reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Za wysoka norma kwasu foliowego

reklama
Jeśli masz za dużo, tzn. że się nie przyswaja. Powinnaś zamiast zwykłego kwasu foliowego brać folian- czyli jego wersję zmetylowaną- taką jaka jest wykorzystywana przez nas organizm. Najprawdopodobniej jesteś jedną z osób, które mają problem z konwertowaniem kwasu foliowego do form przyswajalnych.
 
Własnie brałam b complex i tam jest folian plus lekarz przepisał na receptę acidum folicum hasco 15 mg Trochę sie martwię bo co jak w ciąży bym była ...Od jutra nnie ede brac wcale tego kwasu
 
Własnie brałam b complex i tam jest folian plus lekarz przepisał na receptę acidum folicum hasco 15 mg Trochę sie martwię bo co jak w ciąży bym była ...Od jutra nnie ede brac wcale tego kwasu
Bierz tylko metylowany, już nie dodawaj zwykłego, a 15mg to dawka straszna
 
własnie taka mi lekarz dawkę gigantyczna przepisał i może dlatego jest aż tak wysokie .... jestem przerażona ... mam nadzieję ze szybko spadnie jak nie będę brać wcale...
 
Z jakiego powodu lekarz przepisał taką dawkę? Musialy byc jakies wskazania. Wczesniej, zanim przebadano dzialanie metyli, bralo się takie duze dawki kwasu, zeby choc z niej wchlonęla się wystarczająca ilosc.

Ja mialam dwukrotnie przekroczony poziom kwasu. Mam mutacje Mthfr, dlatego przyjmuję wit b9 w formie folianu (0,4 mg). Ale gentyk wspominała mi, że przy suplementacji są inne normy. Dlatego w sumie lepiej sugerowac się poziomem homocysteiny i lykac folian zamiast kwasu w duzej dawce. Ja juz wiecej poziomu kwasu nie badalam, bo tylko mnie to stresowalo, a nic wiecej na to juz bym nie poradzila. Jestem w 34tc :) powodzenia!
 
Ostatnia edycja:
Do góry