reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Za mały zarodek

Witam. Byłam 9 grudnia u ginekologa 2 Holandii. Powiedziała mi że jest ciąża i mój zarodek jest mały do wieku ciąży nic więcej nie powiedziała i dodam że miałam invitro 1 listopada mi wychodzi ze jestem w ciąży równy 6 tydzień a jak byłam u niej 9 grudnia powiedziała mi 6.7 tydzień. Powiedziała że zarodek jest zbyt mały na czas trwania ciąży i że niestety dojdzie do poronienia 💔😪 i ona mówiła że może w ciągu tych dwóch tygodni samoistne poronię. A jak nie to 23 go grudnia zrobi jeszcze jedno usg i będą mnie czyścić. Proszę o radę 😭 czy zarodek się powiększy w ciągu tych 2 tygodni? Nie mogę stracić tej ciąży to jest moja wymarzona ciąża 😪 jak zobaczyłam 2 kreski byłam taaaaka szczęśliwa a teraz codziennie myślę 😭
Jeśli miałaś invitro to wiek ciąży jest dokładnie znany i musi się idealnie zgadzać z wiekiem z usg. O ile nie jest to pomyłka lekarza który wykonywał USG to dużo mniejszy zarodek jest bardzo złym rokowaniem i może wskazywać na taką wadę zarodka która uniemożliwia jego dalszy rozwój.

Sama miałam taką ciąże - wiedziałam kiedy w ciąże zaszłam a była ona „tydzień młodsza”. Rosła co prawda w kolejnych usg ale dalej była tydzień młodsza. Była to ciąża z triplodią (typowy młodszy obraz zarodka) zaśniadowa.
 
reklama
Do góry