reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Za którym razem udało wam się zajść w ciążę po in vitro

Fajna1

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
30 Sierpień 2020
Postów
108
Hej dziewczyny za którym raze po zabiegu im vitro udało wam się zajść w ciążę?? Jakie leki dostaliście po transferze
 
reklama
Hej dziewczyny za którym raze po zabiegu im vitro udało wam się zajść w ciążę?? Jakie leki dostaliście po transferze
Wiesz to nie można tak porównywać bo na skuteczność procedury in vitro wpływa wiele czynników. Dajmy na to wiek i ilość komórek, młoda 28l kobieta ma prawie wszystkie komórki poprawne genetycznie a 37l tylko polowe. Do tego AMH 28l jest wyższe, można pobrać dużo komórek np. 10-15. Gdzie bardzo często po 37rz trudno jest wystymulowac nawet 10, albo wymaga to dużych dawek leków. Zatem młoda kobieta ma dużą pule zarodków, gdzie trafi się około 2-3 dobrych jakościowo. A kobieta w wieku 37l często 1-2 zarodki. A i bywa, ze nie ma ich wcale. Wszystko zależy od czynnika niepłodności. Czy problemem są niedrożne jajowody czy czynnik męski czy endometrioza w jakim nasileniu itp. Ktoś inny ma inna diagnozę, niż Ty i nie da się tak tego porównać. Nam dawano małe szanse, ale byliśmy młodzi. Dużo wtedy czytałam i raczej rokowania były słabe. Obecnie mam syna a i bliźniaki w brzuchu. Pytanie nie za którym razem się udaje, ale czy się udaje? A jak widać tak ;-) czasem to tez kwestia szczęścia. Ja miałam procedurę w której powstał jeden zarodek i się udało. A i taką, ze było ich bardzo dużo a żaden ciąży nie dał. Badania nic nie wniosły po prostu coś poszło nie tak... i tak tez bywa, trzymam kciuki.
 
reklama
Do góry