reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zabawki, gadgety, co polecacie, a z czym lepiej się wstrzymać?

dziewczyny! do jakiego wieku przydaja sie takie lezaczki?
Ja mam juz jeden - w spadku po rodzince - ale rozumiecie, to nie to (nieladny i jakis taki niefunkcjonalny, bez maskotek, buuuu), wiec zastanawiam czy jest sens kupna takiego gadzetu, moze lepiej mata?
 
reklama
hruda w takim standardowym leżaczku to max do 10 kilo a w foteliku samochodowy (są takie bujadełka) do 13 kilo, to przy wadze mojej niuni to po nowym roku jużby nie mogła korzystać, a są takie jak wceśniej zamieszczałam i dziewczyny też co posłużą nawed 2 latkowi jako fotel bujany
 
Ja też chcę kupić w styczniu taką huśtawkę, fajniutka jest.
A ta druga opcja skoczek też fajna takiej jeszcze nie widziałam taka kolorowa ale my raczej kupimy Igorkowi huśtawkę.
 
wiecie co? ja jestem w szoku co do cen w Polsce. Tu w Anglii sa podobne, ale przeciez 500 zlotych to czasami pol miesiecznej pensji! Normalnie szok... Pomyslec ze na taka hustawke niecaly dzien bym tu pracowala....
 
My przetestowaliśmy huśtawkę i leżaczek, co prawda osobno, ale sam leżaczek (taki sam ma Tygryskowa Wikusia) jest wręcz identyczny, a huśtawka też fisher price rainforest więc porównywalna i u nas huśtawka to strzał w 10-tkę, szkoda tylko że można z niej korzystać tylko do 9 kg:-( więc za jakieś 2 miesiące idzie do piwnicy i będzie czekała na siostrę Tymunia;-):-). Z leżaczka zaczął korzystać dopiero teraz, wcześniej jakoś mu się nie podobał, teraz za to uwielbia w nim bawić się tymi wiszącymi na pałąku zabaweczkami (łatwo się go zdejmuje chcąc np wyjąć malca czy ułożyć malca). Nie wiem jak to się ma do tego z czym chodzicie na rehabilitację, ale akurat fizjoterapeuta zaleciła dla Muńka wszelkie wiszące zabawki na wprost (do łóżeczka też kupiliśmy taki łuk z zabawkami, żeby je miał na wprost główki) i w zasięgu jego rączek aby go w ten sposób bardziej stymulować i ten leżaczek sprawdza się idealnie, jest też bardzo stabilny. A odkąd zajada jabłuszko i inne owocowe przysmaki to niezastąpiony przy karmieniu, bynajmniej na razie:-)
Skoczek tez wygląda na fajny i całkiem ciekawy jeżeli chodzi o stymulację, ale to dopiero za kilka miesięcy, a z tego zestawu będziecie korzystać już teraz, a z bujaczka duuuużo dłużej. No i rodzinka będzie miała na co się zrzucić za kilka miesięcy;-):-) Ot choćby na zajączka:tak:
 
Maraniko, a jaka masz ta hustawke? Bo fisher price rainforest ma jakby 3 modele..Ja myslalam ze sa do 13 kg...

07197.jpg


B000I2WAY4.01-A23NLORBGXOLEO._SS500_SCLZZZZZZZ_V41516378_.jpg


a moze dwa modele, bo cos nie moge znalezc kurcze trzeciego....
 
reklama
Harsh mam tą drugą tylko bez zasilacza na prąd, tylko baterie. Mam ją już ze 2 miesiące i jeszcze baterii nie wymieniałam (za to w karuzeli już chyba ze 3 razy), a jest o tyle fajna, że dzieciaczek może bujać się w dwóch kierunkach no i ta karuzelka na górze jest obrotowa, w większości innych huśtawek karuzelki ot tak po prostu wiszą i nic się nie dzieje, no i ta w graco wisiała mu zbyt daleko za głową a nie na wprost) i ta właśnie jest chyba do 9kg. Więc czasem lubi w niej posiedzieć i po prostu popatrzeć na ruszającą sie karuzelkę bez bujania. No i łatwiej mi wyjąc czy włożyć Muńka bo nie ma ograniczenia w postaci bocznych nóżek (stelaża) a karuzelkę jednym ruchem podnosi się do góry i nic już nie przeszkadza., w graco było to niemożliwe no i Muńkowi w tej zdecydowanie wygodniej niż w graco. Zastanawialiśmy się tez bardzo długo nad graco (mieliśmy przez chwilę ubiegłoroczny model i się nie sprawdziła, a te w nowych wersjach są właśnie do 13kg), ale w większości trzeba czekać na nie około 4 tygodni, bo te z allegro wysyłane są ze stanów, a u nas w sklepie nie dość, że w zasadzie praktycznie nie ma wyboru to koszt strrrrraszny, nawet 200-300zł drożej:szok: Dla przykładu powiem Wam, że ta karuzelka rainforest do łóżeczka z kolorowymi zwierzątkami i ruchomymi liśćmi kosztuje w stanach 40$... to wychodzi przy dzisiejszym kursie dolara...98,5zł, a w sklepie dla dzieci akpol kosztuje 208zł:shocked2::growl:
 
Do góry