reklama

Z dziecmi pod namiot

Temat na forum 'Niezbędnik podróżnika' rozpoczęty przez kasia.j, 19 Lipiec 2009.

1. kasia.j

kasia.j Rodzinka w komplecie :)

I tu mam pytanie do doswiadczonych rodzicow w tej sprawie. Co powinnam miec w swoim ekwipunku? Pomijam odpowiedzi typu namiot, spiwor, itp. ;-):-D Chodzi mi o przerozne drobnostki, ktore sa bardziej lub mniej potrzebne, a moga znacznie ulatwic pobyt.
    Chcialabym bardzo zaznajomic moje dzieciaczki z tego typu wakacjami :-D

2. mazitatus

mazitatus Zaangażowana w BB

Witam.
    hmm, Ciężkie pytanie, bowiem zależy od dwóch rzeczy: Czy jest to pobyt stacjonarny, czy bardziej mobilny. Dalej, wędrowny, czy dojeżdżacie samochodem, rozbijacie się, chodzicie i jedziecie dalej. Ważne też, czy to camping, czy po prostu pole biwakowe, na którym nie ma nawet prysznica. :nerd:
    Ale ogólnie warto mieć:
    - butle gazową (turystyczną - malutką do chodzenia, czy większą tylko do obozowiska)
    - wanienkę turystyczną, bądź mały brodzik, gdzie maluch będzie się bawił, chlapał i kąpał.
    - moskitierę i coś na owady.
    - nosidełko turystyczne, jeśli chcecie chodzić, zwłaszcza po terenie, górach.
    - Warto mieć jakiś półnamiot, bądź płachtę, którą możecie rozwiecić jako przeciwdeszczową, czy przeciwsłoneczną,
    - grilla, czy to turystyczny, czy bardziej stabilny.
    - oczywiście wyposażoną apteczkę, obowiązkowo coś do odkażania, opażeń, na brzuszek i zestaw bandaży, plastrów i opatrunków.
    - siekierkę, bądź i piłę oczywiście dobrze zabezpieczone.
    - lodóweczkę turystyczną, tak aby chronić mięso, przynajmniej od zakupu do robienia.
    - zestaw jakichś garnków i patelnie (naleśniki, czy ryba jest rewelacyjna pod namiotem)
    - sznurek, do suszenia bielizny i wszelkich, przeróżnych rzeczy.
    - kąpas, można się świetnie bawić w lesie i okolicy wytaczając krótką trasę i bieg.
    - Dużą ilość foliowych worków (na ciuchy, śmieci, jedzenie itd, itp)
    - warto mieć stolik i krzesełeczka, jeśli jedziecie samochodem.
    - obowiązkowo dobre mapy terenu na który jedziecie.
    Można by tu jeszczcze wymieniać, jednak to jakaś taka skrócona lista.
    Warto wejść na jakiś górski sklep internetowy, czy do biwakowy i zobaczyć dostępny asortyment. Teraz ta turystyka się rozwija i coraz fajniejszy sprzęt można dostać. Oczywiście nie jest to tani asortyment, :eek:jednak taka turystyka odpłaca wielką satysfakcją chodzenia i zwiedzania.
    Dla nasjeszcze na to zawcześniej, bo Bartuś ma 6 miesięcy, choć już kilka wypraw górskich zdażył zaliczyć :-)

3. reklama
  4. anineczka

anineczka królowa mrówek :P

Moja teściowa zabierała mojego męża jak miał 5-6miesiący na całe 2 miesiące pobytu pod namiotem.Zazwyczaj pakowała cały domowy dobytek do wartburga :-D
    nie zapomnij o:
    -latarce
    -materace albo karimaty

5. Teresa_K

Teresa_K Początkująca w BB

latarka to podstawa, znajdz jakas rozrywke dla dzieci gdyby pogoda nie sprzyjala bo w namiocie moga sie szybko znudzic. Oczywiscie mozna jechac na wycieszke cos pozwiedzac ale po powrocie np przy padajacym deszczu jednak cos w namiocie dzieci musza robic :) pomysl o tym :)

6. mamakubusia85

mamakubusia85 Fanka BB :)

My bylismy pod namiotem rok temu, Kuba mial nie cale 2 latka.
    Z mojego doswiadczenia wynika, ze nie trzeba brac wora zabawek, wystarczy misek do spania i obowiazkowo zabawki do piasku, my wzielismy tez dmuchany baenik do kapieli i ksiazeczki na pochmurny dzien. Trzeba niestety wziac kupe ubranek bo dziecko brudzi sie w bardzo szybkim tempie, ze 3 pary butow - sandalki i adidasy. Obowiazkowa jest apteczka a w niej przede wszystkim woda utleniona, gaziki, plasterki, krem na owady no i srodek przeciwbolowy i przeciwgoraczkowy, ze dwa opakowania chusteczek nawilzanych, balsam na slonce. Rewelacyne sa obiadki w sloiczkach i herbatki granulowane.
    Naprawde, nie trzeba brac ze soba calego domu a wakacje pod namiotem sa fajne.:tak:

7. Coyote

Coyote Mama Gracjana i Mateusza!

Powyzej juz chyba zostalo wszystko napisane, my bylismy po raz pierwszy z dzieckiem pod nmiotem jak synek mial 2 latka, w tym roku tez sie wybieramy, tym razem z dwojka, mlodszy bedzie mial rok i 3-4 miesiace, wakacje pod namiotem sa ekstra.

Pmietajcie o stercie ubran dla dzieck na kazda pogode, my akurat trafilismy kiedys tak, ze dnie byly bardzo upalne, ze ledwo szlo żyć, a w nocy musielismy malemu zakldac sweter i czapeczke bo bylo zimno_Oczywiscie o kocach, materacach i innych zostalo juz napisane wiec sie nie powtarzam

8. tomeh

tomeh Zaciekawiona BB

Pod namioty fajnie jechać ale też trzeba liczyć się z brakiem komfortu

Poleć forum