reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Za duze NT, obrzęk karku, podejrzenie wady genetycznej

reklama
miałam tak samo :)
Ja po Sanco już wiem, że chłopiec :)

Moja radość z wczoraj nie trwała długo. Jestem po usg. Widoczne torbiele w okolicy szyi płodu, w obrazie serca - zastawki przedsionkowo komorowe na tym samym poziomie, podejrzenie AVC. Miałam mieć 14go amniopunkcję, ale jednak jadę na wczesne echo serca płodu. Amniopunkcja przełożona.
Chociaż nie wiem czy dobrze zrobiłam. Uspokajaja mnie trochę wyniki z SANCO
 
Ja po Sanco już wiem, że chłopiec :)

Moja radość z wczoraj nie trwała długo. Jestem po usg. Widoczne torbiele w okolicy szyi płodu, w obrazie serca - zastawki przedsionkowo komorowe na tym samym poziomie, podejrzenie AVC. Miałam mieć 14go amniopunkcję, ale jednak jadę na wczesne echo serca płodu. Amniopunkcja przełożona.
Chociaż nie wiem czy dobrze zrobiłam. Uspokajaja mnie trochę wyniki z SANCO
Mówiła coś jeszcze lekarka? Czy to może wskazywać na wadę jakaś? Czy dziecko moze mieć sama wadę serca?
 
Mówiła coś jeszcze lekarka? Czy to może wskazywać na wadę jakaś? Czy dziecko moze mieć sama wadę serca?
Ze sanco jest uspokajające, więc zajęłaby się w pierwszej kolejności wczesnym echem serca i szła w tym kierunku. Tak więc zrobiłam trochę z przypadku - termin na echo dano mi w dzień w którym miałam mieć amnio.
Mówiła też, że zdarzają się rzadkie wady genetyczne z torbielami, ale są bardzo rzadkie. No ciężko coś konkretnie powiedzieć na ten moment
 
@Klara95 W jakim sensie nie wiesz czy dobrze zrobiłaś?

No mam nadzieję, że nie będzie jak u @Myszaaaa - z tego co pamiętam to wyniki były dobre, a wada serca duża :(
W sensie czy dobrze, że przełożyłam amnio na rzecz echa serca.
Zobaczymy.
Mówiła mi też, że może z tą wada to jest trochę szukanie na wyrost, ale na ten moment jej się to nie podoba i ona chce zeby to było zdiagnozowane
 
Nie będzie! :) u mnie było ideolo do 20 tygodnia. Na tych 1 prenatalnych: w 12 tygodniu, miałam NT bez zarzutów i całą resztę. Potem wyszło od razu: serce, mózg, nerki, pępowina dwunaczyniowa. Ale mój przypadek należy raczej do rzadkości.
 
W sensie czy dobrze, że przełożyłam amnio na rzecz echa serca.
Zobaczymy.
Mówiła mi też, że może z tą wada to jest trochę szukanie na wyrost, ale na ten moment jej się to nie podoba i ona chce zeby to było zdiagnozowane
moim zdaniem dobrze. Bo serce nie idzie zawsze w parze z wadą genetyczną. Tym bardziej że SANCO wyszedł Ok. U mnie amniopunkcja- z tyloma wadami- wyszła bez zarzutów.
 
reklama
Do góry