reklama

Z dzieckiem do Egiptu - niezbędnik

Temat na forum 'Niezbędnik podróżnika' rozpoczęty przez kasiak-l, 9 Luty 2009.

1. kasiak-l

kasiak-l MAJOWA MAMA 2006

Witam! Wybieram się w tym roku na wymarzone wczasy w Egipcie. Postanowiłam założyć ten wątek żeby zasięgnąć porady co zabrać, co zwiedzać itd itp Piszcie rady, porady, przestrogi :tak:

2. rubi

rubi wakacyjna mama ;-)

witaj ;-)

od razu pisze ze strasznie zazdroszcze ;-) nie wiem czy tam juz bylas i nie wiem czy twoje biuro podrozy zaopatrzylo sie w wytyczne co do wyjazdu...

przede wszystkim wez wode mineralna z Polski - ile mozesz!!! wode mineralna mozna tam ostatecznie tez kupic. jedzenie jest w miare bezpieczne, choc bylabym ostrozna w podawaniu dziecku owocow bezposrednio w restauracji - lepiej zabrac do pokoju i umyc je jeszcze raz w mineralce - tam glownie woda jest przyczyna choroby "zemasta faraona" (biegunka, wymioty) dorosli powinni pic alkohol - ichniejsze piwo jest slabiutkie ale dla dziecka... zostaje higiena, nifuroksazyd w zawiesinie no i rozwaga w restauracji ;-)

napisz gdzie jedziecie? jesli do Hurghady to mozesz mi jeszcze podac nazwe hotelu ;-) a jak nie masz wytycznych to daj znac - moge ci przeslac @

PS. picie dla dziecka - tylko z zamknietych pojemnikow!!! no i nie nalezy uzywac lodu ;-)

pozdrawiam

Ostatnia edycja: 10 Luty 2009
  3. reklama
  4. kasiak-l

kasiak-l MAJOWA MAMA 2006

Witaj Rubi :tak:
    Dzięki za zauważenie wątku:-) Wybieramy się do Hurghady hotel Sea Gull mamy opcje all myślę że to duże ułatwienie w czasie wakacji z dzieckiem.
    Wybieram się tam pierwszy raz czytam dużo porad na stronach poświęconych Egiptowi np . www.hurghada.pl
    ale to nie to samo co zdanie doświadczonych rodziców.
    O wodzie słyszałam ale miałam nadzieje że kilka butelek wezmę ze sobą a na miejscu hotel ma butelkowaną wodę - myliłam się ?
    O leku Nifuroksazyd słyszałam ale podobno nie chce tam działać i lepsze jest ichniejsze lekarstwo?
    Lecę w maju więc jeszcze trochę czasu jest, myślę że więcej pytań pojawi sie w trakcie pakowania :szok:;-)
    Pozdrawiam.

5. Beata2710

Beata2710 emerytka

Kasiak-I wodę mineralną można tam kupić bez problemu, owoce faktycznie lepiej umyć ale z tego co wiem nie można zabierać żywności do pokoju. Generalnie zasada jest prosta - jeść małe porcje, ale częściej. Nie polecam lodów- chodzi mi o dzieci.
    Co do leków masz rację nasze tam nie działają. Ale tam są Apteki więc się nie przejmuj.
    My jak byliśmy w Egipcie to jedliśmy tylko w restauracji hotelowej- tylko tam czułam się w miarę bezpieczna.

6. rubi

rubi wakacyjna mama ;-)

na dziecko znajomych nasz nifuroksazyd podzialal...
    co do wynoszenia jedzenia z restauracji - nie jest mile widziane robienie sobie zapasow na 3 dni ale zawsze mozna wytlumaczyc ze to dla dziecka, ze chcesz to jeszcze raz umyc - jak nie pomoze samo tlumaczenie to sa jeszcze $ ;-)

co do zwiedzania to.... nie ma zbyt duzego wyboru... Hurghada to mlodziutkie miasto - sa tam w zasadzie same hotele, oprocz tego morze i pustynia ;-)
    mozecie wybrac sie quady, organizuja tej rejsy po morzu i wycieczki do Kairu i Luksoru. Wycieczki sa bardzo meczace, bo podroz dluuugo trwa (jak pojedziecie to koniecznie zabierzcie poduszki z pokoju i cos do przykrycia sie - choc ja wiem jakie sa tam temperatury w listopadzie i marcu - w maju nigdy nie bylam) ale to kawal historii wiec zobaczyc zawsze warto.
    jesli bedziecie musieli wybierac miedzy Kairem a luksorem a w przyszlosci zamierzacie jeszcze odwiedzic Sharm to lepiej teraz pojechac do Luksoru - tylko uwaga - w maju moze byc tam juz bardzo goraco!!! jak bylam tam na poczatku marca to temperatura w Hurghadzie byla 26 st. C a w Luksorze juz 35st.C!!!!

aha - koniecznie kup buty do nurkowania - sa tanie a sie przydaja - w Hurghadzie na plazy nie ma piaseczku tylko...zwirek, no i w wodzie tez mieszkaja zyjatka niezbyt laskawe dla ludzkich stop ;-)

powodzenia ;-)

7. Eschenbach

Eschenbach 30-tki , przyszłe mamusie

Witaj,

My z mezem (nie mamy dzieci) bylismy w Hughadzie w lipcu ubieglego roku w hotelu Domina Makadi Bay. Mielismy opcje all. Ogolnie bylo super chociaz mnie zaszkodzily pomidory i musialam sie meczyc i to podczas wycieczki do Kairu. Wystraczyla mi no-spa i pomoglo. Ale tacy znajomi mocniej sie pochorowali bo nie pili alkoholu i dziewczynie nifuroksazyd pomogl ale chlopak niestety musial brac zastrzyki tamtejsze....
    Generalnie: kazdy posilek trzeba przepic alkoholem.
    Na plaze i do wody polecam taki butki zabudowane bo niestety wszedzie pelno zyjatek i szkoda byloby wyladowac w szpitalu.
    Jesli chodzi o wycieczki: my bylismy w Kairze i na safari na pustyni. W Kairze byla masakra - 50 stopni :szok: (w tym samym czasie byli ludzie w Luksorze i tam bylo ponad 60!!!!) i jest to strzaszny maraton - 6 godzin jazdy autobusem w jedna strone!!! Gdyby nie te piramidy to chyba bym odpuscila Kair.
    Jesli chodzi o wode mineralna: my z polski wzielismy zgrzewke wody (bo nawet zeby trzeba myc w wodzie mineralnej i szczoteczke plukac) ale na miejscu codziennie dostawalismy zapieczetowana wode.
    Do tego na bezclowce w Polsce mozna o wieeeele taniej kupic wodke - my tak zrobilismy i wieczorkiem codziennie byl kieliszek naszej wodki....
    To z grubsza tyle....

W razie pytan pisz, postaram sie odpowiedziec...
    Zycze milego wypoczynku!

8. minka_12

minka_12 Majowe mamy'08 Mama i Macocha ;-)

słuchajcie a co ze szczepieniami?? czy się szczepiliście np. na dur brzuszny albo żółtaczkę typu A? myślę tu o dzieciach i dorosłych

9. Eschenbach

Eschenbach 30-tki , przyszłe mamusie

My sie nie szczepilismy z meze.

10. reklama
  11. Dita

Dita Pierwsza Żmija BB-Nacji

Hej, proponuje jeszcze poczytać wątek ,,co z tą Turcją" - porady podobne, bo i kraj pod względem ostrożności podobny.
    kasiak-l - powiedz mi jeszcze z jakim biurem podróży lecicie.

Szczepienia ja zalecam zawsze jeśli ma się taką możliwość. Ale to przede wszystkim jeśli planuje się dużo zwiedzania, jadania w knajpkach itp, w dobrym hotelu raczej żaden dur brzuszny wam nie grozi.;-)

12. rubi

rubi wakacyjna mama ;-)

my tez sie nie szczepilismy

eschenbach.... z ta wodka to zgoda, ale tylko dla doroslych - z dziecmi duzo gorzej...

no i do egiptu raczej nie jezdzi sie w wakacje - wtedy masakra - nawet siedzenie w wodzie nie daje ochlody.
    mam dane pogodowe z marca - w Hurghadzie 26 st. C - powietrze i 23 st.C woda
    koniec listopada - ok. 30 st. C - powietrze i mniej wiecej tyle samo ma woda

jesli chodzi o lipiec-sierpnien w Hurghadzie i te hotele polozone po drugiej stronie drogi (nie bezposrednio przy plazy czyli na...pustyni) to jedna wielka masakra - nie powiewa juz od morza i jedyne co mozna tam robic do godziny 17-18 to..siedziec w klimatyzowanych pomieszczeniach - znajomi to przetestowali, ale ona jest nauczycielka i innego terminu nie mogli wybrac ;-(

Poleć forum