reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ZABAWKI godne polecenia. Czyli co kupić na prezent dla bliźniaków, trojaków i.....

Puzzle drewniane super zgadzam sie:)

Tablica znikopis zostala przedziurawiona przez majke, wbila w nia rysik i mowila oo kuku! jakis czasu temu juz:D

A ten tunel kurcze mnie zdenerwowal! bo bede musiala chyba go kupic:-D

U nas od dlugiego juz czasu najlepsza zabawka sa wozki dla lalek, najpierw byly spacerowki, teraz glebokie na ur dziewczyny dostaly i tez jezdza w ta i spowrotem.

Polecam tez rowerki biegowe na wiosne, lato, my juz mamy i nawet w dd tvn mowili ze to super zabawka i uczy dzieci samodzielnej jazdy na rowerze i utrzymywania rownowagi. Niby mowili o trzylatkach ale moje dzieci sa mocno rozwiniete wiec daja rade:-D
 
Ostatnia edycja:
reklama
tu na bb było ( a może jeszcze jest) cale forum poswięcone rowerkom biegowym, tylko że jednej konkretnej sponsorującej firmy;) Tam pisali że już od 2 lat spokojnie możńa próbować, te ich rowerki maja chyba regulacje wysokości siedziska. Tez się zastanawialiśy, ale cena zaporowa. CO prawda dostałąm info,że przy dwóch bylaby obnizka, ale to i tak chyba sporo, nie wiem, jeszcze nie pytalam;)

A ja ostatnio zakupilam moim dzieciom (21miesięcy) zabawki uczace mówienia;) Znalazłam takie książeczki firmy Smily play - mają obrazki, jest odtwarzany glos( nazwy tego co na obrazkach), możńa tez wybrać opcję odglosów, albo Quiz. Moje dzieci juz zaczęły powtarzać slówka - chciałam cos zeby same się mogły bawić, a nie ja tylko do nich gadać :) Sa też jeszcze dwie zabawki do samodzielnej zabawy "umysłowej" - spróbuję znaleźć linka. Tych dwóch uczą się, ale też próbują powtarzać.
Te zabawki mają ta zaletę,że maja opcję nauki angielskiego, więc albo załąpią od razu rózne nazwy, albo później się przydadzą;)
Smily Play KOSTKI KLOCKI EDUKACJA JĘZ POLSKI W-WA (2042449513) - Aukcje internetowe Allegro
SMILY PLAY MÓWIĄCE DOMINO MĄDRA GŁÓWKA PL-ANG +BON (2020903362) - Aukcje internetowe Allegro


te kostki troche sie myla czasem, ale Asię na przyklad to bawi dodatkowo;)
Jeszcze nie lapią wszystkich funkcji, ale powoli tez się z tego uczymy sluchania i spelniania poleceń;)

DOstali też troche puzzli i jak na razie najlepiej sobie radza takimi od 18 mies - mam takie ze zwierzętami i ich mamami;) Z tych kilkuelementowych Trefla skladają te najprostsze, ale tez z pomoca na razie. Mają też takie od 3 lat - Aśka namietnie składadwie głowy Micky i Minnie obok siebie;) Potrafi je odnaleźć i dopasować :D reszty obrazka jeszcze nie;) Wojtkowiu sie podoba, ale jemu chyba brak cierpliwości do puzzli. Na pewno tunel by im podpasował, bo zawsze szaleli w lóżeczkach turyst, a teraz jak im wyjmę szczebelki to sa zaczwycone, wręcz się tego domagają, zeby poszaleć. A że nie mamy dlanich osobnej sypialni tylko tam się bawią to szaleją i w łózkach. A jak nie to...przestawiają łózka....
Lucka, a Ty rozkładasz w domu tylko tunel czy caly ten zestaw??? Bo ja widziałąm fajne namiociki, ale taki mniejsze, a ten tunel fajny... namioty tez by im się pewnie spodobaly bo od jakiegoś czasu robią dom pod stołem i się tam chowają;)
 
Ostatnia edycja:
Marta tunel jest fajny, dośc wytrzymaly i fajnie sie go składa, a namioty mialy w lato złozone na podwórku, duże te namioty są, ale moze my nie przylozylismy sie zbytnio do zlozenia, bo sie rozjezdzaly, ale ogolnie za tą cene polecam.
 
byłam wczoraj w toysRus i tak zadowolonych moich dzieci dawno nie widziałam. Ganiały po sklepie jak szalone, co chwilę tylko zmieniały zabawkę (stoją tam takie bezpańskie - chyba do zabawy). Tatuś miał największa radochę bo przymierzał Lenę do mini cooper różeowego na akumulator. Taka "zabawka" kosztuje jedyne ;-) 700zł więc jeżeli ktoś ma ochotę to moge dać namiar gdzie to jest:-D


Ania polecam ten tunek z ikei bo składa się w krążek na płasko - choć pewnie te inne też s ię tak skałdają....
 
Onna no te rowerki troszke kosztuja..nasze wyszly z rabatem 340zl za szt! ale skoro to dla zdrowia:-)
Swietna ta kosztka Smily play, juz mysle o niej!

Kasia niech tatus sie cieszy, ze narazie dziewczynom podobaja sie auta za 700zl bo jeszcze pare lat i to sie moze zmienic:-D
Co do tunelu to pomyslimy na wiosne, na trawce zeby mogly sie bawic bo tak sobie pomyslalam ze jeszcze tylko tunelu nam potrzeba na srodku salonu:-D


Moge polecic dziewczyny dla Waszych maluszkow fajna zabawke do kapieli, moje dziewczyny dostaly to na urodziny i codziennie fajnie sie tym bawia przy kapaniu: http://allegro.pl/plywajace-osmiorniczki-do-kapieli-tomy-2756-sklep-i2064989503.html
 
Ostatnia edycja:
zależy ile chcesz przeznaczyć. Quady do jeżdżenia, moi dostali z fisher price tor wyścigowy, wszelkiego rodzaju zabawki dzwiękowe, kostki, sortery, autka zdalnie sterowane ale raczej do popatrzenia bo do zabawy to trochę później. Jak jeszcze mi się coś przypomni to napisze
 
reklama
ja wiem.. jak małe dziecko to jeszcze nie jest takie trudne, zwlaszcza jak wiekszy prezent:) JA wcale nie uważam że dla chłopća musza byc samochody itp... U nas się sprawdziły rózne zabawki wywołujące jakis efekt gdy sie manipuluje - dźwięk, jakie szmiany. JEszcze jak mają jakąś funkcję "uczącą" to tez fajnie. Pamietam,że dzieciki dostały mase klockow na roczek i wcale się nimi specjalnie nie interesowały. SPoro z tych zabawek urodzinowych służy trochę później, więc możńa na coś takiego postawić:) Sa jeszcze jeździki - to dzieci lubią a chlopcy chyba rzeczywiście sprytniejsi do takich zabawek, jakieś huśtawki, na które możńa wleźć samemu bezpiecznie... No i u mnie książki wszelakie, najlepiej z twardymi kartkami, nawet jeśli to rodzic z dzieckiem czyta;)
Przy drobniejszych prezentach faktycznie dziewczynki sa "prostsze w obsludze" bo jakies spineczki je zachwycają juz nawet ale chlopcy tez potrafią nie miec nigdy dośc resoraków itp. Moje koleżanki synn był szczęśliwy jak dostawal kolejny traktor:D

a CO do prezento na 2 latka? My kupiliśmy dzieciom kuchnie już na święta, ale postanowiliśy z tym poczekać do urodzin, teraz faktycznie sa jakby abrdziej gotowe na taką zabawkę ( choc nie wieem czy to nie będzie kolejna rzecz do wynoszenia z pokoju jak ja wychodze na chwile, na samochody, bebenki i inne rzeczy wlażą i się po nich wspinają...)
Chcieliśy dokupić dla WOjtka do tego jakis warsztat z narzędziami ( to jednak dzielę na chlopca i dziewczynke, aczkolwiek pewnie bawi c się będą oboje, ale niech się ciesza z dwoch;) i mam pytanie - czy ktoraś z Was miałą coś takiego dla chłopców??? Jeśłi tak to na co zwracać uwagę, czy jakiś model polecacie szczególnie? Wszystkie dostępne na all sa od 3 lat - czy nie bedą za male części?
 
Do góry