reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zabawki edukacyjne

Mi też bardzo podobają się zabawki drewniane. Na święta zrobiłam spore zamówienie w Ene-Due i dzieci uwielbiają się nimi bawić. :)
 
reklama
Rozwój dziecka jest dla mnie najważniejszy. Dlatego, gdy tylko zauważyłam u mojej córki zainteresowanie plastyką (a właściwie coraz częściej pojawiające się na ścianach rysunki) to szybko zakupiłam tekturowy domek( Link do: Domek z tektury), który zaczęła ozdabiać wedle upodobań :).
 
Wśród wspomnianych wcześniej zabawek drewnianych można znaleźć dużo interesujących zabawek edukacyjnych Link do: Hoplik.pl wyjątkowe zabawki dla dzieci. Wielu producentów stara się aby ich produkty miały pozytywny wpływ na rozwój dzieci jednak wybór odpowiedniej zabawki powinien być poprzedzony analizą dziecka, jego potrzeb i predyspozycji.
 
Jestem zwolenniczką tradycyjnych zabawek, a z takich edukacyjnych to wszelkie planszówki, tak jak wspominaliście. Przy tym świetnie bawią się i dzieciaki i my z mężem. Teraz z kolei jestem bardzo zadowolona z zakupu płyty z piosenkami personalizowanymi firmy Dubi. Uważam, że są lepsze niż zwykłe piosenki. Dziecko ma frajdę, że ktoś z płyty śpiewa specjalnie do niego, a przy okazji piosenki uczą różnych rzeczy.
 
Słuchajcie, mam pytanie - mam 3 miesięcznego siostrzeńca i chciałabym mu kupić coś na urodziny. Myślałam o macie edukacyjnej od Skip Hop coś takiego. Naczytałam się dobrych opinii, poza tym taka mata ma wiele zastosowań i przyda się później też np. do leżenia i zabawy czy układania puzzli, ale nie wiem, czy to nie za wcześnie?
 
Właśnie zbliżają się urodziny mojego chrześniaka i zastanawiałam się między Szczeniaczkiem Uczniaczkiem od Fisherprice, a klockami Mega Bloks Pociąg z cyferkami. Zdecydowałam się na klocki, bo podobne misie ma po starszej siostrze :-)
Zabawki edukacyjne są fajne, szkoda, że za moich czasów takich nie było. Teraz spodziewam się bliźniaków parki, to będę testować zabawki dla obu płci :-)
 
A moze tablica kredowa? Nie jest to drogie, a dziecko może się uczyć:
malować
literek
pisania
W sposób miły i przyjemny ( bez zmuszania)
56e4f6cd4164a58ba75e2f0d4d22


Jest możliwośc równiez kupienia specjalnej farby tablicowej i pomalowania na czarno jednej ze ścian ale o wiele lepsza jest wolnostojąca tablica bo można ją przenieść na dowolne miejsce. Przykładowe tablice kredowe: Link do: Tablice kredowe - Tablice Magnetyczne
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja uważam, że każda zabawka dobrana odpowiednio do wieku i możliwości dziecka, stymuluje jego rozwój, a tym samym jest edukacyjna. My pod choinkę dostaliśmy od dziadków konika na biegunach Chicco. Był to strzał w dziesiątkę, ponieważ mała ćwiczy równowagę siedząc na nim stabilnie - a nawet sama się buja. Zabawka jest elektroniczna, dlatego maluch ćwiczy paluszki wciskając guziki aktywujące melodie, również dotyka oczu, które się zamykają i otwierają. Córka daje też konikowi zabawkową marchewkę. Ma ona wbudowany czujnik, na który konik reaguje chrupaniem i zabawnym rżeniem. Malutka uczy się zależności przyczynowo-skutkowych, ćw
IMG_20180107_125411.jpg
iczy równowagę oraz nowych odgłosów i słów. Bardzo udany i edukacyjny prezent, odpowiedni do możliwości rozwojowych naszego dziecka.
 

Załączniki

  • IMG_20180107_125411.jpg
    IMG_20180107_125411.jpg
    362,8 KB · Wyświetleń: 737
reklama
Do góry