reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Z psycholog Pauliną Gaworską - Gawryś romawiamy o tym, jakie zachowania dzieci mogą nas niepokoić, a jakie są związane z rozwojem dziecka. Poza tym podajemy różne sposoby, które pomogą zarówno nam rodzicom, jak i naszym dzieciom. I chociaż w rozmowie skupiamy się na przedszkolakach, to tak naprawdę dotyczy ona zarówno dwu-latków, jak i 9-latków. Jesli masz pytania lub możesz podzielic się własnym doświadczeniem, to Obejrzyj film i napisz w wątku .

reklama

z dzieckiem do polski

Milencia

Fanka BB :)
Miasto
Turcja
Rozwiązania
0
Zow mam pytanie tylko tym razem troszke inne.
Gdy urodze dziecko jako Polka z turecka ikametka (jeszcze nie z dowodem) i dziecko bedzie mialo obywatelstwo tureckie czy moge bez problemu dostac wize dla dziecka gdy bede chciala jechac z dzieckiem do Poski? czy musze gdzies cos wczesniej zglosic lub czy musze miec jakies dokumenty? wszystko to tak bardzo skomplikowane dla mnie. :confused::baffled:

reklama
Miasto
Antalya
Rozwiązania
0
Witaj Milencia,
jesli dziecko bedzie mialo tylko obywatelstwo tureckie,musisz dostac wize do jego tureckiego paszportu na wjazd do Polski,byc moze poniewaz ty jestes Polka nie bedziesz musiala za nia zaplacic,ale o szczegoly najlepiej zapytaj sie w Konsulacie.
Ja po urodzeniu dziecka,prawie od razu poprzez Konsulat zaczelam procedure zarejestrowania dziecka w polskim USC(poprzez Konsulat,poniewaz dokumenty sa wysylane do Polski-trwalo to okolo 30 dni),pozniej wystapilam o nadanie PESELU(to tez zalatwialismy poprzez Konsulat-zapytaj sie bo moze te 2 czynnosci mozna wykonac w jednym czasie,oficjalnie o nadanie PESELU wystepuje Konsulat,ale oczywiscie ty musisz zglosic takie zapotrzebowanie:)) i wyrobilismy poprostu dla dziecka polski paszport(podobno pierwszy paszport moze byc bez PESELU).
Pozdrawiam Cie serdecznie!

Milencia

Miasto
Turcja
Rozwiązania
0
bardzo Ci dziekuje za odpowiedz. :-) nie wiedzialam ze mozna to zrobic przez Konsulat. Myslalam ze dopiero jak pojade do Polski z dzidzia sie wszystko zalatwi. Dobrze ze mi o tym powiedzialas. Musze sie wszystkiego dowiedziec.

Milencia

Miasto
Turcja
Rozwiązania
0
Pod ktory konsulat podlegasz-Ankare czy İstanbul?
o boze no tak szczeze to nawet nie wiem. :zawstydzona/y:
jeszcze sie przy okzaji Ciebie zapytam czy ty sama musialas wyslac do Polski dokumenty dotyczace zawarcia slubu? bo nam w urzedzie stanu cywilnego powiedzieli ze wysla do Polski nasze dokumenty slubu i potwierdzenie przyjdzie na adres zameldowania w polsce. 7 minelo i nic takiego nie przyszlo i sie zastanawiam czy musze sama wyslac dokumenty do polski przetlumaczone na jez. polski. Ja juz sie pogubilam. :dry:

Miasto
Antalya
Rozwiązania
0
Witaj ponownie,
to pod ktory Konsulat podlegasz zalezy od tego,gdzie mieszkasz.
Jesli chodzi o dokumenty dotyczace zawarcia slubu,pierwsze slysze,zeby turecki urzad sam z siebie wysylal dokumenty do Polski,no chyba,ze cos sie zmienilo,ale prawde mowiac nie sadze.
My dokonywalismy umiejscowienia aktu zawarcia malzenstwa w polskim USC(bo to sie tak fachowo nazywa:-)) -czyli poprostu rejestracji malzenstwa w Polsce,znow poprzez Konsulat-tez to trwalo ok 30 dni.
Pozdrawiam!

Milencia

Miasto
Turcja
Rozwiązania
0
no tak myslalam ze nic w tym kierunku nie zrobili czyli musze sama wziasc sparwy w swoje rece. ech znowu te dokumenty. :zawstydzona/y:
mieszkam w Diyarbakır. :blink:
dziekuje za tyle waznych informacji. :-)

reklama
Miasto
Antalya
Rozwiązania
0
Alez Cie daleko wynioslo kobitko:tak:,jesli bedziesz miala ochote napisz do mnie na priva,wymienimy sie kontaktami i jesli bedziesz miala jakies pytania,watpliwosci,mozemy sie zdzwonic-na szczescie telefony w Turcji zwlaszcza stacjonarne nie sa tak drogie;-)
Pozdrawiam Cie serdecznie i poglaskaj brzuszek ode mnie:tak:!

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Test

Brzuszek dziecka potrzebuje pomocy? Sprawdź Eva/Qu Bambini

Zgłoszenia przyjmujemy do 27/10/2019

Konkurs

Wygraj zestawy od Pampers! Konkurs fotograficzny - To już umiem!

Zgłoszenia przyjmujemy do 24/09/2019

Konkurs

Konkurs: Mój czas na sok, moja chwila na sok

Zgłoszenia przyjmujemy do 23/09/2019

Nowe pytania

Do góry