reklama

z dzieckiem do polski

Temat na forum 'Mamy z Tatusiami z Turcji' rozpoczęty przez Milencia, 13 Maj 2009.

1. Milencia

Milencia Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Zow mam pytanie tylko tym razem troszke inne.
    Gdy urodze dziecko jako Polka z turecka ikametka (jeszcze nie z dowodem) i dziecko bedzie mialo obywatelstwo tureckie czy moge bez problemu dostac wize dla dziecka gdy bede chciala jechac z dzieckiem do Poski? czy musze gdzies cos wczesniej zglosic lub czy musze miec jakies dokumenty? wszystko to tak bardzo skomplikowane dla mnie. :confused::baffled:

2. sommak

sommak

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witaj Milencia,
    jesli dziecko bedzie mialo tylko obywatelstwo tureckie,musisz dostac wize do jego tureckiego paszportu na wjazd do Polski,byc moze poniewaz ty jestes Polka nie bedziesz musiala za nia zaplacic,ale o szczegoly najlepiej zapytaj sie w Konsulacie.
    Ja po urodzeniu dziecka,prawie od razu poprzez Konsulat zaczelam procedure zarejestrowania dziecka w polskim USC(poprzez Konsulat,poniewaz dokumenty sa wysylane do Polski-trwalo to okolo 30 dni),pozniej wystapilam o nadanie PESELU(to tez zalatwialismy poprzez Konsulat-zapytaj sie bo moze te 2 czynnosci mozna wykonac w jednym czasie,oficjalnie o nadanie PESELU wystepuje Konsulat,ale oczywiscie ty musisz zglosic takie zapotrzebowanie:)) i wyrobilismy poprostu dla dziecka polski paszport(podobno pierwszy paszport moze byc bez PESELU).
    Pozdrawiam Cie serdecznie!

3. reklama
  4. Milencia

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    bardzo Ci dziekuje za odpowiedz. :-) nie wiedzialam ze mozna to zrobic przez Konsulat. Myslalam ze dopiero jak pojade do Polski z dzidzia sie wszystko zalatwi. Dobrze ze mi o tym powiedzialas. Musze sie wszystkiego dowiedziec.

5. sommak

sommak

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Pod ktory konsulat podlegasz-Ankare czy İstanbul?

6. Milencia

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    o boze no tak szczeze to nawet nie wiem. :zawstydzona/y:
    jeszcze sie przy okzaji Ciebie zapytam czy ty sama musialas wyslac do Polski dokumenty dotyczace zawarcia slubu? bo nam w urzedzie stanu cywilnego powiedzieli ze wysla do Polski nasze dokumenty slubu i potwierdzenie przyjdzie na adres zameldowania w polsce. 7 minelo i nic takiego nie przyszlo i sie zastanawiam czy musze sama wyslac dokumenty do polski przetlumaczone na jez. polski. Ja juz sie pogubilam. :dry:

7. sommak

sommak

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witaj ponownie,
    to pod ktory Konsulat podlegasz zalezy od tego,gdzie mieszkasz.
    Jesli chodzi o dokumenty dotyczace zawarcia slubu,pierwsze slysze,zeby turecki urzad sam z siebie wysylal dokumenty do Polski,no chyba,ze cos sie zmienilo,ale prawde mowiac nie sadze.
    My dokonywalismy umiejscowienia aktu zawarcia malzenstwa w polskim USC(bo to sie tak fachowo nazywa:-)) -czyli poprostu rejestracji malzenstwa w Polsce,znow poprzez Konsulat-tez to trwalo ok 30 dni.
    Pozdrawiam!

8. Milencia

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    no tak myslalam ze nic w tym kierunku nie zrobili czyli musze sama wziasc sparwy w swoje rece. ech znowu te dokumenty. :zawstydzona/y:
    mieszkam w Diyarbakır. :blink:
    dziekuje za tyle waznych informacji. :-)

9. sommak

sommak

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Alez Cie daleko wynioslo kobitko:tak:,jesli bedziesz miala ochote napisz do mnie na priva,wymienimy sie kontaktami i jesli bedziesz miala jakies pytania,watpliwosci,mozemy sie zdzwonic-na szczescie telefony w Turcji zwlaszcza stacjonarne nie sa tak drogie;-)
    Pozdrawiam Cie serdecznie i poglaskaj brzuszek ode mnie:tak:!

10. reklama

Poleć forum