reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Z piersi na butelkę - JAK ?!

genia_maha

Początkująca w BB
Dołączył(a)
5 Grudzień 2008
Postów
26
Cześć! Pomocy bo już nie wiem co mam robić!!!! Mam WIELKI problem z butelką. Chcę, a nawet muszę wrócić do pracy, więc postanowiłam przestawić moją Oleńkę na butelkę, żeby mogła jeść kiedy ja nie będę w stanie jej sama nakarmić. Próbowałam już kilku rodzajów i nie chce, wypluwa, płacze, marudzi, tylko cyc i cyc! Przecież jej nie zagłodzę, a kończy mi się macierzyński, co robić?:(
 
reklama
Wiesz, nie chcialabym cie straszyc, ale u mnie to było tak: syn miał 9 miesiecy, kiedy zaczął mnie potwornie gryźć w brodawki. Chcialam do przestawic na butelkę, wypróbowalam 4 różne mleka, zadnego nie chciał pić. Przetestowałam kilka różnych butelek mając nadzieje ze tu był problem. Próbowałałam dawać mu MM łyżeczką... Nic. Nie piszesz ile twoja córeczka ma miesięcy, moim przykladem posłużę sie, 9-cio miesieczne dziecko musi pic mleko, wiec co mialam zrobić.Jakoś trzeba było przetrwac, mimo ze karmienie stało sie dla mnie przykre. Jak miał 15 mies definitywnie odstawilam go (problemy zdrowotne, musiałam brac leki) MM nie je do dziś. Zeby jadł produkty mleczne podaję mu kaszkę mleczno-ryzową na wodzie oraz jogurty, serki.

Moze spróbuj w ten sposób, ze przed pracą pierś, a gd jestes w pracy ktoś poda jej owoc, obiadek, deser, kaszke.... A po pracy znowu pierś?
Dużo zależy od tego w jakim wieku jest twoje dziecko.
 
Córeczka ma pół roku. Myślałam, żeby karmić nadal swoim mlekiem, odciąganym laktatorem, tylko właśnie z butelki kiedy mnie nie ma w domu i chodzi o samo to. Mam jeszcze starszego synka, ale u niego nie było problemu, dlatego teraz jestem w kropce jak się za to zabrać:(
 
Ja nie mialam takiego problemu, (chociaż bardzo bym chciała) bo moja Oliwka od początku jadła moje odciągane mleko z racji tego że nie umiala ssać cyca. Ale mamy na lutówkach pisaly i może wykorzystasz, że jeśli chcesz dać malej butelkę to najlepiej niech to robi inna osoba, nie Ty bo Ty "pachniesz mlekiem" i dziecko wie że zawsze jest cyc w pogotowiu.
 
polecam również aby karmienie butelką odbywało się przez tatę lub inną osobę, bo dziecko będzie zawsze domagało się cyca , po drugie - spróbuj podać jej odciągnięte swoje mleko butelką i zobacz czy nadal problem występuje wtedy przynajmniej dowiesz się czy chodzi o smak mleka czy o butelkę i łatwiej poradzisz sobie z problemem, jeśli chodzi o butelkę to może spróbować innej (polecam avent) ale przede wszystkim musisz być cierpliwa bo dziecko przejmie twoje nerwy i jeszcze bardziej się zniechęci do butelki...
 
Hej, moja kolezanka miala podobny problem. Wyprobowala najpopularniejsze butlelki, a jej cora jak nie chciala pic z butelki, tak nie chciala. Przekonala sie dopiero do smoczka nuk lateksowego. Ze silikonowego o tym samym ksztalcie nie chciala pic. Moze u Was tez sie sprawdzi jesli jeszcze nie probowalas.
 
Nie musi pić mleka z butelki. Dziecko jest już na tyle duże, że może pić z doidy cup, kubka niekapka, innego kubka. Właściwie wprowadzanie butelki w tym wieku jest komplikowaniem sprawy bo właściwie powinno się powoli wychodzić z używania butelki ze smoczkiem, a nie wprowadzać.
Można pić mleko również łyżeczką, w postaci kaszki, ponadto jest duża szansa, że inna osoba podająca Twoje mleko odniesie sukces. Nie czepiaj się tak koniecznie tej butli.
 
nie przesadzajcie, jak matka chce nadal karmić naturalnie to czemu ma tego nie robić? dziecko nie ma 5 lat, żeby się burzyć ;). przychylam się do tej opcji z tatą, babcią czy inną bliską osobą. polecam też butelkę avent natural. smoczek w niej bardzo przypomina budowę sutka, więc myślę, że najprędzej z takiego wypije;)
 
Ostatnia edycja:
reklama
maminka w sumie nie rozumiem twojej odpowiedzi, po 1. nikt się tu nie oburza, po 2. genia_maha ma właśnie taki problem że musi dziecko przestawić na butlę a ono się buntuje, po 3. mówisz o karmieniu naturalnym a potem sama proponujesz butelkę :-(

co do karmienia łyżeczką i kubeczkami niekapkami to osobiście nie uważam że 6 m-cy to wiek kiedy się odzwyczaja od butelki, wręcz wtedy najczęściej ją wprowadzamy, bo albo przechodzimy z piersi na mm albo wracamy do pracy i nie mamy wyjścia, łyżeczką owszem można się bawić i są osoby które w szpitalach karmią kubeczkami itp. żeby nie dawać dziecku butelki ... bla bla bla ... w końcu dzisiejsze butelki to już nie to samo co kiedyś, mleko nie kapie z nich i dziecko musi się troszkę napracować żeby swoje zdobyć ;-)

genia daj znać czy są jakieś postępy ;-)
 
Do góry