reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zabawa symboliczna w udawanie - kiedy?

Happygirl88

Początkująca w BB
Dołączył(a)
14 Wrzesień 2020
Postów
27
Dziewczyny, kiedy Waszym dzieciom odpaliła się zabawa w „na niby”? Mam tu na myśli samodzielne wymyślanie zabaw typu „karmienie lalek klockami lego” albo „granie na gitarze, która tak naprawdę jest kawałkiem kartonu” 😀 piszą w necie ze czas na zabawy w udawanie jest od 18 miesiąca. Synek ma 19 i na razie jedyne udawanie to dzwonienie do swoich bliskich z klocka w kształcie telefonu. Lalki i misie - owszem nakarmi, ale tylko po naszych sugestiach. Sam na razie nie wymyśla takich zabaw. Wiem, ze te widełki mogą być szerokie, dlatego jestem ciekawa kiedy u Was zaczęła dziac się ta kreatywna dziecięca magia? :)
 
reklama
Po prostu bawiliśmy się. Najpierw patrzyli, a dopiero po jakimś czasie uczyli się sami naśladować karmienie, kołysanie, spanie itp. Możliwe, że nie jesteśmy dobrym przykładem, bo moje dzieci są po przejściach okołoporodowych. Więc się tak nie spinalam.
 
Synek jakoś na 1,5 roku zaczął się bawić w udawanie. Córka już na rok karmiła misie, jadła na niby, zjadała dinozaurem zwierzątka. Myślę, że zaczęła tak szybko, bo synek uwielbia tego typu zabawy i ona podpatrzyła. Ostatnio "zjadła" kotem zabawką żywego kota i mi pokazuje, że kici nie ma (ma 14 miesięcy). A kot leży na łóżku jak leżał 😅
 
U córki pojawiła zabawa "udawanie" jak miała 13. Miesięcy. Telefon ze wszystkiego, karmienie itp. Ale za to ruchowo wszystko późno dość robiła, usiadła 10 miesięcy, raczkowala 11, chodziła na prawie 15.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Mój syn miał 2 lata- zaczął od "zrywania" malin i jabłek ze ściany i karmił nas tym 😃 teraz ma 2 lata i 3mce i nadal to robi- karmi nas zupką z pustej miski lub rzuca piłką, której nie ma w rękach i my musimy łapać 😆 itp
 
Do góry