reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

z dzieckiem do polski

Milencia

Fanka BB :)
Dołączył(a)
27 Marzec 2009
Postów
310
Miasto
Turcja
Zow mam pytanie tylko tym razem troszke inne.
Gdy urodze dziecko jako Polka z turecka ikametka (jeszcze nie z dowodem) i dziecko bedzie mialo obywatelstwo tureckie czy moge bez problemu dostac wize dla dziecka gdy bede chciala jechac z dzieckiem do Poski? czy musze gdzies cos wczesniej zglosic lub czy musze miec jakies dokumenty? wszystko to tak bardzo skomplikowane dla mnie. :confused::baffled:
 
reklama
Witaj Milencia,
jesli dziecko bedzie mialo tylko obywatelstwo tureckie,musisz dostac wize do jego tureckiego paszportu na wjazd do Polski,byc moze poniewaz ty jestes Polka nie bedziesz musiala za nia zaplacic,ale o szczegoly najlepiej zapytaj sie w Konsulacie.
Ja po urodzeniu dziecka,prawie od razu poprzez Konsulat zaczelam procedure zarejestrowania dziecka w polskim USC(poprzez Konsulat,poniewaz dokumenty sa wysylane do Polski-trwalo to okolo 30 dni),pozniej wystapilam o nadanie PESELU(to tez zalatwialismy poprzez Konsulat-zapytaj sie bo moze te 2 czynnosci mozna wykonac w jednym czasie,oficjalnie o nadanie PESELU wystepuje Konsulat,ale oczywiscie ty musisz zglosic takie zapotrzebowanie:)) i wyrobilismy poprostu dla dziecka polski paszport(podobno pierwszy paszport moze byc bez PESELU).
Pozdrawiam Cie serdecznie!
 
bardzo Ci dziekuje za odpowiedz. :-) nie wiedzialam ze mozna to zrobic przez Konsulat. Myslalam ze dopiero jak pojade do Polski z dzidzia sie wszystko zalatwi. Dobrze ze mi o tym powiedzialas. Musze sie wszystkiego dowiedziec.
 
Pod ktory konsulat podlegasz-Ankare czy İstanbul?
o boze no tak szczeze to nawet nie wiem. :zawstydzona/y:
jeszcze sie przy okzaji Ciebie zapytam czy ty sama musialas wyslac do Polski dokumenty dotyczace zawarcia slubu? bo nam w urzedzie stanu cywilnego powiedzieli ze wysla do Polski nasze dokumenty slubu i potwierdzenie przyjdzie na adres zameldowania w polsce. 7 minelo i nic takiego nie przyszlo i sie zastanawiam czy musze sama wyslac dokumenty do polski przetlumaczone na jez. polski. Ja juz sie pogubilam. :dry:
 
Witaj ponownie,
to pod ktory Konsulat podlegasz zalezy od tego,gdzie mieszkasz.
Jesli chodzi o dokumenty dotyczace zawarcia slubu,pierwsze slysze,zeby turecki urzad sam z siebie wysylal dokumenty do Polski,no chyba,ze cos sie zmienilo,ale prawde mowiac nie sadze.
My dokonywalismy umiejscowienia aktu zawarcia malzenstwa w polskim USC(bo to sie tak fachowo nazywa:-)) -czyli poprostu rejestracji malzenstwa w Polsce,znow poprzez Konsulat-tez to trwalo ok 30 dni.
Pozdrawiam!
 
no tak myslalam ze nic w tym kierunku nie zrobili czyli musze sama wziasc sparwy w swoje rece. ech znowu te dokumenty. :zawstydzona/y:
mieszkam w Diyarbakır. :blink:
dziekuje za tyle waznych informacji. :-)
 
reklama
Alez Cie daleko wynioslo kobitko:tak:,jesli bedziesz miala ochote napisz do mnie na priva,wymienimy sie kontaktami i jesli bedziesz miala jakies pytania,watpliwosci,mozemy sie zdzwonic-na szczescie telefony w Turcji zwlaszcza stacjonarne nie sa tak drogie;-)
Pozdrawiam Cie serdecznie i poglaskaj brzuszek ode mnie:tak:!
 
Do góry