reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Za mały zarodek w stosunku do wieku ciąży z om

Joaszka

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Potrzebuję pocieszających historii...albo trzeźwego spojrzenia...

Czy któraś z Was miała tydzień różnicy w tygodniach ciąży wg om a wg usg przy reguralnych miesiączkach? Jestem na 99% pewna że ta różnica nie wynika z przesunięcia owu. Co prawda nie byłam na monitoringu ale po objawach +/_ 1 czy 2 dni wiem kiedy raczej była. Wiem też Kiedy było prawdopodobne zagnieżdżenie... A nawet jak się owu przesunęła to wątpię żeby plemniki przeżyły 7 dni (przy staraniach o drugą ciążę musieliśmy korzystać z iui m.in.z uwagi na słabsze nasienie)

Jeśli była różnica to z czego wynikała? Czy u którejś z Was oznaczało to nieprawidłowy rozwój płodu?

Czy możliwe jest że to że karmię wpływa na słabsze "odżywienie" zarodka?

Jest serducho, bije ale ta różnica...
wg om 7+1 z usg 5+6...
Lekarz zachowawczo na ten moment bierze dwie opcje -przesunięcie owu lub wada i nieprawidłowy rozwój zarodka...

reklama

Ania0306

Rozwiązania
5
U mnie była różnica w prawie dwóch tygodni. Przyczyna była tak, że owulacja była później w 24 dniu cyklu (miałam monitoring owulacji). Jest plus, że u Ciebie serduszko bije więc to już sukces. :)

Joaszka

Rozwiązania
0
Tylko u mnie nie ma praktycznie możliwości przesuniętej owulacji...a nawet jeśli nie było współżycia wtedy...

Natalia198777

Rozwiązania
0
Tylko u mnie nie ma praktycznie możliwości przesuniętej owulacji...a nawet jeśli nie było współżycia wtedy...
U mnie w pierwszej ciąży było chyba ok 6 dni różnicy, to bylo ok 6 tc lekarka powiedziała, że dziecko nadrobi i narobiło gdzieś ok 9tc był 3 dni różnicy. W drugiej ciąży miałam tak, że 2 tyg różnicy było i niestety w 9tc poronilam ale nie miałam okazji zobaczyć serduszka. I Ciebie jest serduszko więc dzieciątko nadrobi . Dużo zależy też od sprzętu i lekarza . Nie przejmowałabym się . Jest serduszko , bije więc wszystko gra

Joaszka

Rozwiązania
0
U mnie w pierwszej ciąży było chyba ok 6 dni różnicy, to bylo ok 6 tc lekarka powiedziała, że dziecko nadrobi i narobiło gdzieś ok 9tc był 3 dni różnicy. W drugiej ciąży miałam tak, że 2 tyg różnicy było i niestety w 9tc poronilam ale nie miałam okazji zobaczyć serduszka. I Ciebie jest serduszko więc dzieciątko nadrobi . Dużo zależy też od sprzętu i lekarza . Nie przejmowałabym się . Jest serduszko , bije więc wszystko gra
sprzęt i lekarz dobry...

aspekt

Rozwiązania
10
Tak, u mnie 2x była rozbieżność na tym etapie. Raz tydzień przy regularnych cyklach. Drugi raz ponad tydzień, ale przy karmieniu piersią (cykle jakoś ok. 32 dni). Dzieci urodziły się zdrowe.

ewelina_1989

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
0
Przecież to są jakieś różnice w rozmiarach w milimetrach.. Zależy jak lekarz zaznaczy na monitorze.. Ręką lekko poruszy i już inny rozmiar zarodka.. A co za tym idzie inny wiek ciąży..

reklama

Joaszka

Rozwiązania
0
Przecież to są jakieś różnice w rozmiarach w milimetrach.. Zależy jak lekarz zaznaczy na monitorze.. Ręką lekko poruszy i już inny rozmiar zarodka.. A co za tym idzie inny wiek ciąży..
Tylko wcześniej w poprzednich ciążach wszystko co do dnia się zgadzało idealnie...a teraz nagle nie...

reklama

Polecamy

null

null

Nowe wątki

reklama

Nowe pytania

Do góry