reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Za małe dziecko!!!!

reklama
Moja mała w 32tc. miała 1500g i też zamartwiałam się tym okropnie. Ale mój gin twierdzi, że wszystko jest oki, tylko taka drobniutka sie urodzi poprostu.... Teraz się już nie nakręcam. USG podaje orientacyjna masę ciała malucha na podst. długości kości udowej i obwodu główki a nie bierze pod uwagę tkanki tłuszczowej więc tak naprawdę niewiadomo z jaką wagą się urodzi....:confused: A może jest tłuściutka? :-)
 
Hej!

Ja urodziłam córeczkę w 38 tygodniu ciąży i ważyła 2880g i 52cm - taka kruszynka i do dziś jest drobna. Urodziła się zdrowiutka i pełna energii. :-)
Teraz ma 14 miesięcy i waży 9kg :tak:
Najwidoczniej taka jej natura!
 
Dziewczyny zgadzam się co do złych obliczeń usg mi mówiono ze mały ma gdzieś 3500 a po paru godzinach urodziłam chłopa 4330g 59cm a teraz chudy szkrab jest jakieś 9 kg tylko ale wiem że taka jego uroda bo jago brat też taki był przy urodzeniu 4100g 61cm a potem chudzielec a zdrowi :-) a córa 3780g 56cm a taka postawna teraz 16kg 97cm ...:szok: a siostra rodziła małe szkrabki po 2500g i tez zdrowe dzieciaczki .. to zależy jeszcze od tego jacy duzi są rodzice i ile oni mieli przy urodzeniu.. takie uwarunkowania genetycze czy cuś ;-):tak:..
a więc głowy do góry wszystko bedzie oki...
 
Do góry