reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Z dniem porodu zostaję osobą bezrobotną,co teraz?

lwiczka82

Oli i Sebuś-moje skarby:)
Dołączył(a)
29 Czerwiec 2010
Postów
590
Miasto
Bydgoszcz
Mam pytanie,z dniem porodu staję się osobą bezrobotną gdyż zakład nie przedłużył mi umowy o pracę,czy żeby dostać macieżyński muszę składać jakieś papiery do zusu,jeśli tak to jakie i czy może zrobić to mąż i w jakim czasie.I czy dopiero po czterech miesiącach macieżyńskiego zarejestrować się w Urzędzie Pracy czy wcześniej?
Z góry dziękuję za odpowiedz:)
 
reklama
W czasie pobierania zasiłku macierzyńskiego, mimo iż nie będzie Pani posiadać zatrudnienia, nie będzie Pani miała prawa do rejestracji jako bezrobotna. Może Pani zarejestrować się po zakończeniu pobierania zasiłku.
Co do wypłaty zasiłku macierzyńskiego konieczne jest dostarczenie do ZUS zaświadczenia ze szpitala o urodzeniu dziecka oraz dokuemntów sporządzonych przez pracodawcę. prawo nie precyzuje drogi obiegu dokumentów - mogą one trafić do ZUS od pracodawcy lub od Pani.
 
Do góry