoli. Natomiast, gdy chowaliśmy do mniejszego samochodu to bardzo łatwo go się składało. Koła tylnie ściąga się przyciskając przycisk na środku koła, natomiast przednie hmm jakby to powiedzieć wciskając "taki" bolec, trwa to naprawdę chwilę. Składanie wózka jest równie proste :)
Pozdrawiam
 
reklama
Do góry