reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zaakceptować siebie czy nie?

Witam jestem mamą Emilii, Aleksandry urodzonej w kwietniu tego roku obecnie siedzę w domku zajmuję się córką i domem.
Ja w ciąży przytyłam ponad 30 kg przed ciaza wazylam 40 w dniu poordu ponad 80 dzis waze 63 ale i tak nic po mnie nie widac mam 150 obwisly brzuch rostepy itd itd mogla bym wymieniac bez konca:happy:
 
reklama
eh, a ja z dodatkowymi kilogramami walczę odkąd pamiętam. Niestety złych nawyków ciężko się pozbyć...
 
Akceptacja siebie – przede wszystkim ! Jeżeli chodzi o kilogramy dodatkowe po porodzie: kochane- nie dojadamy po maluszku! To główna zasada, ja wiem, że gerberki są pyszne , ale to bomby kaloryczne. Nie wolno! Ja po porodzie chodziłam na długie spacery i opracowałam plan ćwiczeń- 8 minut dziennie , każdego dnia inna partia ciała. Najlepiej spisać plan działania.Podaje przykładowego linka 8 minut dziennie na mięśnie pośladków - YouTube . Do boju drogie Panie.
 
grunt żeby dobrze sie czuć we własnej skórze bez względu na kg. Żeby było łatwiej akceptować to i owo jak mam niskie samopoczucie pierwsze co robie to albo serwuje sobie masaż do domu, albo zamykam sie w łazience i wsmarowywuje rozne specyfiki:) bo przecież zadbana mama to szczęśliwa mama;):-)
 
Witam wszystkie Panie :-D
Ja mam 170 i 89 kilo na liczniku. Przed ciąża ważyłam 70 kilo , na koniec 96-98 po porodzie schudłam 10 kilo( karmiłam piersią ) ale cóż waga powiedziała stop :baffled: i teraz raz mi wyskakuje 86 raz 89 :szok: masakra.
Nie czuje się dobrze w swoim ciele i chyba tak na prawdę nie do końca chodzi o wagę bardziej rozstępy mnie przerażają , ponieważ mam wszędzie pomimo smarowania :baffled: do tego by czuć się super brakuje mi z jakieś 15-20 kilo na minusie. była bym bardzo szczęśliwa. zupełnie nie wiem czemu po porodzie to wszystko stoi w miejscu nawet macica mi się nie skurczyła :zawstydzona/y: jest mi wstyd jak wyglądam i czuje że depresja mnie łapie :zawstydzona/y::-:)sorry2:
 
Witam dziewczyny zobaczyłam temat i miałam nadzieje że znajdę coś tu dla siebie
ale mam problem jak przytyć :shocked2: i nie mówcie że trzeba dużo jeść bo to nie prawda jem jem i nic urodziłam bliźniaki myślałam że mi coś zostanie a tu nic przed samym porodem ważyłam 75 kg a teraz 45 :szok::-(
wydaje mi się że nie wyglądam jak matka dwójki wspaniałych dzieci tylko jak młodsza siostra opiekująca się rodzeństwem :eek:
 
Może udaj się do lekarza. Nieraz po porodzie kilogramów przybywa a innym ubywa - znam przypadki gdzie doszło do znacznych zaburzeń hormonalnych. Ale nie jestem medykiem...
 
reklama
Do góry