reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

z innej beczki.... rozmowa kwalifikacyjna jak wybrnac?!?!?

paulina2400

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
24 Czerwiec 2015
Postów
39
Witam,
Dziewczyny doradzcie....zakonczylam juz urlop macierzynskie, teraz wykorzystuje jescze zalegly urlop za 2015. Powrot do pracy mam w kwietniu. Zostalam przeniesiona na inne stanowisko, nie jestem zadowolona z tej zmiany. Wyslalam pare CV i zostalam zaproszona na rozmowe kwal, zalezy mi na tej rozmowie. Problem w tym, ze w CV nie zaznaczylam ze przebywam na urlopie. Mialam wzor CV cwzesniej juz przygotowany i taki wyslalam i teraz jestem w kropce. Jak to powiedzIwc? Czy nic nie mowic? Pomozcieeee
 
reklama
Rozwiązanie
Hej, przepraszam, ze dopiero dzis daje znac ale mialam mnostwo zawirowan. Wiec nie byla to tpowa rozmowa kwalifikacyjna. Nie bylo pytan mocn/slabe strony itp itd mialam tylko cos powiedziec o sobie i o obecnych obowiazkach. Panie tylko zapytaly jaki mam okres wypowiedzenia. Powiedzialam, ze 2 tyg. Juz wczesniej wyniklo z rozmowy, ze dlugo potrwa ta rekrutacja bo nie maja czasu, tak do polowy kwietnis wiec nic nie mowilam o macierzynskim. Dziekuje wszystkich za wsparcie
Po skończonym urlopie, masz jeszcze zapewne okres wypowiedzenia skoro chcesz zrezygnować z pracy(chyba że z szefem dogadałas się inaczej).
Na rozmowie przeważnie pytają, "kiedy może Pani zacząć?", wiadomo najlepiej powiedzieć "od zaraz" ale jeśli nie masz wyjścia podaj konkretny termin (czyli ten po skończonych zobowiązaniach z poprzednią pracą).
Może zapytaj obecnego szefa o rozwiązanie umowy za porozumieniem stron? Wtedy jest szansa ze skończysz odrazu po urlopie, tylko upewnij się ze w nowej pracy będą chcieli czekać, żebyś nie została na lodzie. Powodzenia w znalezieniu tej odpowiedniej
Ps. Może spróbuj zapytać w obecnej pracy czy są szanse na przywrócenie Cie na poprzednie stanowisko pracy. Może to załatwi Twój problem
 
Niestety nie ma mozliwosci powrotu na stare stanowisko poniewaz dzial sie "skorczyl" i poprostu nie ma jiz tam co robic. Mam 2tyg okres wypowiedzenie. U nas przewaznie na wypowiedzeniu sie nie pracuje tylki wykorzystuje wtedy zalegly urlop. Sugerujesz zeby nic nie wspominac, ze przebywalam na urlopie macierzynskim?
 
Myślę że pracodawca powinien wiedzieć, że masz małego brzdaca, a bycie na urlopie macierzyńskim to przecież nie zbrodnia. Byłam na niejednej rozmowie kwalifikacyjnej i nikt się mnie nie pytał na jakich urlopach byłam i czy mam dzieci. Wiec chyba niegra to dla nich żadnej roli. Wiadomo że ludzie mają rodziny, co za tym idzie i dzieci.
Potencjalny nowy szef może się tylko obawiać, że często będziesz brała wolne na dzieciaczka. Ale zatajanie tego faktu, przynajmniej dla mnie nie ma sensu. Mogło by to już na początku zepsuć relacje, a jak sama piszesz zależy Ci na niej.
Piszesz ze urlop wykorzystujesz teraz, wiec na wypowiedzenie może Ci go zabraknąć
 
Masz jeszcze za 2016 urlop proporcjonalnie 7 lub 9 dni. Nowa prace możesz zacząć od zaraz a w starej dać wypowiedzienie na początku kwietnia i wogole tam nie wracać. A przez jakiś czas pracować w 2 firmach w jednej na urlopie.
W nowym miejscu powiedziałabym ze mogę zacząć od zaraz bo jestem na zaległych i bieżących urlopach do połowy kwietnia.
Faktu posiadanie dziecka nie zatajaj ale tak się zorganizuj żeby w razie choroby nie brać opieki przynajmniej na okresie próbnym.
 
Dzieki dziewczyny za odpowiedzi. Nana8 wiem ze urlop to nie zbrodnia tylko ze martwi mnie to, ze ja nie dawno zakonczylam ten urlop i nie wiem ,czy powinnam to zaznaczyc w CV. Bo nie wiem jak to powiedziec na rozmowie teraz. Ze jestem na urlopie wypoczynkowym?
Mam to szczescie, ze mam 2Babcie do dyspozycji☺
 
Nie martw się. Życze Ci, żebyś dostała tę pracę ale to dopiero rozmowa i nigdy nic nie wiadomo. W trakcie rozmowy, może wyczujesz taki moment, w którym mogłabyś wtrącić jaka jest Twoja obecną sytuacja. (może pracodawca będzie Cię chciał za wszelką cenę i poczeka na Ciebie).Przemysł różne scenariusze rozmowy, tylko się nie stresuj. :) daj znać jak Ci poszło.
 
reklama
reklama
Powiedz ze aktualnie jesteś na zaległy wypoczynkowym po macierzyńskim a dziecko zostaje z babcia - nie do żłobka to istotnie info. Albo jak z góry wiesz ze nie będziesz puki co brać opieki to nie musisz mówić o dziecku jak rozmowa się w ten sposób nie potoczy porostu jestem na zaleglym urlopie i mogę zacząć od zaraz.
 
Do góry