reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Za duze NT, obrzęk karku, podejrzenie wady genetycznej

Klara95

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
4 Wrzesień 2019
Postów
138
Cześć Dziewczyny :)
Dawno tu nie zaglądałam, bo ostatni raz w pierwszej ciąży.
Dziś jestem w drugiej, 12 tydzien. Na usg NT 6.2,skierowanie na badania prenatalne, podejrzenie wady genetycznej.
Miala któraś podobnie i było wszystko ok? Czy raczej nie?
 
reklama
Wiele historii na ten temat jest na forum, wpisz w google "forum ginekologiczne przezierność", nie mogę wstawić linka bo uznaje go za spam.
NT duże, ale i z takim były szczęśliwe zakończenia. To NT wyszło na USG prenatalnym czy na zwykłej wizycie? Przechodziłaś jakąś infekcję?
 
Wiele historii na ten temat jest na forum, wpisz w google "forum ginekologiczne przezierność", nie mogę wstawić linka bo uznaje go za spam.
NT duże, ale i z takim były szczęśliwe zakończenia. To NT wyszło na USG prenatalnym czy na zwykłej wizycie? Przechodziłaś jakąś infekcję?
Na zwykłej wizycie, w ciąży nie przechodziłam infekcji. Prenatalne mam w przyszlym tyg
 
Cześć Dziewczyny :)
Dawno tu nie zaglądałam, bo ostatni raz w pierwszej ciąży.
Dziś jestem w drugiej, 12 tydzien. Na usg NT 6.2,skierowanie na badania prenatalne, podejrzenie wady genetycznej.
Miala któraś podobnie i było wszystko ok? Czy raczej nie?
Kiedy masz badania prenatalne? Chyba tylko aminopunkcja da Ci odpowiedz :/
 
Też mi się wydaje, że przy takim NT mogą nawet nie robić PAPPA tylko od razu będzie skierowanie na biopsję kosmówki lub amniopunkcję. Ale niech najpierw wszystko zbada specjalista z certyfikatem. Trzymam kciuki i dawaj koniecznie znać.
 
Cześć Dziewczyny :)
Dawno tu nie zaglądałam, bo ostatni raz w pierwszej ciąży.
Dziś jestem w drugiej, 12 tydzien. Na usg NT 6.2,skierowanie na badania prenatalne, podejrzenie wady genetycznej.
Miala któraś podobnie i było wszystko ok? Czy raczej nie?
Ja miałam 1,9 w 12 tyg to faktycznie dużo.. Jak masz kasę to zrób Nifty
 
To prawda, jeśli masz finanse to badanie Nifty czy Sanco dadzą Ci szybciej jakąkolwiek wiedzę. Myślę, że lekarze mogą Ci odradzać mówiąc, że to nie jest badanie diagnostyczne tylko przesiewowe, ale dla własnego spokoju na pewno warto.
 
Moim zdani3m wydawanie pieniędzy na badanie, które można zrobić za darmo i mieć 100% pewność jest bez sensu. To jest naprawdę duże NT, a robić teraz nifty, czekać do dwóch tygodni na wyniki, potem na termin i amniopunkcji i na jej wyniki jest stratą czasu. Nim się autorka obejrzy będzie w 18-20 tygodniu, a to już jest wysoka ciąża
 
reklama
Dla mnie nifty jest badaniem niepewnym.. Bo jeżeli dziecko nie ma tych popularnych wad to to badanie nie wykryje tego.. Mój synek miał wadę de novo niepopularną i takie badanie nie wykryje wady takiej..
Tak jak mówię tylko amino da 100% pewności.. Sanko i nifty jest przesiewowym i nie da tych 100%.. I nie da odpowiedzi jak to np inna wada niż zd..
 
Do góry