reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Za mała główka względem tygodnia ciąży

Paulinax

Fanka BB :)
Dołączył(a)
16 Listopad 2017
Postów
337
Hej,
wczoraj sobie tak przeglądałam wydruk z ostatniego usg gdzie byłam wg OM w 34 tygodniu i 2 dniach i zauważyłam, że główka mojego dziecka jest mniejsza od reszty ciała o 6 dni względem OM.
Wczesnej glowka była w normie.
Bardzo się martwię, bo naczytalam się o jakimś malowodziu :/
W sumie nawet lekarz nic nie mówił o wymiarach jakichkolwiek żeby mało być coś nie tak .
Podaje poniżej wszystkie wymiary :
BPD 8,52 cm - 34 i 2 dni
HC 30, 17 cm - 33 i 3 dni
AC 31,80 cm - 35 i 5 dni
FL 6,74 cm -34 i 5 dni
Proszę o Waszą opinię
 
reklama
Takie różnice zwykle wynikają z indywidualnych cech dziecka, jedno ma większą głowę, drugie będzie wyższe i ma dłuższe nogi i tak dalej. Nie ma powodów do zmartwień, gdyby były lekarz z pewnością by uwagę na to zwrócił. Mój syn miał głowę większą bodajże o dwa tygodnie i urodził się zdrowy, poprostu głowę ma całkiem sporą ale to po tatusiu tak i tyle :)
 
To żadna różnica, nie masz się czym martwić :) u mojej córeczki była jeszcze większa rozbieżność i poprostu urodziła się z drobna główka, zreszta do dzisiaj ma drobna :)
 
Hej ja jestem w 23 tygodniu ciąży. Mój problem dotyczy też główki. Dwa dni temu czyli w 22t i 6d miałam usg. Córeczka waży 550g. Obwód brzuszka na 22t i 6d, kości udowa na 23t i 1d, wymiary główki BDP na 22t i 4d a obwód główki trochę za mały na 21t i 2d. Trochę martwi mnie ta różnica. Na genetycznym usg w 18t i 6d wszystkie wymiary były prawidłowe. Wiem, że już w zaawansowanej ciąży mogą być takie różnice ale na tak wczesnym etapie? Bardzo się martwię.
 
Rozumiem i dziękuję za opinię.
Najbardziej martwi mnie fakt, iż jest mniejsza niż powinna być w tym tygodniu .
Co innego jakby była odpowiednia względem tygodnia ciąży.
Tymbardziej, że wcześniej była w normie. ..
 
Nalezu tez wziasc pod uwage chociazby blad pomiaru. Dzieciaczki sie ruszaja, czasem ciężko o dokładny pomiar. Nie ma sie czym stresowac, zwlaszcza, że to nie są duże rozbieżności :) u mnie tez młody jest z poltora tyg wiekszy niz z OM a na poczatku obaterminy szly rowno, ale to cechy indywidualne na tym etapie juz, a i poszczegolne pomiary roznia sie dzień w te czy we wte i wszystko jest w porządku :)
 
U mojego syna byla glowka az o 4 tygodnie mniejsza. Moj syn sie urodzil caly i zdrowy i wcale nie ma malej glowy ;) mysle ze nie masz sie czym martwic :)
 
To naprawdę nie są żadne istotne różnice, które najczęściej wynikają z błędów w pomiarach.
U mnie różnice sięgały kilku (nawet 6 tygodni) i urodziłam zdrowe, śliczne i proporcjonalne dziecko.
 
Tak jak poprzedniczki. Takie różnice to często błąd pomiaru. Nic strasznego.
U mnie różnica dochodziła do 4 tyg. I mam dziecko z małą główką.
Gdyby to było coś niepokojącego to lekarz nie zostawilby tego tak sobie. Pewnie mówił by o szybszej kontroli, itd. Różnice zawsze występują, nie ma dzieci z takimi samymi pomiarami kości udowej, brzuszka i główki.
Nic się nie martw!
 
reklama
Do góry