reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ZA MAŁY ZARODEK, BRAK ECHA SERCA A PORONIENIE

17 mm to ma zarodek w połowie 9 tc.
A co do serca to można je na ultra wybitnym sprzęcie i przy naprawdę dobrych warunkach, zobrazować nawet przy 2-3 mm
Wiec przy moim 5 mm to już pewnie wszystko przepadło, ale dobra muszę się spróbować wylogować i wrócić tu w sobotę.
 
reklama
Ja nie wiem jak może być coś takiego na popularnych stronach internetowych napisane… wszędzie coś innego jest napisane.

Niestety wiedzę trzeba przesiać.
Na takich popularnych stronach internetowych, typu abc zdrowia czy inny Onet, najczęściej piszą ludzie, którzy ostatni raz o ciąży czytali w 6 klasie szkoły podstawowej w podręczniku od biologii.
Wrzucam skrot kiedy i co powinno być widać
 

Załączniki

  • 31a00288-932b-439c-8045-737f3dd8aa38.jpeg
    31a00288-932b-439c-8045-737f3dd8aa38.jpeg
    67,3 KB · Wyświetleń: 68
  • fda66e6d-fba6-4d1f-835c-d65f3c9b20b1.jpeg
    fda66e6d-fba6-4d1f-835c-d65f3c9b20b1.jpeg
    78,3 KB · Wyświetleń: 68
  • cf917782-a112-4ec2-906e-947f59ea82a9.jpeg
    cf917782-a112-4ec2-906e-947f59ea82a9.jpeg
    121,7 KB · Wyświetleń: 67
To jeżeli mogę przycupnąć zastanawia mnie jeszcze jedno czy w poronieniach zatrzymanych @Zazuu @natasia142 miałyście jakieś, że tak powiem objawy poronienia? Bo np. czytałam, że przy pustym jaju płodowym można normalnie mieć objawy ciąży itp. tak jakby organizm nie ogarniał braku zarodka. I zastanawia mnie to czemu tak jest zakładając ciąże bez leków na podtrzymanie. Bo wydawało by się, że jednak organizm jest mądry i nie chce właśnie "chodzić" z martwą ciążą. Więc czemu nasila objawy więc chyba i beta/progesteron rośnie?
I mnie objawy ciążowe minęły dopiero jakiś czas po poronieniu
 
Niestety się nie udało, zarodek się zmniejszył

Bardzo mi przykro 😥

Trochę biłam się z myślami czy napisać co u mnie. Ale może ktoś tu kiedyś trafi.
U mnie na kolejnym usg pojawiła się prawidłowa akcja serca. Także czasem lekarz, jakoś sprzętu i pewnie gabaryty pacjentki mają znaczenie
 
Bardzo mi przykro 😥

Trochę biłam się z myślami czy napisać co u mnie. Ale może ktoś tu kiedyś trafi.
U mnie na kolejnym usg pojawiła się prawidłowa akcja serca. Także czasem lekarz, jakoś sprzętu i pewnie gabaryty pacjentki mają znaczenie
Cieszę się, ze u Ciebie wszystko dobrze, piękna wiadomość ❤️
 
reklama
Dziewczyny pojechałam do szpitala, lekarze potraktowali mnie jak wariatkę i nie indukowali poronienia. Według miesiączki ciąża powinna mieć 10+2 dni a według lekarza 6+2 dni. Czyli diagnoza pierwszej ginekolog z Belgii jest prawidłowa, ze ciąża zatrzymała się na 6 tygodniu, 3.5 tygodnia temu według tamtej. Lekarz mnie zbadała powiedziała, ze nie widzi akcji serca, ze jest najprawdopodobniej krwiak, ale ze ona nie ma pewności, ze ciąża nie jest młodsza (o 4 tygodnie!!!i jie ma pewności) i ze ja mam czekać dwa tygodnie i zgłosić się do ginekologa kolejnego i jeśli on potwierdzi to indukują poronienie. W ogóle nie brała pod uwagę usg z Belgii i Holandii. Powiedziałam, ze nie chce 5 i 6 tydzień chodzić z martwym płodem, zwłaszcza jak mam krwiaka, a ona ze mam się zgłosić po 2 tyg albo jak będę krwawić lub jeśli będę miała objawy infekcji(wydzielina śmierdząca, o dziwnym kolorze i bóle). Co ja mam robić
 
Do góry