reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Za mała główka względem tygodnia ciąży

Hej ja jestem w 23 tygodniu ciąży. Mój problem dotyczy też główki. Dwa dni temu czyli w 22t i 6d miałam usg. Córeczka waży 550g. Obwód brzuszka na 22t i 6d, kości udowa na 23t i 1d, wymiary główki BDP na 22t i 4d a obwód główki trochę za mały na 21t i 2d. Trochę martwi mnie ta różnica. Na genetycznym usg w 18t i 6d wszystkie wymiary były prawidłowe. Wiem, że już w zaawansowanej ciąży mogą być takie różnice ale na tak wczesnym etapie? Bardzo się martwię.
Mogę prosic o informację czy w kolejnych tygodniach ciąży też byly rozbieżności i jakie? I czy dziecko urodziło się zdrowe? U mnie wyszła główka o 2 tyg za mała w 27 tygodniu ciąży (brzuszek o tydzień za mały, kość udowa sie zgadza) i jestem na skraju załamania. Lekarka powiedziała tylko, że trzeba obserwowac dalszy wzrost dziecka.
 
reklama
Mogę prosic o informację czy w kolejnych tygodniach ciąży też byly rozbieżności i jakie? I czy dziecko urodziło się zdrowe? U mnie wyszła główka o 2 tyg za mała w 27 tygodniu ciąży (brzuszek o tydzień za mały, kość udowa sie zgadza) i jestem na skraju załamania. Lekarka powiedziała tylko, że trzeba obserwowac dalszy wzrost dziecka.
U mnie była różnica 3 tyg u obu córek i obie urodziły się zdrowe tylko maja drobne główki :) starsza ma 3 lata i dalej drobniutka główka, młodsza ma pół roku i idzie w ślady starszej
 
U mnie była różnica 3 tyg u obu córek i obie urodziły się zdrowe tylko maja drobne główki :) starsza ma 3 lata i dalej drobniutka główka, młodsza ma pół roku i idzie w ślady starszej
Dziękuję za odpowiedź :) do porodu jeszcze jakieś 10 tygodni i oszaleję żyjąc od usg do usg. Mam nadzieję, że będzie jak u Ciebie i moja córeczka bedzie drobna.
 
Dziękuję za odpowiedź :) do porodu jeszcze jakieś 10 tygodni i oszaleję żyjąc od usg do usg. Mam nadzieję, że będzie jak u Ciebie i moja córeczka bedzie drobna.
Mój synuś też miał mały brzuszek i główkę, a teraz w 32 tc główna na 34, więc to wszystko może się zmienić, nie ma co panikować. Do dwóch trzech tygodni odchyły są normalne
 
Do góry