reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Yamaha Szkoła??

Dołączył(a)
4 Czerwiec 2004
Postów
5
Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z Yamaha Szkołą, wiem że oddziały sa w całej Polsce więc może ktoś uczestniczył w zajęciach dla 3 latków??
W sobotę i niedzielę są dni otwarte, sama nie wiem co sądzić o placówce...
 
reklama
Ja byłam z dzieckiem(w końcu tylko na 1 lekcji)na zajęciach Szkoły Jamacha w Poznaniu. Ale podejrzewam,że program w calej Polsce jest taki sam, bo niby czemu mialby się różnić;).
W pprawdzie byłam z dzieckiem w grupie 1,5 roku 2 latki(o ile dobrze pamiętam).Ta pierwsza lecja zrobiła na mnie calkiem dobre wrażenie, było to połączenie muzyki,rytmiki i plastryki. Całe zajęcia dotyczyły słonia, dzieici wraz z rodzicami musiały chodzić cięzko jak słoń, trąbić itp.itd Potem kolorowaliśmy słonia.
Ja sama zdecydowałam się na te zajęcia, bo niestety w mojej okolicy nie było,żadnych zajęć z rytmiki, w złobkach dla dzieci z poza placówek.
Zrezeygnowałam z zajęć, ponieważ odbywały się tylko w godzinach popołudniowychy, a godziny te mi zupełnie nie pasowały.
Wg mnie minusem jest cena (z tego co pamiętam jakieś 75 zł za miesiąc), trzeba byłó płacić z góry, nie można było płacić ,,ratalnie" jednorazowo przed każdymi zajęciami oraz to,że wymogiem (było to w umowie) byłó zakupienie ksiązki, z tekstami piocenek itp., za jakieś 50 zł.

To tyle co pamiętam.
Pozdrawiam
 
Właśnie kończymy pierwszy rok uczęszczania do Yamaha Szkoły, uważam ten czas za bardzoważny w życiu syna. Bardzo rozwineła mu się mowa, poczucie rytmu i działania społeczne. To był ważny rok i uważam że dokonaliśmy dobrego wyboru.
 
Moj corka tez uczeszcza do tej szkoly,tyle ze w Niemczech.Zajecia jednak sa prowadzone wg jednego scenariusza.
Dzieci moga tam nauczyc sie praktycznych rzeczy przez zabawe.Ostatnio np. byly zajecia o prawidlowym przechodzeniu przez ulice.Rozroznianiu kolorow:czerwonego i zielonego.Corka chodzi do grupy wiekowej dzieci  od 1,5 roku do 3 lat.
Dzieci poznaja rozne instrumenty i akompaniuja prowadzacemu przy spiewaniu piosenek.Poza tym kazde dziecko jest tam postrzegane indywidualnie.Jest wspolna zabawa i czynnosci wykonywane osobno z mama lub prowadzacym.
Do tego wszystkiego dzieci i rodzice dostaja zdanie do domu.W wykonaniu zadania maja pomoc ksiazki i plyty,ktore trzeba zakupic przy zapisaniu dziecka na zajecia.
Bardzo polecam ta forme aktywnosci dla dziecka.
 
Do góry