reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Za mały zarodek w stosunku do wieku ciąży z om

Joaszka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
7 Listopad 2009
Postów
2 544
Potrzebuję pocieszających historii...albo trzeźwego spojrzenia...

Czy któraś z Was miała tydzień różnicy w tygodniach ciąży wg om a wg usg przy reguralnych miesiączkach? Jestem na 99% pewna że ta różnica nie wynika z przesunięcia owu. Co prawda nie byłam na monitoringu ale po objawach +/_ 1 czy 2 dni wiem kiedy raczej była. Wiem też Kiedy było prawdopodobne zagnieżdżenie... A nawet jak się owu przesunęła to wątpię żeby plemniki przeżyły 7 dni (przy staraniach o drugą ciążę musieliśmy korzystać z iui m.in.z uwagi na słabsze nasienie)

Jeśli była różnica to z czego wynikała? Czy u którejś z Was oznaczało to nieprawidłowy rozwój płodu?

Czy możliwe jest że to że karmię wpływa na słabsze "odżywienie" zarodka?

Jest serducho, bije ale ta różnica...
wg om 7+1 z usg 5+6...
Lekarz zachowawczo na ten moment bierze dwie opcje -przesunięcie owu lub wada i nieprawidłowy rozwój zarodka...
 
reklama
U mnie była różnica w prawie dwóch tygodni. Przyczyna była tak, że owulacja była później w 24 dniu cyklu (miałam monitoring owulacji). Jest plus, że u Ciebie serduszko bije więc to już sukces. :)
 
Tylko u mnie nie ma praktycznie możliwości przesuniętej owulacji...a nawet jeśli nie było współżycia wtedy...
U mnie w pierwszej ciąży było chyba ok 6 dni różnicy, to bylo ok 6 tc lekarka powiedziała, że dziecko nadrobi i narobiło gdzieś ok 9tc był 3 dni różnicy. W drugiej ciąży miałam tak, że 2 tyg różnicy było i niestety w 9tc poronilam ale nie miałam okazji zobaczyć serduszka. I Ciebie jest serduszko więc dzieciątko nadrobi . Dużo zależy też od sprzętu i lekarza . Nie przejmowałabym się . Jest serduszko , bije więc wszystko gra
 
U mnie w pierwszej ciąży było chyba ok 6 dni różnicy, to bylo ok 6 tc lekarka powiedziała, że dziecko nadrobi i narobiło gdzieś ok 9tc był 3 dni różnicy. W drugiej ciąży miałam tak, że 2 tyg różnicy było i niestety w 9tc poronilam ale nie miałam okazji zobaczyć serduszka. I Ciebie jest serduszko więc dzieciątko nadrobi . Dużo zależy też od sprzętu i lekarza . Nie przejmowałabym się . Jest serduszko , bije więc wszystko gra
sprzęt i lekarz dobry...
 
Tak, u mnie 2x była rozbieżność na tym etapie. Raz tydzień przy regularnych cyklach. Drugi raz ponad tydzień, ale przy karmieniu piersią (cykle jakoś ok. 32 dni). Dzieci urodziły się zdrowe.
 
reklama
Przecież to są jakieś różnice w rozmiarach w milimetrach.. Zależy jak lekarz zaznaczy na monitorze.. Ręką lekko poruszy i już inny rozmiar zarodka.. A co za tym idzie inny wiek ciąży..
 
reklama
Do góry