reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Za mały zarodek w stosunku do wieku ciąży z om

Joaszka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
7 Listopad 2009
Postów
2 544
Potrzebuję pocieszających historii...albo trzeźwego spojrzenia...

Czy któraś z Was miała tydzień różnicy w tygodniach ciąży wg om a wg usg przy reguralnych miesiączkach? Jestem na 99% pewna że ta różnica nie wynika z przesunięcia owu. Co prawda nie byłam na monitoringu ale po objawach +/_ 1 czy 2 dni wiem kiedy raczej była. Wiem też Kiedy było prawdopodobne zagnieżdżenie... A nawet jak się owu przesunęła to wątpię żeby plemniki przeżyły 7 dni (przy staraniach o drugą ciążę musieliśmy korzystać z iui m.in.z uwagi na słabsze nasienie)

Jeśli była różnica to z czego wynikała? Czy u którejś z Was oznaczało to nieprawidłowy rozwój płodu?

Czy możliwe jest że to że karmię wpływa na słabsze "odżywienie" zarodka?

Jest serducho, bije ale ta różnica...
wg om 7+1 z usg 5+6...
Lekarz zachowawczo na ten moment bierze dwie opcje -przesunięcie owu lub wada i nieprawidłowy rozwój zarodka...
 
reklama
reklama
Poza tym obserwowałam cykl. Trochę jednak znam swój organizm. Śluz płodny był od ok.12 dc do 15. Potem już biały i kremowy. Płodny nie pojawił się później. Plemniki m są słabe i nawet gdyby ta owu się przesunęła to byłby cud żeby 7 dni przetrwały (ostatni stosunek w 13 dc).
 
Ale szukasz tu otuchy, że takie różnice się zdarzają, czy chcesz nad przekonać, że Twoja ciąża się źle rozwija? Z praktycznego punktu widzenia, właściwsza data przewidywanego porodu jest ta z pierwszego usg, ale jeśli różnica jest mniejsza niż 2 tygodnie, to lekarze nie korygują PTP i liczą wg OM.
 
Ale szukasz tu otuchy, że takie różnice się zdarzają, czy chcesz nad przekonać, że Twoja ciąża się źle rozwija? Z praktycznego punktu widzenia, właściwsza data przewidywanego porodu jest ta z pierwszego usg, ale jeśli różnica jest mniejsza niż 2 tygodnie, to lekarze nie korygują PTP i liczą wg OM.
Termin porodu nie ma w tej chwili dla mnie większego znaczenia bo nie wiadomo czy do niego dojdzie

Szukam osób u których takie przesunięcie nie wynikało z później owulacji i jak sytuacja potoczyla się dalej. Czy zarodek nadgonil czy obumarl albo czy dziecko urodziło się chore
 
Ale szukasz tu otuchy, że takie różnice się zdarzają, czy chcesz nad przekonać, że Twoja ciąża się źle rozwija? Z praktycznego punktu widzenia, właściwsza data przewidywanego porodu jest ta z pierwszego usg, ale jeśli różnica jest mniejsza niż 2 tygodnie, to lekarze nie korygują PTP i liczą wg OM.
Teorie znam. Termin porodu nie ma w tej chwili dla mnie większego znaczenia bo nie wiadomo czy w ogóle urodze...

Szukam osób u których takie przesunięcie nie wynikało z późniejszej owulacji. i jak potoczyla się sytuacja. Czy zarodek nadgonil albo czy obumarl lub dziecko urodziło się chore...
 
reklama
Do góry