reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Za duża waga u niemowlaka kp

Darapuszkin

Fanka BB :)
Dołączył(a)
3 Styczeń 2020
Postów
1 252
Hej! Czy któraś mama miała problem zbyt wysokiej masy ciała u niemowlaka karmionego piersią? Córka 7 sierpnia kończy 6 miesięcy. Urodziła się z wagą 3910 i 53cm. Obecnie waży 8900 i ma 68 cm. Karmię ja tylko piersia na zadanie, nie przepajam, nie dokarmiam (teraz powoli wprowadzam nowe smaki np. Do polizania w ramach rozszerzania diety). Pediatra mowi ze jesli karmie piersia to nie nalezy nic robic a jedynie uwazac przy rozszerzaniu na kaloryczne produkty. Córka ma bardzo duzy apetyt, uspokaja sie i zasypia tylko przy piersi. Zasypia o 20 i je o 1:00 a pozniej juz tak od 5 czesto wisi na mnie bo inaczej nie pospie. Moze powinnam zaczac jej wprowadzac wode? Moze zle odczytuje jej sygnaly? Mala bardzo potrzebuje bliskosci ale przytulenie i smoczek nie dzialają. Jest ciezka wiec tez nie mam sily jej nosic. Rozwija sie bardzo szybko, próbuje czworakować, pełza i juz zaczyna sama siadac. Czy powinnam sie przejmowac zbyt wysoką wagą?

Pozdrawiam!
 
reklama
A kto powiedział że waga jest za duża?? Możesz spróbować dawać wodę, jeśli będzie chciała pić to dobrze ,teraz jest gorąco może i chce jej się pić, ale pewnie chodzi tylko o cycka, a nie O samo jedzenie ,może jak wprowadzisz jakiś posiłek stały to coś się zmieni ale nie wiem
 
Pediatra zwrocila uwage ze siatki centylowe na to wskazuja... wzrost jest na 75 a waga 90-97. Ogolnie ona nie wyglada na zbyt pulchną (no moze nozki grubiutkie) ale jest ciezka...
 
Znam chłopca co na 6 m ważył 11kg na samej piersi. Teraz to duży wysoki chłopak. Tez mieli zalecenia co do wprowadzanych posiłków, niskokaloryczne np jabłko a nie banan itd.
Obserwuj, byc moze jak zacznie chodzić straci troszkę na wadze
 
Mój synek jak miał 6 miesięcy to ważył 10,2 kg i mierzył 74 cm. Przy rozszerzaniu diety stosowaliśmy zamienniki, nie dawaliśmy słodyczy, do picia tylko woda no i cycuś. Waga nadal rosła ale pediatra kazał się nie przejmować i nie patrzeć na żadne siatki, synek rozwija się prawidłowo i taka jego uroda poprostu. Ja też byłam dużym dzieckiem. Od kiedy biega to waga praktycznie stoi w miejscu.
Wiem co czujesz bo też bardzo się martwiłam kilogramami synka a zerkanie na siatki centylowe powodowało u mnie ból głowy. Postaraj się wyluzować - córcia rozwija się prawidłowo, jest ruchliwa a to najważniejsze. Obserwuj ale nie wkręcaj sobie nic. Idę o zakład że jak zacznie biegać to waga się zatrzyma.
 
Mój synek jak miał 6 miesięcy to ważył 10,2 kg i mierzył 74 cm. Przy rozszerzaniu diety stosowaliśmy zamienniki, nie dawaliśmy słodyczy, do picia tylko woda no i cycuś. Waga nadal rosła ale pediatra kazał się nie przejmować i nie patrzeć na żadne siatki, synek rozwija się prawidłowo i taka jego uroda poprostu. Ja też byłam dużym dzieckiem. Od kiedy biega to waga praktycznie stoi w miejscu.
Wiem co czujesz bo też bardzo się martwiłam kilogramami synka a zerkanie na siatki centylowe powodowało u mnie ból głowy. Postaraj się wyluzować - córcia rozwija się prawidłowo, jest ruchliwa a to najważniejsze. Obserwuj ale nie wkręcaj sobie nic. Idę o zakład że jak zacznie biegać to waga się zatrzyma.
Dziękuję. Właśnie takiej informacji potrzebowałam :)
 
Pediatra zwrocila uwage ze siatki centylowe na to wskazuja... wzrost jest na 75 a waga 90-97. Ogolnie ona nie wyglada na zbyt pulchną (no moze nozki grubiutkie) ale jest ciezka...
To jest tylko jedno pasmo centylowe rozstrzału, a pomiar długości jest bardzo niepewny u małych dzieci.
Najogólnejszym zaleceniem jest do ukończenia 5 mca podwoić wagę urodzeniową, do ukończenia roku potroić, tu byłoby idealnie wręcz.
Pomijam, że dzieci kp nie da się przekarmić o ile karmisz wyłącznie piersią i nie kombinujesz. Poza tym dziecko zacznie się zaraz ruszać i nawet jak ma minimalnie przydużo tłuszczyku to za moment jak będzie pełzać i raczkować to zgubi...
 
Siatka centylowa to tylko statystyka 😉 a wiadomo to co wybiega poza normę wg lekarzy budzi ich czasem nieuzasadniony niepokój. Jeśli dziecko jest pogodne, dobrze się rozwija to pozostaje cieszyć się i obserwować. Ewentualnie jeśli pediatra coś niepokoi to niech zleci badania kontrolne.
 
reklama
Moja córka była baaaaardzo pulchna jako niemowlak :) tez tylko cycek długo. Jak zaczęła chodzić to szybko zgubiła, teraz ma prawie 5 lat i waży 17kg , jest normalna, szczupła :) wogole się nie przejmuj :)
 
Do góry