reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Za małe dziecko!!!!

kaskap

Początkująca w BB
Dołączył(a)
16 Kwiecień 2008
Postów
24
Miasto
Łabiszyn
W ósmym miesiącu ciąży byłam w szpitalu z powodu dużego nacisku główki dziecka w dół.Zrobiono mi USG.Jednak moja pani ginekolog powiedziała,że dziecko urodzi się jedno z mniejszych.Ważyło 1770g!!!!!teraz jestem już po terminie i wcale nie mam dużego brzucha!!!Spotykam osoby,które mi sie pytają na kiedy mam termin.Nie chcą mi wierzyc,że to już po terminie.Chciałabym sie dowiedziec od wszystkich kobiet,które też urodziły małe dzieci czy jest powód do niepokoju o maleństwo???Czyn takie małe dzieci rodzą się zdrowe???:-:)-:)-:)-:)-:)-(
 
reklama
Niewiem jak jest teraz.Mama mojej koleżanki jak poszła rodzić jej brata wyglądała jakby była góra w 6 miesiącu.Niechcieli jej przyjąć do szpitala u nas w mieście i musiał jechać do wojewódzkiego szpitala. To było kilka lat temu.
 
niestey nie mogę powiedzieć na swoim przykładzie bo ja wyglądałam jakbym bliżniaki miała ale moja ciocia w 8 miesiącu oznajmiła wszystkim że jest w ciąży i za miesiąc rodzi i nikt się nie domyślił praktycznie nie miała brzucha
a co do małych dzieci moja koleżanka urodziła córkę z wagą 1800 i była zdrowa i jest zdrowa jak ryba
jeżeli lekarz nie ma zastrzerzeń to myśleże nie masz się czym martwić:-D
 
u mnie było tak: pod koniec ciąży lekarz powiedział ,że mała za mało wazy i że muszą jeszcze siedzieć w dwupaku, byłam przerażona bo mała ważyła 2300. Bałam sie o nia jak diabli i tak jak ty miała czarne myśli o tyle dobrze ,że położyli mnie z dziewczyna która miała ten sam problem, przenosiłam ja tydzień i poszłam na cc i co sie okazał ,że mała waży 3300 a nie 2300 a kobitka która leżała ze mną urodziła zdrową córcie 2800. A co do brzucha ja miałam bardzo mały brzuch do 8 miesiąca ludzie nie wierzyli,że bee za miesiąc rodzić i powiem szczerze ,że patrzyłam na te brzuchate matki z zazdrością. Zawsze miałam mały brzuch ale lekarz wytłumaczył mi ,że wielkość brzucha nie ma wpływu na dziecko, wpływają na to wiele czynników, postura matki, mięśnie brzucha, wody płodowe itd więc o brzuchol się nie martw a co do wagi dziecka to usg zawsze jest orientacyjne ;)
 
Bardzo wam dziekuje za słowa otuchy.Teraz już jestem spokojniejsza,ale wszystko okaże się w "praniu":))Już nie długo napisze co urodziłam,bo na dzień dzisiejszy to nie wiem:((chcialabym córkę,bo syna już mam,ale nie płec jest tutaj najważniesza tylko zdrowie:)):laugh2:
 
moja bratowa miała mały brzuszek i bratanek choć urodził się niemal w terminie miał niecałe 2 kg, lekarze na początku trochę straszyli, ale potem wszystko było OK, a bratanek dziś chodzi do pierwszej klasy LO i jest z niego kawał chłopa :-)
 
Hej
Nie wierz za bardzo w USG - ja miałam odwrotną sytuacje - mój maluszek miał mieć 3600 - 3800:-)

A urodził sie 4950 :-) A i brzuszka nie miałam za dużego :-)

Pozdrawiam :-)
 
ja jestem pod koniec 7 miesiaca w ciazy dokladnie 30 tydzien i tez sie martwie, jak kogos spotkam to nikt mi nie wierzy, ze to juz ten czas, kazdy mysli, ze to gdzies 4 gora 5 miesiac, a niektorzy to nawet zartuja, ze wygladam jakbym sie grochu najadla, bo ja to z natury chuda jestem, przed ciaza wazylam 40kilo przy wzroscie 152cm, tez zazdroszcze Mamom u ktorych brzuch jest proporcjonalny do miesaica w ktorym sa ale coz pocieszam sie tym, ze mi jest z pewnoscia lzej chodzic :), ostatnie usg mialam robione okolo 2 miesciace temu i juz wtedy Dzidzia byla mala, a teraz okaze sie co dalej bo ide na usg 18 czerwca, buzka
 
U mnie w 33 tyg ciazy na usg dzidzia miała 1961 g. Lekarz powiedział tylko, że będzie z tych drobniejszych, natomiast jest wszystko w porządku wiec nie mam powodów do zmartwień. Do porodu zostało mi jesczze z 4 tyg, myśle że mała do 3 kg dojdzie, bo podobno dzieci najbardziej przybieraja na wadze w ostatnich tygodniach ciazy.
 
reklama
Hej
A ja jestem w 28tyg ciązy i mała waży cos ok 1 kg. Niby z rozmiarów jest prawidłowa, brzuszek mam mały, ale widocznie taka moja uroda. Czy to nie za mało? pozdrawiam
 
Do góry