reklama
  1. Czy są tu jakieś listopadowe maleństwa? A czy mamusiu zrobiłaś już pamiątkową kartkę i wygraj jeden ze 100 zestawów od Baby Dove! Do 10.12 czekamy na listopadowe maluszki!

Zamknij powiadomienie

Za mała główka względem tygodnia ciąży

Temat na forum 'Ciąża, poród, połóg' rozpoczęty przez Paulinax, 19 Październik 2018.

1. Paulinax

Paulinax Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Hej,
    wczoraj sobie tak przeglądałam wydruk z ostatniego usg gdzie byłam wg OM w 34 tygodniu i 2 dniach i zauważyłam, że główka mojego dziecka jest mniejsza od reszty ciała o 6 dni względem OM.
    Wczesnej glowka była w normie.
    Bardzo się martwię, bo naczytalam się o jakimś malowodziu :/
    W sumie nawet lekarz nic nie mówił o wymiarach jakichkolwiek żeby mało być coś nie tak .
    Podaje poniżej wszystkie wymiary :
    BPD 8,52 cm - 34 i 2 dni
    HC 30, 17 cm - 33 i 3 dni
    AC 31,80 cm - 35 i 5 dni
    FL 6,74 cm -34 i 5 dni
    Proszę o Waszą opinię

2. Agatki

Agatki Moderator Członek załogi

Najlepsze odpowiedzi:
    1
    Takie różnice zwykle wynikają z indywidualnych cech dziecka, jedno ma większą głowę, drugie będzie wyższe i ma dłuższe nogi i tak dalej. Nie ma powodów do zmartwień, gdyby były lekarz z pewnością by uwagę na to zwrócił. Mój syn miał głowę większą bodajże o dwa tygodnie i urodził się zdrowy, poprostu głowę ma całkiem sporą ale to po tatusiu tak i tyle :)

3. reklama
  4. sawcia92

sawcia92 Początkująca w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    1
    To żadna różnica, nie masz się czym martwić :) u mojej córeczki była jeszcze większa rozbieżność i poprostu urodziła się z drobna główka, zreszta do dzisiaj ma drobna :)

5. Ania0306

Ania0306 Aktywna w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    4
    Hej ja jestem w 23 tygodniu ciąży. Mój problem dotyczy też główki. Dwa dni temu czyli w 22t i 6d miałam usg. Córeczka waży 550g. Obwód brzuszka na 22t i 6d, kości udowa na 23t i 1d, wymiary główki BDP na 22t i 4d a obwód główki trochę za mały na 21t i 2d. Trochę martwi mnie ta różnica. Na genetycznym usg w 18t i 6d wszystkie wymiary były prawidłowe. Wiem, że już w zaawansowanej ciąży mogą być takie różnice ale na tak wczesnym etapie? Bardzo się martwię.

6. Paulinax

Paulinax Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Rozumiem i dziękuję za opinię.
    Najbardziej martwi mnie fakt, iż jest mniejsza niż powinna być w tym tygodniu .
    Co innego jakby była odpowiednia względem tygodnia ciąży.
    Tymbardziej, że wcześniej była w normie. ..

7. Koka27

Koka27 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Nalezu tez wziasc pod uwage chociazby blad pomiaru. Dzieciaczki sie ruszaja, czasem ciężko o dokładny pomiar. Nie ma sie czym stresowac, zwlaszcza, że to nie są duże rozbieżności :) u mnie tez młody jest z poltora tyg wiekszy niz z OM a na poczatku obaterminy szly rowno, ale to cechy indywidualne na tym etapie juz, a i poszczegolne pomiary roznia sie dzień w te czy we wte i wszystko jest w porządku :)

8. pauli_ne

pauli_ne Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    U mojego syna byla glowka az o 4 tygodnie mniejsza. Moj syn sie urodzil caly i zdrowy i wcale nie ma malej glowy ;) mysle ze nie masz sie czym martwic :)

9. aneczka1981

aneczka1981 Aktywna w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    To naprawdę nie są żadne istotne różnice, które najczęściej wynikają z błędów w pomiarach.
    U mnie różnice sięgały kilku (nawet 6 tygodni) i urodziłam zdrowe, śliczne i proporcjonalne dziecko.

10. reklama
  11. Hola77

Hola77 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Tak jak poprzedniczki. Takie różnice to często błąd pomiaru. Nic strasznego.
    U mnie różnica dochodziła do 4 tyg. I mam dziecko z małą główką.
    Gdyby to było coś niepokojącego to lekarz nie zostawilby tego tak sobie. Pewnie mówił by o szybszej kontroli, itd. Różnice zawsze występują, nie ma dzieci z takimi samymi pomiarami kości udowej, brzuszka i główki.
    Nic się nie martw!

12. kas90

kas90 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    5
    To zupełnie normalne. A rozbiezności będą coraz większe

Poleć forum