reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zabawka edukacyjna dziecko 14 m-cy i wyżej- polećcie

Ewwson

Fanka BB :)
Dołączył(a)
26 Kwiecień 2022
Postów
190
Hej Dziewczyny,
Ostatnio bardzo dużo dostałam pomysłów od Was odnośnie zabawek dla roczniaka, córcia rośnie w siłę, już ma 14 m-cy i tym razem bardzo zależy mi na fajnej zabawce edukacyjnej, szukam czegoś na przyszłość, tak aby zajęła ją teraz, a mocniej zaangażowała też jak będzie starsza. Ma już tego mnóstwo i muszę zmienić myślenie o zabawkach, żeby były też na potem, bo inaczej to w tym dosłownie zatoniemy 🙈 Jakie macie propozycje takich zabawek? Liczę na Was, bo zawsze macie super propozycje, a mi już pomału kończą się pomysły😁
 
reklama
Moja córka niespecjalnie bawi się lalkami, największy szał robiły tory dla samochodzików, zjeżdżalnie dla nich, zestaw majsterkowicza i ogólnie rzeczy, które można złożyć, rozłożyć i...zniszczyć :D Z "babskich" rzeczy lubi tylko efektowne sukienki, poza tym bawi się tzw. chłopięcymi zabawkami. Tablica sensoryczna powinna być strzałem w dziesiątkę, nie słyszałam o dziecku, które by się nią nie zachwyciło.
 
reklama
a mnie owszem. Dzieci od początku razem ze mną bawią się różnymi klockami. Drewnianymi, megabloksy, Duplo. Na początku trzeba było pokazywać co można z nich robić. Teraz to takie konstrukcje budują, że szczena opada. A w ogóle to tory pod górę robimy na Duplo właśnie.

Co do puzzli, to czuczu ma fajne małe robaczki, albo sprobojcie takich https://allegro.pl/oferta/puzzle-baby-classic-zwierzeta-na-wsi-trefl-12967386540 moje dzieci je uwielbiały. Są też autka
Ooo super te puzzle z trefla podobają mi się 😊
 
U nas też jest tak, ze jak synek dostał jakis samochodzik, to siostra mu zabierała, on za to poluje na jej lalkę od czasu do czasu jak ona nie patrzy 😄 co do klockow to podobnie jak @Destino tez sporo czasu spedzam z maluchami nad roznymi rodzajami klockow i widac już tego efekty, ale trzeba czasu i cierpliwości, a często tez sporo kreatywności, zeby zachęcić do zabawy :) wracając do glownego wątku to ja jestem team książeczki od początku i uważam, ze w to zawsze warto inwestować :) polecam wodne kolorowanki, ja daje zwykły pędzelek i wode a w podroz bierzemy taki z zestawu i tez takie książeczki jak na zdjęciu, duza gdzie nie ma tekstu, sa piekne ilustracje i rodzic opowiada dziecku wszystko, z wiekiem zwiekszasz trudność i np prosisz żeby znalazło jakies szczegóły 🙂 super to dziala i na rozwój mowy i spostrzegawczość. A z takich fajnych rzeczy to polecam tez na juz bliską przyszłość interaktywny globus z chicco, corka co prawda ma 2,5 roku wiec jest troszke starsza, ale młodszy synek juz sobie na nim oglada obrazki i kręci kulą ziemską 😀 więc poleca się tez dla młodszych dzieciaczkow. Jest o tyle fajny, ze tez ma rozne poziomy trudności, na poczatku opowiada ciekawostkę o danym kontunencie ktorego dziecko dotknie, dodatkowo są rozne piosenki z tym zwiazane, a na wyższych poziomach jest np quiz i dziecko musi wskazać kontynent, którego dotyczy pytanie więc mysle ze to spokojnie sprawdzi sie tez u 4 czy 5 latka. U mnie jak widać kreatywność corki nie ma granic i jeszcze sobie podswietla kontynenty latarką, wiec mozliwosci zabawy jest wiele 😄
Ten globus wygląda bardzo ciekawie i fajnie, że bawi się nim i młodsze i starsze dziecko 😊 Kolorowanki wodne super pomysł, wpisuję na swoją listę! Z ciekawości jeszcze zapytam od kiedy córka zaczęła się bawić kuchnią?
 
@Ewwson w Biedronce co jakiś czas jest zjeżdżalnia z czterema autkami, które spuszczasz na dół z góry, a one się obijają o siebie z fajnym dźwiękiem. Moja starsza była zachwycona - podobnie jak tata 🤣
Jeszcze mi się przypomniała mata wodna, chociaż to bardziej na lato. Wlewasz wodę do takiego jakby materaca, w środku są pianki w kształcie zwierzątek. Fajny sposób, żeby dziecko ochłodzić.
 
Ten globus wygląda bardzo ciekawie i fajnie, że bawi się nim i młodsze i starsze dziecko 😊 Kolorowanki wodne super pomysł, wpisuję na swoją listę! Z ciekawości jeszcze zapytam od kiedy córka zaczęła się bawić kuchnią?
Kolorowanki wodne - uwielbiam! Dajesz trochę wody i pędzel i masz spokój, że nie zafajda Ci całego domu :) a ma wrażenie, że samo namalowało obrazek.
 
Ten globus wygląda bardzo ciekawie i fajnie, że bawi się nim i młodsze i starsze dziecko 😊 Kolorowanki wodne super pomysł, wpisuję na swoją listę! Z ciekawości jeszcze zapytam od kiedy córka zaczęła się bawić kuchnią?
to pytanie chyba do mnie. Od kiedy skończyła rok. Kupiłam używana. Tu ma owocki, łyżeczki garnki kubeczki jaja. Wybacz balagan
 

Załączniki

  • d5502cfd-14f0-4b11-aa0b-bbf7c5f9cf94.jpeg
    d5502cfd-14f0-4b11-aa0b-bbf7c5f9cf94.jpeg
    70,7 KB · Wyświetleń: 36
reklama
Do góry