reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ZA MAŁY ZARODEK, BRAK ECHA SERCA A PORONIENIE

rozumiem i pewnie wszyscy, którzy to przeszli rozumieją ;)
a najgorsze, ze to po prostu nic a nic nie da 🙉

ale wystarczy, ze miałaś ciut później owulacje albo zagnieżdżenie trwało 10 a nie 6 dni (wciąż norma) i już wszystkie wyliczenia nic nie warte ;)
Dlatego oprócz samego OM wiek ciążowy określa się także na podstawie usg 1 trymestru ;)

pod tym wzgledem to jest straszne, ze nie ma żadnej jednoznacznej odpowiedzi i czego bys nie liczyła to i tak niczego sie nie dowiesz 🙉
Tak, dokładnie, ale właśnie chodzi mi o to, ze jak miesiąc temu nie było nic widać to nie mogłam być wtedy w 4 tygodniu. A tak by wychodziło na podstawie obliczeń. Tak samo ta Pani z która rozmawiałam tutaj przez 10 minut jak usłyszała, ze miesiąc temu nic nie było to powiedziała, ze to jest niemożliwe, ze to była ciąża 8 tygodniowa. Na 1 usg tej doktor w Belgii nawet nie mówiłam, ze byłam na usg miesiąc temu i nie było nic widać, bo nawet mnie o nic nie zapytała. Obiecuje, ze to już ostatnia wiadomość do soboty i chce Wam wszystkim podziękować za poświęcony mi czas!:)
 
reklama
Zawsze można powiedzieć, że się nie pamięta kiedy była ostatnia @ 🤷‍♀️

Niestety (albo na szczęście) ciąża ciąży nie równa. U mnie w ciąży po poronieniu też ok 5tc pojawiło się brudzenie "kawa z mlekiem", zaś w 7tc dostałam krwawienia. Byłam pewna, że to koniec - zwłaszcza jak mi na przełomie 7/8tc w szpitalu powiedzieli, że ciąża wygląda na młodszą i że nie ma bicia serca. Zaś tydzień później u mojego ginekologa prowadzącego wszystkie wymiary idealnie pokrywały się z OM i serce pięknie biło 🤷‍♀️

Także myślę, że nie ma co się nastawiać negatywnie, ale niestety trzeba mieć świadomość, że coś może pójść nie tak. Ale postarać się nie zwariować. (Łatwo mi teraz mówić - ale sama pamiętam jak panikowałam... 🤦‍♀️)
 
To i ja mogę dorzucić swoją historie. Poroninie zatrzymane 8+2 tc w styczniu. Objawy miałam od 4tc dziwne, że tak wcześnie, ale owszem i to one „zmusiły” mnie do wykonania testu. Wszystko ładnie pięknie 6+2 pęcherzyk w macicy, ale w medicover jak jesteś na wizycie u ginekolog/a to maja sprzęt, ale słaby- żeby zobaczyć „wyraźniej” trzeba się oddzielnie na skierowanie zapisać. No i się zapisałam- 7+6 tc, leżę, słowa lekarza: no zarodek jeden jest ale bicia serca nie ma, średnio to widzę.. przyjdzie Pani za tydzień może coś z tego będzie, ale ja bym się nie stawiał.. Świat mi się zawalił, szukanie innego lekarza z lepszym sprzętem i oto jest dzień 8+2 tc pan doktor mówi: „tu nie ma zarodka, tu są dwa nierodzielone od siebie pecherzyki, ciąża bliźniacza. Bardzo mi przykro, ale niestety to poronienie zatrzymane”
Okazało się, że w momencie kiedy robiłam test ciążowy, z mojej ciąży i tak już na tym etapie by nic nie było. A dolegliwości miałam srogie: wymioty mdłości ból piersi senność głód wszystko na raz. Ciąża bliźniacza jednokosmówkowa dwuowodniowa nie rozdzieliła się w 12/14 dni od zapłodnienia. Czyli ok. dwa tygodnie po owulacji w dniu miesiączki 🤷🏻‍♀️
Ból i pytanie czemu ja były przez tydzień. W dniu dowiedzenia się o poronieniu już nie miałam żadnych objawów ciąży…
 
To i ja mogę dorzucić swoją historie. Poroninie zatrzymane 8+2 tc w styczniu. Objawy miałam od 4tc dziwne, że tak wcześnie, ale owszem i to one „zmusiły” mnie do wykonania testu. Wszystko ładnie pięknie 6+2 pęcherzyk w macicy, ale w medicover jak jesteś na wizycie u ginekolog/a to maja sprzęt, ale słaby- żeby zobaczyć „wyraźniej” trzeba się oddzielnie na skierowanie zapisać. No i się zapisałam- 7+6 tc, leżę, słowa lekarza: no zarodek jeden jest ale bicia serca nie ma, średnio to widzę.. przyjdzie Pani za tydzień może coś z tego będzie, ale ja bym się nie stawiał.. Świat mi się zawalił, szukanie innego lekarza z lepszym sprzętem i oto jest dzień 8+2 tc pan doktor mówi: „tu nie ma zarodka, tu są dwa nierodzielone od siebie pecherzyki, ciąża bliźniacza. Bardzo mi przykro, ale niestety to poronienie zatrzymane”
Okazało się, że w momencie kiedy robiłam test ciążowy, z mojej ciąży i tak już na tym etapie by nic nie było. A dolegliwości miałam srogie: wymioty mdłości ból piersi senność głód wszystko na raz. Ciąża bliźniacza jednokosmówkowa dwuowodniowa nie rozdzieliła się w 12/14 dni od zapłodnienia. Czyli ok. dwa tygodnie po owulacji w dniu miesiączki 🤷🏻‍♀️
Ból i pytanie czemu ja były przez tydzień. W dniu dowiedzenia się o poronieniu już nie miałam żadnych objawów ciąży…
Bardzo mi przykro, bo to podwójna strata. Ogromne szczęście na pewno, a nagle taki dramat. Ja zawsze marzyłam o bliźniakach, naprawdę przykro mi czytać Twoja historie. Z tego co widzę to kobiet z takimi doświadczeniami jest tak wiele, nie byłam tego nawet świadoma, w swoim dramacie czułam się jakbym była osamotniona.
Tule Cię i trzymam kciuki za następna ciaze naprawdę ❤️🥹
 
Dla odmiany w tej ciąży od 8 tc moje piersi przestały już całkiem boleć i sflaczały sobie doszczętnie, a ciąża rozwija się prawidłowo. Nie ma reguły, a objawy nie mają żadnego znaczenia
Gdzieś na stronie o ciąży przeczytałam, ze: „Serduszko jako takie powstaje we wspomnianym 6 tygodniu ciąży, choć na tym etapie rozwoju przypomina rurkę, a cały zarodek mierzy około 12-17 mm. „to chyba nie jest prawda?
 
Bardzo mi przykro, bo to podwójna strata. Ogromne szczęście na pewno, a nagle taki dramat. Ja zawsze marzyłam o bliźniakach, naprawdę przykro mi czytać Twoja historie. Z tego co widzę to kobiet z
Bardzo mi przykro, bo to podwójna strata. Ogromne szczęście na pewno, a nagle taki dramat. Ja zawsze marzyłam o bliźniakach, naprawdę przykro mi czytać Twoja historie. Z tego co widzę to kobiet z takimi doświadczeniami jest tak wiele, nie byłam tego nawet świadoma, w swoim dramacie czułam się jakbym była osamotniona.
Tule Cię i trzymam kciuki za następna ciaze naprawdę ❤️🥹
O bliźniakach powiedział ostatni lekarz, który miał super sprzęt. Ten z medicoveru to widział zarodek, którego nie było i źle wyliczył mi tc z OM..
To trzymaj kciuki mocno bo aktualnie jestem w kolejnej mam nadzieje, że zdrowej ciąży ❤️ Znajdź dobrego lekarza i się go trzymaj i również życzę Ci z całego serca, żeby się jednak wszystko ułożyło ❤️
 
O bliźniakach powiedział ostatni lekarz, który miał super sprzęt. Ten z medicoveru to widział zarodek, którego nie było i źle wyliczył mi tc z OM..
To trzymaj kciuki mocno bo aktualnie jestem w kolejnej mam nadzieje, że zdrowej ciąży ❤️ Znajdź dobrego lekarza i się go trzymaj i również życzę Ci z całego serca, żeby się jednak wszystko ułożyło ❤️
Póki co żywię jeszcze nadzieje, ze w sobotę zobaczę bijące serce, choć wiem, ze pewnie tak nie będzie.
 
Gdzieś na stronie o ciąży przeczytałam, ze: „Serduszko jako takie powstaje we wspomnianym 6 tygodniu ciąży, choć na tym etapie rozwoju przypomina rurkę, a cały zarodek mierzy około 12-17 mm. „to chyba nie jest prawda?

17 mm to ma zarodek w połowie 9 tc.
A co do serca to można je na ultra wybitnym sprzęcie i przy naprawdę dobrych warunkach, zobrazować nawet przy 2-3 mm
 
reklama
17 mm to ma zarodek w połowie 9 tc.
A co do serca to można je na ultra wybitnym sprzęcie i przy naprawdę dobrych warunkach, zobrazować nawet przy 2-3 mm
Ja nie wiem jak może być coś takiego na popularnych stronach internetowych napisane… wszędzie coś innego jest napisane.
 
Do góry