reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Za duża macica w stosunku do wieku ciąży

U

użytkownik 200

Gość
Cześć.
Jestem mamą trójki dzieci i w kwietniu ma się urodzić czwarte. Obecnie jestem wg usg w 9t. i 3 dniu ciąży. Pierwsze badanie usg miałam w 6 tygodniu i już ładnie biło serduszko. Niestety, wyszedł też krwiak, więc dostałam luteinę i mam się oszczędzać. Wczoraj, gdy lekarz badał mi macicę na fotelu zdziwił się i stwierdził, że sprawdzimy, czy nie ma bliźniaków. USG to wykluczyło, w sensie nie widać drugiego dziecka i w sumie tematu nie ciągnęłam. Krwiak się wchłania, jeszcze jest, ale dr mówi, żeby się nie przejmować. Jednocześnie utrzymał mi dotychczasową dawkę luteiny i stwierdził, że woli mnie jednak widzieć za 3 a nie 4 tygodnie.
Wróciłam do domu i zaczęłam się zastanawiać, o co chodzi z tą macicą. Faktycznie brzuch mam spory (jestem szczupła) i w poprzednich ciążach nie był tak szybko widoczny. Jaki może być powód za dużej macicy do wieku ciąży?
 
reklama
Rozwiązanie
U
Nie, po prostu był zdziwiony, że to ciąża pojedyncza. Wiem, że z każdą kolejną ciążą wiązadła mniej trzymają i szybciej jest widoczna macica. Naczytałam się, że nie zawsze bliźniaki są od razu wykrywalne i sobie wkręcam teraz.
Ja wiem, że brzuchy mogą różnie wyglądać u różnych kobiet. Tylko, że dziwi mnie, że w badaniu fizykalnym macicy lekarz po jej ułożeniu zaczął podejrzewać bliźniaki.
 
Mnie chodzi o za dużą macicę i jak rozumiem zbyt wysoko położoną. Czytałam, że to mogą być też objawy bliźniaczej ciąży, no ale na usg jedno dziecko.
 
Nie, po prostu był zdziwiony, że to ciąża pojedyncza. Wiem, że z każdą kolejną ciążą wiązadła mniej trzymają i szybciej jest widoczna macica. Naczytałam się, że nie zawsze bliźniaki są od razu wykrywalne i sobie wkręcam teraz.
 
Rozwiązanie
Do góry