reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zabawa forumowa - w słowa czyli słowniczek dzieciaków lutówek 2011

vikiigus

mama VIKTORII i KUBY:)
Dołączył(a)
26 Sierpień 2010
Postów
1 750
Miasto
Bydgoszcz
zaglądam czasami a piszę jeszcze rzadziej - a pomyślałam, że może taka zabawa Was zainteresuje - każdy dopisuje słowo jakie mówi już jego dziecię - powstanie taki słowniczek lutowych mam :) -oczywiście, żeby nic nie uciekło - kopiujemy poprzednie słowa i dopisujemy kolejne - oczywiście zaczynamy od tych najbardziej powszechnych :) - Zapraszam do zabawy:)

kopiuj od poniżej:tak:

Słowniczek dzieciaków lutówek 2011
;-)

mama
 
reklama
Słowniczek dzieciaków lutówek 2011
wink2.gif


mama
tata
buty
pute (znaczy puste picie)
nie ma (żarłok jeden)
am (wiadomo)
ato (=auto)
daj (ulubione)
oko

to tak na szybkiego uzupełniłam spisujac co do mnie aktualnie mówi, a tak w ogóle to ostatnio duzo próbuje po mnie powtarzać, ale tak przekręca trudne wyrazy, że pękam ze smiechu.
 
mama
tata
buty
pute (znaczy puste picie)
nie ma (żarłok jeden)
am (wiadomo)
ato (=auto)
daj (ulubione)
oko

kółko
baba
papa
ojojoj - jak coś nie wyjdzie
ała - boli
 
mama
tata
buty
pute (znaczy puste picie)
nie ma (żarłok jeden)
am (wiadomo)
ato (=auto)
daj (ulubione)
oko

kółko
baba
papa
ojojoj - jak coś nie wyjdzie
ała - boli

to lat to lat kto ziuzia (sto lat spiewa jak kichnie)
szczotka paśta kubek doda ... ygoda ..... o tym ..... opoty (spiewam a zuza dokańcza)
ulfon (kulfon)
Misia A misia B, agadu,
pilot onć
ema wiat (elma swiat), apa(gapa), akuku,
babcia bandzia, dziadek januś, babuś, aga aguś, ujek macin, ciocia, dziadziuś, dzidzia, inka, opiec, pani, pan, afuś
tak, nie, dzie, dać, weź, maś, nie ma, nie cę, ić tam, idzie, tutaj, moja, patrzy, idzi, blalabla,
kolek, paper, myju myju, noćnik, siusiu, kupa, duśka, spać, ibka mini,
petki, ucik, odnie, buszka, apka, majtki,
ronczka, nóźka, drapać, oćko, nosiek, uśko,
miśka, delec, nóś, taleś opy, mańka, yśka,
pic, upki, ciaśtko, ciacho, pebek, banan, nanas, tafki, inka, uśka, chewka, mięśko, niemniak, afior, ata, miczko,
piesiek, kot, kicia, kiciuś, koń, afa, ebra, ygrys, oń, ptasiek, ogut, kula, kólik, owa, towa, inia, fef, kaćka, ybka,
bagan(bałagan), awki, iłka, kolale, di (drzwi), da da, dom, buju buju, iha ha, uff uff, opsia, din don,
pinat(zapiąć)
deden, tcii, tery, pęć, osiem, dziesienć
 
hahha- bardziej myslalam o takiej szybkiej zabawie forumowej czyli miałam na mysli dopisywanie po słówku- jedna osoba - jedno słówko ;-) i tak bardziej na zasadzie- poprzedni wpis=słówko - moje dziecie mówi podobnie - to ja dopisuje co i jak albo kolejne "slowo" - ale przecież chodzi o zabawę - więc jak kto woli:-D - najważniejsza zasada- brak zasad :-) - mysle sobie- szkoda- bo trzebabylo szybciej jak nasze dzieci zaczynały - bo teraz to przeciez takie paple zapewne , że trudno to wszystko ogarnąć :-D..ale ja z braku czasu wpisuje pojednym:tak:

kopiuj od poniżej
yes2.gif


Słowniczek dzieciaków lutówek 2011
wink2.gif

mama
tata
buty
pute (znaczy puste picie)
nie ma (żarłok jeden)
am (wiadomo)
ato (=auto)
daj (ulubione)
oko

kółko
baba
papa
ojojoj - jak coś nie wyjdzie
ała - boli

to lat to lat kto ziuzia (sto lat spiewa jak kichnie)
szczotka paśta kubek doda ... ygoda ..... o tym ..... opoty (spiewam a zuza dokańcza)
ulfon (kulfon)
Misia A misia B, agadu,
pilot onć
ema wiat (elma swiat), apa(gapa), akuku,
babcia bandzia, dziadek januś, babuś, aga aguś, ujek macin, ciocia, dziadziuś, dzidzia, inka, opiec, pani, pan, afuś
tak, nie, dzie, dać, weź, maś, nie ma, nie cę, ić tam, idzie, tutaj, moja, patrzy, idzi, blalabla,
kolek, paper, myju myju, noćnik, siusiu, kupa, duśka, spać, ibka mini,
petki, ucik, odnie, buszka, apka, majtki,
ronczka, nóźka, drapać, oćko, nosiek, uśko,
miśka, delec, nóś, taleś opy, mańka, yśka,
pic, upki, ciaśtko, ciacho, pebek, banan, nanas, tafki, inka, uśka, chewka, mięśko, niemniak, afior, ata, miczko,
piesiek, kot, kicia, kiciuś, koń, afa, ebra, ygrys, oń, ptasiek, ogut, kula, kólik, owa, towa, inia, fef, kaćka, ybka,
bagan(bałagan), awki, iłka, kolale, di (drzwi), da da, dom, buju buju, iha ha, uff uff, opsia, din don,
pinat(zapiąć)
deden, tcii, tery, pęć, osiem, dziesienć

Ania (ciocia)
 
Do góry