reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Za mała Dzidzia??

Julka32

Szczęśliwa mama
Dołączył(a)
12 Maj 2009
Postów
1 302
Miasto
Wyspy
Witajcie Dziewczyny właśnie wróciłam z PL,oczywiście widziałam sie z moim ginem i powiedział,że moja Dzidzia jest 2 tygodnie do tyłu z rozwojem......normalnie by sie tym nie przejął jak powiedział ale ,że mam 4 poronienia za sobą to jest zaniepokojony i kazał mi za miesiąc znowu przylecieć ...w razie dalszych problemów przepisze mi zastrzyki na rozrzedzenie krwi,które mam sobie sama robić....Odpycham od siebie złe myśli jak mogę ale jestem przerażona......Macie może jakieś podobne doświadczenia???
Kazał mi dużo pić...czy jest możliwe ,że do tej pory nie piłam wystarczająco i dlatego tak sie dzieje??Narazie mam pić 3 litry min i biore kwas fol. 5mg 3x dziennie
 
reklama
Kochana a który to u Ciebie tydzień ciąży i ile waży maluszek. Moje maleństwo w 21 tyg ważyło 350 gram, więc też niezbyt dużo.
 
Kochana podaj więcej szczegółów.
Z tego co wiem, to właśnie 2 tyg różnicy na usg. to granica.
Tyle może być, przejmować się należy jak jest 3 i więcej.
zastrzyki to Heparyna. W aptekach są 2 preparaty ale to wszystko to samo. Tylko dawki różne.
To są ampułko- strzykawki, czyli nie musisz zakładać igieł itp. podobne do insulinówek.
Daje się je w brzuch, tak 3 cm w górę i w dół od pępka.
Po jakiś 5 dniach się przyzwyczaisz i nie będą na tobie robić wrażenia. Mało bolesne :-D:-D:-D
Cóż, dzidzia najważniejsza:tak:
 
Kochana a który to u Ciebie tydzień ciąży i ile waży maluszek. Moje maleństwo w 21 tyg ważyło 350 gram, więc też niezbyt dużo.
no tak...jestem zakręcona...u Pl gina byłam 4 dni temu) teraz jestem w 24 tygodniu wg obliczeń (ost mies. 26.lutego)nigdy nie miałam regularnych okresów..wiec mam nadzieję,że to po prostu trudno policzyć kiedy tak na prawdę poczęliśmy naszego Skarba.Wagi lekarz mi nie podał a swe pomiary oparł na kości udowej Maleństwa,że jest za krótka niźli być powinna (tzn wszystko jest proporcjonalnie mniejsze).
Jak byłam na USG w UK,w 21 tygodniu pomiary wyszły na 20 tydzień ale wagi w wynikach też nie umiem się dopatrzeć...Przesunęli mi na tej podstawie termin z 3go na 7go grudnia i powiedzieli,że nie ma powodów do niepokoju narazie mierze brzuszek codzień i śpie na lewym boku jak kazał gin....Teraz we wtorek mam spotkanie z położną i chyba poproszę o kolejne usg i jakieś konsultacje
 
julka a powiedz mi jeszcze czy dzieci w twojej rodzinie rodzily sie male ?? bo mi lekarz powiedzial ze dziecko "wielkosc" moze przejac genetycznie albo od strony taty albo mamy ... w mojej rodzinie zieci byly bardzo duze - ja wazylam 5600 !!! a w rodzinie meza dla odmiany male - on 2700 a jego siostra 2500 !! tesciowa tez mowi ze u niej w rodzinie tylko maluszki sie rodzily i raczej nie przekraczaly wagi 3000g !!! wiec rudno tu porownywac tylko wage czy wielkosc dziecka !!
dobrze by bylo zrobic usg 3d ze zprawdzeniem rozwoju maluszka ... poszczegolnych narzadow ... to by dalo lepszy obraz calosci ..

a co do wody to w 100% sie zgadzam ... ja mam dosc gesta krew i mam zalecone min 3liry wody dziennie /hebata, kawa czy mleko sie nie liczy!!/ bo dzieki temu obniza sie cisnienie krwii i wiecej pokarmu transportowane jest do maluszka :) tak wiec nie martw sie na zapas tylko sluchaj zalecen lekarza :) facet wie co robi :)
a jesli kaze ci brac heparyne to znaczy ze tak trzeba ... nie jest to nic co by bylo powodem do zmartwien :D
 
Ja się urodziłam własnie 2700, mój brat 2800, ale chłopa mam dużego 5300, więc u mnie też może być róznie :p
 
Ja urodziłam Amelkę 3560 i 59 cm
Jonasz 3650 i 57 cm.
Jeśli to małe się urodzi poniżej 3 albo powyżej 4 to ja chyba nie uwierzę, że to moje dziecko :-D
 
reklama
julka a powiedz mi jeszcze czy dzieci w twojej rodzinie rodzily sie male ??

:D
Z tego co wiem dzieci rodziły się około 3500 wszystkie za wyjątkiem mojego brata..powyżej 5000 <ała>...nio i tatuś naszego Skarba miał 5600 <i też wyrosło z niego chłopisko>
Ale jeszcze Mamę moją przepytam dokładnie ..ja miałam 3500 nio i jest ze mnie mała kobita do dzisiaj<hehehe>,metr pięćdziesiąt w kapeluszu...:cool2:
 
Do góry