reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zabawa z naszymi dzieciaczkami

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.

iza1

Fanka BB :)
Dołączył(a)
20 Luty 2006
Postów
2 895
Miasto
Tauzen :)
Moje drogie koleżanki, nasze dzieciaczki są coraz większe, potrafią coraz więcej i coraz bardziej interesuje je otaczający świat. Pomalutku będą coraz aktywniejsze,będą się chciały z nami bawić. Dlatego postanowiłam założyć ten wątek, można w nim pisać o zabawach z naszymi pociechami, jedna drugiej będzie podpowiadać jak bawić się z dzieckiem i stymulować jego rozwój, co czasami nie jest takie proste kiedy brakuje pomysłów.
Jak na razie ulubioną zabawą Karolinki jest kąpiel, uwielbia pływać na brzuszku, nie mogę się doczekać kiedy pójdziemy na basen :)
 
reklama
Hmmm kąpieli na brzuszku jeszcze nie próbowałyśmy, ale już niedługo będę musiała wanienkę umieszczać w wannie bo mała tak chlapie - kopie nóżkami i wali rączkami w wodę, a ile ma przy tym radochy...
Oliwka lubi jak się ją masuje po pleckach, nóżkach i wogule uwielbia być rozebrana. Zadowolona też jest jak robię jej "idzie raczek nieboraczek..." na końcu zawsze głośno się śmieje.
 
Karolinka też lubi być golutka, po kąpieli jak smaruję ją oliwką i leży na brzuszku - bardzo to lubi. A kąpiel na brzuszku jest fajna, biorę ją tak że opiera się główką na mojej lewej ręce a nóżki i rączki ma wolne, trzymam ją pod brzuszkiem a ona wtedy pływa sobie, tzn. macha rączkami i nóżkami i bardzo się jej to podoba :) Mogę jej wtedy pupcie i plecki dobrze wymyć  :p

 
Ale ta fotka zrobiona była już miesiąc temu, teraz mam lepszą wprawę i trzymam ją troszkę inaczej :)
 
ja dziś Maje pierwszy raz położyłam na brzuszku po kąpieli by troszke pomasować plecki i musze powiedzieć, że bardziej jej się to podobało niż przekładanie z boku na bok :) podczas kąpieli łapie małą podobnie jak iza by dobrze wymyć pupcie i pachwinki ale nie próbowałam wkładać jej tak do wody, a może się jej spodoba :)

znalazłam fajną strone z pomysłami na zabawe z dziećmi w różnym wieku http://www.tik-tak.pl/tt_lista.php?kat=3&nr_str=16 :)
 
Kubek lubi gdy sie go nasladuje, wiec powtarzam za nim ga ga ge ge piskliwym glosem z jednoczesnym laskotaniem po brzuszku co powoduje szeroki usmiech na buzi synka...
 
No nasza ulubiona zabawa to: palcem wskazującym dotykam po kolei noska, brody, policzka jednego, policzka drugiego i usteczek i mówię przy tym: nosek, bródka, policzek, policzek, buźka! Oliwka zawsze przy słowie buźka wydaje okrzyk radości i szeroko się uśmiecha!
 
Magdaleona -ja też się tak bawię z Karolinką :) ale ona jeszcze tak nie reaguje, mam nadzieje że niedługo zacznie.
 
Ja jakiś czas temu kupiłam Klaudii książeczkę interaktywną Tiny Love, jak włożyłam małej do łóżeczka to był płacz więc ksiązeczka poszła w kąt. No i wczoraj zrobiłam drugie podejście, mała tak się zainteresowała, że miałam ją na prawie godzine z głowy a dzisiaj rano zostawiłam ją samą z ksiązeczką i poszłam zrobić poranną toaletę i słyszę śmiech i pisk w pokoju, zaglądam do niej a ona cała rozesmiana i gada coś do ślimaka. Swietna sprawa ta książeczka.
 
reklama
Dori-a gdzie kupilas taka ksiazeczke?i drogie to jest?moja na arzie zadowala sie karuzela i smieje sie do tych fruwajacych kaczuszek ale warto kupic cos nnowego by stymulowac jej rozwoj
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry