reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Z literaturą za pan brat - Co czytamy, co polecamy...

Niemy od urodzenia, posługujący się jedynie znakami języka migowego, Edgar Sawtelle wiedzie sielankowe życie z rodzicami na gospodarstwie w stanie Wisconsin. Rodzina Sawtellów już od kilku pokoleń zajmuje się hodowlą i tresurą wyjątkowej rasy psów, której przedstawicielką jest lojalna towarzyszka i opiekunka Edgara, Almondine. Nieoczekiwany powrót Claudeaa, stryja Edgara, powoduje, że dotychczas spokojne życie rodziny Sawtellów rozpada się jak domek z kart. W niewyjaśnionych okolicznościach umiera nagle ojciec Edgara, a kiedy jego miejsce w rodzinie stara się zająć Claude, w chłopcu zaczynają rodzić się straszliwe podejrzenia. Misterny plan ujawnienia przyczyn śmierci ojca nie udaje się i Edgar wraz z trzema psami zmuszony jest uciekać w dzikie obszary dalekiej północy stanu Wisconsin, gdzie zaczyna walkę o przetrwanie. Literackie wydarzenie roku 2008 w USA.
Jest to opis z okładki.
Polecam
"Tysiąc wspaniałych słońc" Khaled Hosseini, wciąż jestem pod jej wrażeniem. Opis: [FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif]Kronika trzydziestu lat historii Afganistanu i głęboko poruszająca opowieść o rodzinie, przyjaźni, nadziei i ocaleniu dzięki miłości. Osią fabuły rozgrywającej się w Afganistanie w ciągu ćwierć wieku, są dzieje dwóch kobiet, które zrządzeniem losu poślubią tego samego mężczyznę, despotycznego Rasheeda. Mariam ma zaledwie 15 lat, kiedy zostaje wysłana do Kabulu, by zostać żoną szewca. Druga bohaterka, ambitna i wykształcona Laila, w wyniku wybuchu bomby traci całą rodzinę. Po traumatycznych przejściach dochodzi do siebie w domu Rasheeda i Mariam. Stopniowo między kobietami rodzi się trudna przyjaźń.[/FONT]

[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif]A teraz czytam "Raj tuż za rogiem" Mario Vargas Llosa, ale sama nie przepadam za tego typu książkami. czytam bo nie mam w zwyczaju pozostawiania nieprzeczytanych książek. Pożyczyłam ją kiedyś i muszę dokończyć.[/FONT]
 
reklama
Dobrnęłam w końcu do końca mojej książki. Ufff
I od razu sięgnęłam po "50 twarzy Greya". Wciągnęła mnie. Mało przeczytałam jeszcze ale przypomniały mi się studenckie czasy. Fajne czasy...
 
Iza miłego czytania:-) mnie Grey wciągnął kompletnie wszystkie 3 tomy ciurkiem przeczytałam:-) oderwać sie nie mogłam i każda kolejna osoba, która wzieła ode mnie tą książkę miała tak samo:tak: po Greyu czytałam "Poradnik pozytywnego myślenia" i też polecam:tak: teraz leży koło mnie "Zagubiona przeszłość" Jodi Picoult ale jakoś nie mogę się za nią zabrać:sorry:
 
Ja mam tylko jedną część i niestety Gwiazda skutecznie mi uniemożliwia czytanie. Jak tylko znajdę czas gdy ona spi to zaraz się budzi, nawet na spacerach :eek:
 
reklama
Do góry