reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Za mały zarodek

Dołączył(a)
13 Grudzień 2022
Postów
11
Witam. Byłam 9 grudnia u ginekologa 2 Holandii. Powiedziała mi że jest ciąża i mój zarodek jest mały do wieku ciąży nic więcej nie powiedziała i dodam że miałam invitro 1 listopada mi wychodzi ze jestem w ciąży równy 6 tydzień a jak byłam u niej 9 grudnia powiedziała mi 6.7 tydzień. Powiedziała że zarodek jest zbyt mały na czas trwania ciąży i że niestety dojdzie do poronienia 💔😪 i ona mówiła że może w ciągu tych dwóch tygodni samoistne poronię. A jak nie to 23 go grudnia zrobi jeszcze jedno usg i będą mnie czyścić. Proszę o radę 😭 czy zarodek się powiększy w ciągu tych 2 tygodni? Nie mogę stracić tej ciąży to jest moja wymarzona ciąża 😪 jak zobaczyłam 2 kreski byłam taaaaka szczęśliwa a teraz codziennie myślę 😭
 
reklama
Witam. Byłam 9 grudnia u ginekologa 2 Holandii. Powiedziała mi że jest ciąża i mój zarodek jest mały do wieku ciąży nic więcej nie powiedziała i dodam że miałam invitro 1 listopada mi wychodzi ze jestem w ciąży równy 6 tydzień a jak byłam u niej 9 grudnia powiedziała mi 6.7 tydzień. Powiedziała że zarodek jest zbyt mały na czas trwania ciąży i że niestety dojdzie do poronienia 💔😪 i ona mówiła że może w ciągu tych dwóch tygodni samoistne poronię. A jak nie to 23 go grudnia zrobi jeszcze jedno usg i będą mnie czyścić. Proszę o radę 😭 czy zarodek się powiększy w ciągu tych 2 tygodni? Nie mogę stracić tej ciąży to jest moja wymarzona ciąża 😪 jak zobaczyłam 2 kreski byłam taaaaka szczęśliwa a teraz codziennie myślę 😭
Wybacz, ale my mamy ze szklanej kuli stwierdzić czy się powiększy czy nie?
6 tydzień to już serce powinno być. Było? Może przejdź się do innego ginekologa na USG i niech popatrzy?
Pamiętaj, że do terminu invitro powinnaś doliczyć jeszcze te 2 tygodnie, które normalnie byłyby od miesiączki do owulacji. Więc faktycznie wychodzi na za mały o te 2 tygodnie (bo wtedy to już powinien być 8 tydzień). No ale wszystko jest możliwe tak naprawdę, trzeba czekać.
 
Jeśli ma dojść do poronienia, to dojdzie, cokolwiek nie zrobisz. Jeśli ma się zarodek utrzymać, a zarodek jest źle zmierzony, to się utrzyma.


Jeśli rzeczywiście jest za mały, to jest to jakaś wada zarodka i też nic na to nie poradzisz.


Niestety, ale taka jest natura i nieważne co chcemy :(

Leć najlepiej do innego gin.
 
Wybacz, ale my mamy ze szklanej kuli stwierdzić czy się powiększy czy nie?
6 tydzień to już serce powinno być. Było? Może przejdź się do innego ginekologa na USG i niech popatrzy?
Pamiętaj, że do terminu invitro powinnaś doliczyć jeszcze te 2 tygodnie, które normalnie byłyby od miesiączki do owulacji. Więc faktycznie wychodzi na za mały o te 2 tygodnie (bo wtedy to już powinien być 8 tydzień). No ale wszystko jest możliwe tak naprawdę, trzeba czekać.
Tylko ze jak doliczę 2 tygodnie do tego dnia od invitro to nie będzie data mojej miesiączki miałam nie regularne miesiączki czasem co 30 dni a czasme co 34 różnie to było
 
Ok. Wiesz co, nie będę się rozwodzić, bo sama miałam ogrom stresu przez to, że mój zarodek był mały... i czytanie forów zdecydowanie nie pomagało... Może urosnąć, jasne, ale to jeszcze nie jest rzecz rozstrzygająca. Musisz poczekać na rozwój wypadków.
Dziękuję za odpowiedź 🤗 a powiedz mi jak mamy był twój zarodek i w jakim tygodniu?
 
reklama
Tylko ze jak doliczę 2 tygodnie do tego dnia od invitro to nie będzie data mojej miesiączki miałam nie regularne miesiączki czasem co 30 dni a czasme co 34 różnie to było
To niczego nie zmienia. Wiek ciąży liczy się tak, że zwykle od moesiaczki do owulacji jest 2 tygodnie, więc to musisz dodać, plus wiek zarodka w momencie transferu i wychodzi Ci wiek ciąży tak jak lekarze liczą tygodniami.
 
Do góry